Bilgisayar dan devre kontrolü

Başlatan maxel, 03 Kasım 2013, 22:09:49

legolas

PIC16F877 kullanarak yapmış olduğum bir projedir. Bilgisayar ile seri porttan haberleşme sağlanıyor. Çıkışlarda sadece led değil röle bağladım ve 8 ayrı cihazı kontrol etme imkanı sunuyor. Ancak Visual basic değil Hyper terminalden veri girilerek devre kontrol ediliyor. siz isterseniz kendiniz bir arayüz tasarlayarak devreyi kontrol edebilirsiniz. Devre ile İlgilenirseniz özel mesaj atabilirsiniz.
electronicblogu.blogspot.com

maxel

Alıntı yapılan: legolas - 04 Kasım 2013, 23:49:31
PIC16F877 kullanarak yapmış olduğum bir projedir. Bilgisayar ile seri porttan haberleşme sağlanıyor. Çıkışlarda sadece led değil röle bağladım ve 8 ayrı cihazı kontrol etme imkanı sunuyor. Ancak Visual basic değil Hyper terminalden veri girilerek devre kontrol ediliyor. siz isterseniz kendiniz bir arayüz tasarlayarak devreyi kontrol edebilirsiniz. Devre ile İlgilenirseniz özel mesaj atabilirsiniz.
electronicblogu.blogspot.com

satıyormusunuz   bu sistemi ? 

legolas

diversant

lego fabrikası mütiş ya :D .felaket sistem kurmuş adam
Kaliteli lehim videosunda kullaılan o sıvı ne acaba bilgin var mı usta ?

legolas

Alıntı yapılan: diversant - 05 Kasım 2013, 19:21:07
lego fabrikası mütiş ya :D .felaket sistem kurmuş adam
Kaliteli lehim videosunda kullaılan o sıvı ne acaba bilgin var mı usta ?

Flux pen. Lehimden önce eriyip yüzeyin temizliğini yapar, lehimin daha iyi tutunmasını sağlar ve ısı iletimini iyileştirir.

maxel

bu devreyi usb portuyla bağlantı yapmak için ne yapmam lazım naıl bir yol izlemliyim ???

legolas

Alıntı yapılan: maxel - 05 Kasım 2013, 22:49:50
bu devreyi usb portuyla bağlantı yapmak için ne yapmam lazım naıl bir yol izlemliyim ???
Bunun için USB portu seri porta dönüştüren ara kablo kullanıyorum. Piyasada USB RS232(SERİ) ADAPTÖR olarak geçiyor.

maxel

Alıntı yapılan: legolas - 05 Kasım 2013, 23:19:22
Bunun için USB portu seri porta dönüştüren ara kablo kullanıyorum. Piyasada USB RS232(SERİ) ADAPTÖR olarak geçiyor.

evet dediğiniz  ürünü biliyorum ama direk usb ye bağlasa nasıl olur ??

legolas

Alıntı yapılan: maxel - 06 Kasım 2013, 14:47:54
evet dediğiniz  ürünü biliyorum ama direk usb ye bağlasa nasıl olur ??

o zaman o adaptörün içindeki dönüştürücü devreyi de kart üzerinde kurmak gerekir.