MAC PRO imalat videosundan kisa kesit

Başlatan z, 28 Ekim 2013, 23:25:26

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

CaFFeiNe

bu herifler teknolojik bir ürün mü yapıyorlar yoksa sanat mı yapıyorlar anlamadım yahu :)

bu arada boyutlarıda çok kompaktmış

Ramiz

Apple da çalışmak isterdim gerçekten.. :)
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

gumush

Uretim sureci cok etkileyici , genelde tum uretim , otomasyon goruntuleri hosuma gider ancak birde gorsel guzellik durumu var. Ancak tasarim enjeksiyon plasktiklere kiyasla daha iyi sogutma sagliyordur sanirim.

Hikmet Gumus  izmir

mcn

www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

MC_Skywalker

fyatıda süper

4 Çekirdek ve İki Grafik İşleme Birimi   7.998,00 TL (Ücretsiz Teslim)
6 Çekirdek ve İki Grafik İşleme Birimi  10.599,00 TL  (Ücretsiz Teslim)

http://store.apple.com/tr/buy-mac/mac-pro

z

Fiyati diger bilgisayarlardan bu kadar pahali mi olmak zorunda bilemem. Fakat bir kutuyu tornalamak, bez fircada parlatmak ardindan videodaki teknikle boymak bile siradan duz bir saci egip bukup boyamaya kiyasla maliyeti artirici islemler.

Adamlara helal olsun diyorsun. Bu fiyata musteri buluyorlar ya.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

tyildizak

Pahalı olmasının en önemli sebebi ---> "assembled in the usa"

mistek

Monitör klavye mouse dahil mi?
Yinede 5 bin lira civarı olsa alınır.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

tyildizak

Tasarımı beğendiyseniz, biraz sabredin, i-phone'dan sonra tüm cep telefonlarının formu nasıl değiştiyse, mac pro'dan sonra da bildik desktop pc anlayışı tarihe gömülebilir.

Kabil ATICI

Fiyatı hangi ürünle karşılaştırıp da pahalı olduğu söylenebilir o konu başka. Burada tasarıma (sistem dahil) aynı firma tarafından gerçekleştirilmiş bir üründen bahsediyoruz.

Yoksa ana kartı şu, ekran kartı bu, kasa falanca , sistemi filanca şeklinde bir ürünle karşılaştırıldığında elbette pahalı olması doğaldır.

Bilgisayarın Amerika'dan geldiği düşünülürse, ve buna ek olarak gümrüm gibi olayların eklendiği zaman haliyle maliyeti artıyor.
ambar7

MC_Skywalker

Benim PC tarafında kızdığım tek konu Microsoftun pencere OS fiyat politikası aşırı pahalı satıyor. Linux ile 2 haftadan fazla zaman geçiremedip hep lanet pencere işletim sistemine geri döndüm.

volkii

Ben sizin gibi düşünmüyorum ne yazık ki. Bence Apple teknolojide tekel olmaya çalışan bir bünye ve microsofttan daha tehlikeli, rakipleri olmasa neler yapabileceğini düşünemiyorum bile...

MC_Skywalker

Her firma tekel olmak için çalışır.  Microsoft PC tarafın da OS için böyleyken işlemci tarafında inteli unutmamamk gerek.

Bir zamanlar gömülü bazı cihazlarada MIPS çekireği kullanırken (Philips SAA7xxx digital uydu alıcılardaki işlemci ailesi) şimfi ARM gibi çekirdeği vb.

Yazılıcak ve aktarılack okadar çok fikir var ki yazmakla bitmez.  Sonuçta biz tüketiciler ayağımız yorganımıza göre uzatmak durumundayız.

fatih6761

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 03 Kasım 2013, 19:15:53
Benim PC tarafında kızdığım tek konu Microsoftun pencere OS fiyat politikası aşırı pahalı satıyor. Linux ile 2 haftadan fazla zaman geçiremedip hep lanet pencere işletim sistemine geri döndüm.
Hocam Apple'ın ne farkı var ki? Microsoft'un Windows ile aldığı paranın bilmem kaç mislini Apple bilgisayarlarından çıkarıyor.
Bir şu ürüne : MSI
bir de şu ürüne bakın : Apple
Yaklaşık aynı fiyat. Düşünün bir kez, bu paraya hangisini alırdınız?
(Not : İnce, estetik diyen kişilere soruyorum, nedir bu "ince" derdi, çantaya mı sığmıyor? Estetik olunca ne oluyor, resmini mi yapacaksınız?)