Eposta Gönderemiyorum(Mynet,hotmail ve gmail'den de denedim.)

Başlatan semih, 16 Ekim 2013, 13:13:05

semih

İyi bayramlar arkadaşlar. Bugün bir şirkete eposta göndermeye çalıştım. Fakat hata raporu alıyorum. Konuda belirttiğim gibi üç posta adresimden de denedim. Yine de gitmedi. Hepsi hata veriyor. Fakat sadece şirkete gönderemiyorum. Şirket adresi şu şekilde : aaa@şirketismi.com.tr . Acaba şirket bu adresi sadece kendileri arasında haberleşmek için mi kullanıyor?

xoom

Buna birçok şey sebep olabilir.
-Eposta Adresi Geçersiz olabilir ( Sembolik)
-Sadece Eposta Göndermek için programlanmış olabilir ( Gelen Kutusu olmayabilir)
-Daha önce gönderip şuan eposta gitmiyorsa Mail sunucusunda problem olabilir.
-Geçersiz eposta adreside giriyor olabilirsiniz
Aklıma gelenler bunlar. 1. ve 2. olasıklar hatta ikiside birden olma ihtimali yüksek.

MC_Skywalker

Eğer BOT ağından gelen bir SPAM mesaja cevap verimeye çalışıyorsanız mail gönderemeziniz.  mailler size gölge bie adresten gelir. Tek kullanımlık tır, mesaj içinde reply adresi yazar. vb.

e-mail programınızı verdiği hata mesajını buraya yazarsanız daha kolay yardımcı olaunur.

semih

This is an automatically generated Delivery Status Notification.

Delivery to the following recipients failed.

Yukarıdaki hatayı alıyorum. Sadece göndermeye çalıştığım adrese gitmiyor.

MC_Skywalker

Hata mesajı bukadar kısa değidir. bu yazılanlardan sonra sorunu açıklayan birşeyler daha yazar.

Şekil deki gibi

semih

İşte ekran görüntüsü

teknikelektronikci

bende ödev teslim tarihi ödevimi hocama mail ile 5 adresden göndermeye calsitim hic birinde olmadi en sonunda calistigim is yerinin maili ile gönderdim oldu
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

MC_Skywalker

Alıcı adresinde hata var gibi görünüyor.

Alıcının posta kurusu domuş olabilir, alıcının bulunduğu mail sunucusu dosya eki olan mail kabul etmiyor olabilir.  İlk aklıma gelenler

semih

Peki aşağıdaki hata alıcı tarafın posta kutusunun dolu olduğunu ve bu yüzden postanın iletilmediğini mi gösteriyor? Ayrıca posta gönderdiğimde bana geri dönen postanın konusu şu şekilde :"Undelivered Mail Returned to Sender‏"

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can
delete your own text from the attached returned message.

The mail system

<aaa@bbbbbb.com.tr>: permission denied. Command output: Quota
exceeded (mailbox for user is full)

AYKIRI

göndermeye çalıştığınız kişinin mail kapasitesi dolu olduğundan dolayı gitmiyor.  başka sebep aramayınız
Quota exceeded (mailbox for user is full)