Scart kablosunu hoparlöre bağlama

Başlatan yamak, 25 Ekim 2013, 20:12:46

yamak

Elimde bi tane tivibu ev decoder var.Bunun bi tane scart çıkışı bi tane hdmi çıkışı bi tane de optik audio çıkışı var.
Ben de bu tivibu yu hdmi girişli monitörüme bağlamak istiyorum tabi monitörümde dahili hoparlör olmadığı için cihaza ayrı bir hoparlör bağlamam gerekiyo.Fakat elimde optik girişli hoparlör yok.Ben de düşündüm ki cihazı scart kablosu aracılığı ile benim creative inspire 4400 4+1 hoparlör sistemime bağlayabilir miyim?Bu olayı nasıl gerçekleştiririm.Scart to rca kablosu aracılığı ile olur mu?

Cemre.

Hocam normal zamanda yani sadece scart bağlıyken sesi, ses sisteminize aktarabilirsiniz tabi ki uygun kabloyla, ancak hem scart hem hdmi bağlıyken tivibu'nuz ikisine de aynı anda ses ve görüntü verir mi, verirse de bu durum uzun vadede cihaza bir zarar verir mi bilemiyorum.. Umarım cevabını bulursunuz sorunuzun  :-\

##Bahsettiğiniz yöntemi farklı cihazlarda kullananlar varmış.. Bir de alternatif olarak, hdmi çoklayıcı ve devamına hdmi to scart gibi bir çevirici kullanarak halledebilirmişsiniz...  :-[

yamak

Bence ikisine de aynı anda görüntü ve ses verir.Ama scart ile sesi ses sistemime ne tarz bi kablo ile aktarabilirim.

Cemre.

Hocam şu aşağıdaki

Eğer 3.5mm gerekir ise, devamına şu aşağıdaki..

Not: Sarı video, Beyaz sol ses, Kırmızı sağ ses standart olarak, eğer yanlış hatırlamadıysam..

yamak

Tamam yarın bu kablodan alıp bi deneyeyim.Teşekkürler.

Cemre.

Umarım yarar işinize hocam, yani kullanan olduğunu okudum internette, ama cihazdan cihaza farkeder mi bilemiyorum..