Kendi Kendine Elektrik Üreten Makine

Başlatan eml581, 01 Kasım 2013, 21:43:35

Andromeda

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

z

Ok anladim, internette vahiy ve ilham ayni anlama geldigini cok kesin sekilde iddia eden siteler var.

Eger Kuran'da "ben ariya vahyettim" deniyorsa evet bu Kuran'da yazdigi icin dogrudur. Ariya da vahiy gelmistir.

Fakat ayni ayetin kimilerince vahit kimilerince ilham olarak yazilmasi garip değil mi? Bu basbaya vahiydir iste. Allah'in sozu.

Bugune kadar ilham kelimesini cok farkli kullaniyormusum.

Ilham geldi deyip firlayip elime kagit kalem alip sema cizdigim yada kod parcasi yazdigim cok olmustur.

Ilham'i aniden akla gelen fikir olarak biliyordum.

Bana gore, din konusu, dine herkes inanmasa bile free energy konusundan daha inandiricidir.

Bir satanistin yada ataistin bir anda dindar olmasi mumkundur. Fakat bir bilim insaninin free enegy cici olmasi asla dusunulemez.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

trgtylcnky

Z hocam, ilham genelde dışarıdan gelen bilgi anlamında kullanılıyor. Mesela (kesin bir bilgi değil ama) bizanslılarda mousa adlı ilham perilerine inanılırmış, bunlar sanala uğraşırmış ve sanatsal ilhamı da bunlar verilmiş. Hatta müzik (mousiqa gibi bir şey) adı da buradan geliyor. Bu anlamda vahiyden çok da farklı değil ki onda da senin iraden olmadan gelen bir bilgi söz konusu. Yani vahiy-ilham basitçe kişinin kendi isteği ve iradesi olmadan, tamamen dış kaynaklı edinilen bilgi anlamında kullanılabilir. Nitekim bazı kimselere göre doğru bilginin tek kaynağı duyu organlarından ve düşünceden (kimilerine göre nefsin arzularından/ön yargılardan) uzaklaştıktan sonra aniden kavranmasıdır çünkü duyu organları ve düşünceler/ön yargılar/arzular bizi yanıltır.

mistek

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

ercan_t

yav son video da lambaya bağlı ince teller aleni olarak görünüyor yav...

mistek

Hocam neden hemen söylediniz ki, bütün heycanı kaçtı şimdi.(Ben fark etmemiştim :))
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Farukc

frederic

İnanıp bunu meslek edinenler bile var.

Farukc

eml581

Alıntı yapılan: Farukc - 30 Ocak 2014, 14:40:14
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.) buna inanan salak varmıdır ki?

hocam inanılıcak gibi değil de nasıl yapmış eleman bunu iyi adam kandırılır boyle:)

Farukc

Alıntı yapılan: eml581 - 30 Ocak 2014, 21:23:21
hocam inanılıcak gibi değil de nasıl yapmış eleman bunu iyi adam kandırılır boyle:)

Abi bir gün denk gelmiştim bir videoda bunların hilelerini anlatıyorlardı. O pirizin hemen altından kablo çıkıyor ve o kablo uzatmaya giriliyor. Sonra adam ampülü takıyor. Millette buna inanıyor.

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com