App İnventor (alpha) Çıkmış

Başlatan MrDarK, 14 Ekim 2013, 00:47:27

MrDarK

Merhaba Arkadaşlar
App Inventor kullanan arkadaşlara küçük bir haberim olacak ben yeni gördüm mümkündür ki birçok kişi yeni görecektir. App inventor yeni sürümüyle karşımızda.

Sanırım artık yavaş yavaş mit yetkilileride bu güzelim programa birşeyler katmaya başlamış :) Öncelikle screen temaları daha bir güzel olmuş tüm kontrol artık web üzerinden sağlanabiliyor. Block editör diye birşey kalmamış oda web üzerinde ve bence çok daha pratik olmuş.

Detaylı bir test yapmadım ama deneyebileceğiniz link aşağıdadır.

İyi Çalışmalar ;

http://ai2.appinventor.mit.edu/
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Mucit23

hocam diğer versiyondaki projeleri buna taşıyabiliyormuyuz?

muhittin_kaplan

Yapmayın Kod Yazmadan program Olmaz. :D

Mucit23

muhittin_kaplan

basic4android kullanın birgünde anca kurdum.

MrDarK

Hocam zevkli valla alışınca, en azından herşeye erişebilme bi anda sıfırdan uzaya çıkmak gibi App inventor kullanmak.

Hayatımda bu kadar basit bir program kullanmadım. Sadece tam anlamıyla modülleri anlamak lazım.

Kod yazmamak eğlenceli ama bir o kadarda zor. Blog diyagramlar en iyisi :D

Bu arada projenin dosyalarını indirip app inventor2 ye upload edersen çalışacağını düşünüyorum henüz denemedim.

Mucit23

Bu app inventör sanki arduinocular için geliştirilmiş   :o :o

Muhittin hocam Basic4androidde artık bize rehber olursun. :) Onuda takip ediyorum.  ;)

Ben bi arada Android sdk ya bakacam.

mustafa_cmbz

Alpha daha güzel olmuş..

2 saat boyunca blok editörünün açılmasını beklemiyorsunuz en azından.Görseli de fena değil göze hitap ediyor :D

Bakalım artık bluetoot denemelerimizi bundan devam ettireceğiz gibi tek kötü yanı her değişiklik olduğunda uygulamalarımızı tekrardan mı yazacağız :D

MrDarK

Checkpoint alarak yada projeleri save as yaparak değiştirebilirsiniz. Tekrar tekrar aynı tasarıyı kurmanıza gerek yok :)

Mucit23

Hocam proje dosyalarını indirdim fakat yeni app inventöre upload edemedim. Dosyaları tanımıyor. Hangi dosyayı göstermem gerekiyor

MrDarK

Hocam alfa ve beta arasında şimdilik uyum problemi var projelerinizi beta sürümde açın, veya alfa.kullanmak istiyorum diyorsanız tasarıyı tekrar oluşturun

MrDarK

Yeni AppInventor ile artık herhangi bir dosya indirmeden sadece web sayfası üzerinden tüm kodumuzu ve bağlantımızı ve çalışmalarımızı yapabiliyoruz.

Gerçekten muazzam oldu bence son olay , geçenlerde bir bluetooth uygulaması yazmıştım son sürüm ile son derece kolay proje tasarlanıyor. Seviyorum bu dili (:

LukeSkywalker

Sürekli geliştiriyorlar. Wifi iletişimi de eklerlerse tam super olacak.