Ynt: Mikroelektronika'yı kuran kişinin resimli hayat hikayesi

Başlatan carirt, 21 Kasım 2013, 18:59:21

engerex

Alıntı yapılan: sabuncu - 24 Kasım 2013, 19:10:21
Yararlı bulduğunuza memnun oldum.

Türkçe kitabın adını bilmiyorum ama MikroElektronika'nın Türkiye temsilcisi Beti Bilişim: http://www.beti.com.tr/  Maalesef siteleri kalitesiz - kitap linkini tıklayınca boş sayfa çıkıyor.
Bu şirket aynı zamanda ElektroVadi alışveriş sitesinin sahibi.  O site daha iyi çalışıyor.
Elektro Vadi de MikroE nin MicroC ve MicroBasic kitabı var. Bunlardan biri veya ikisi.

Ramiz

Alıntı yapılan: t2 - 24 Kasım 2013, 21:06:10
Mikroelektronika'yı kuran kişinin yanında çalışanlar  firmaya ortak olması gerek. ama çalışanlar maaşla yetinip mutlu olabiliyor verimli çalışabiliyorsa bu yönetimin becerisidir.

Nede kıskanç bir yorum yazmışsınız öyle.. :)
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

ground

Alıntı yapılan: z - 24 Kasım 2013, 19:28:38
Hocam ileri teknoloji urun de yapiyoruz da satislar tatmin edici olmuyor. Ote yandan kici kirik devre yapiyorsun bu kez de yok satiyor. Zamaninda yapip satilmayan cihazlar da 4..5 sene sonra musteri talepleri  basliyor. Halbuki o urunun uretimi  coktaaan sonlandirilmis oluyor. Satici zihniyetinde olmadigim icin de uzerinde durmuyorum.

Bir de soyle bir durum var. Ben midemi elektronik harici islerden doyuruyorum. Yani elektronik hoby duzeyinde kaliyor. Hoby duzeyinde calisinca herseyi didikleyebiliyorsun. Yetistirmen gereken bir is olmuyor. Profesyonel hayatta bu didikleme islerini yapamiyorsun.

O yuzden benim sagi solu cok kurcalamama takilma.

Valla Bülent abi sana geldiğimde tasarladığın lineer motoru görmüştüm.

O sene bir okula hazır bir lineer motor vermek istiyordum. Mekanik ve elektroniğini birleştirecek hatta malzemeleri verecek bir firma bulamamıştım.  Skf mekanik, siemens elektronik malzemesi.. Siemens e soruyorum mekanik seçmelisiniz skf den diyor. Skf daha o birim aktif olmadı diyordu. Ya da bana denk geldi bilmiyorum. Gidip lineer motor yerine lineer actuator vermek zorunda kalmıştım.

Yaptıklarından  ( sağını , solunu ) dolayı ben de Gerbay gibi düşünüyorum. Prof, ciddi ürünler çıkacağına eminim.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

timpati

hani bazı ünlülerden laf açılınca birileri "haa, o mu? askerde beraberdik...birlikte çok yedik içtik..." gibi muhabbetler yapar ya... belki şimdi ona benzeyecek ama 2003 yılında henüz bir-iki dilde yayınlanırken web sayfası, Nebojsa Matic ile yazışıyorduk ve mikroelektronika'nın Türkçe de yayınlanması için benim biçilmiş kaftan (?) olduğumu düşünüyordu. sonra... bir şekilde devam edemedik işte. neyse belki böylesi daha hayırlı olmuştur. yanlış anlaşılmasın, buradan kendime değil, picproje müdavimi olarak siteye pay çıkarırım en fazla. iyi gidiyorsunuz, niye bizden de dünya çapında tanınacak elektronikçiler, tasarımcılar, çok veya yararlı iş yapan insanlar çıkmasın ki?
why mr. anderson, why ?