Bedava ARM ve gömülü sistem kursu : teori + pratik deneyli, her ilde

Başlatan picusta, 01 Aralık 2013, 21:46:05

Niyazi_SARAL

Arkadaşlar Merhaba,

Bu konudaki bizim düşüncelerimiz aşağıdadır.

1. Türkçe konusu:  Biz Türkçe'ye çevireceğiz arkadaşlar, maksimum 1 ay.
2. "Mesela ben işteyken nasıl dinleyebileceğim ? ": İngilizce kaydını her yerde bulabiliyor olacaksınız ki bizim sitede de olacak.
3. Kitler konusu: Bizde stokta EK-LM4F120XL zaten var. EK-TM4C123GXL  sipariş yapıldı. Gelmiş olur o saate kadar.

EdX eğitimleri ciddidir arkadaşlar, interaktif ödevleri ve sınavları içerir. Sertifika da alırsınız ve itibarı da vardır. Bizim elimizden ne gelirse lütfen bildirin.

Selamlar,
"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

swearer

Alıntı yapılan: Niyazi_SARAL - 04 Aralık 2013, 15:49:55
Arkadaşlar Merhaba,

2. "Mesela ben işteyken nasıl dinleyebileceğim ? ": İngilizce kaydını her yerde bulabiliyor olacaksınız ki bizim sitede de olacak.
3. Kitler konusu: Bizde stokta EK-LM4F120XL zaten var. EK-TM4C123GXL  sipariş yapıldı. Gelmiş olur o saate kadar.

EdX eğitimleri ciddidir arkadaşlar, interaktif ödevleri ve sınavları içerir. Sertifika da alırsınız ve itibarı da vardır. Bizim elimizden ne gelirse lütfen bildirin.

Selamlar,

Tek kelimeyle mükemmelsiniz hocam inşallah bir aksilik olmaz her şey istenildiği gibi olur.

ahmetbudak

Alıntı yapılan: Niyazi_SARAL - 04 Aralık 2013, 15:49:55
Arkadaşlar Merhaba,

Selamlar,
Hocam teşekkürler size kit için ön sipariş verelim mi  bir de türkçe içerik için forumda önceden haberdar eder misiniz?

Niyazi_SARAL

Bu arada inşallah reklam kabul edilmeyerek aşağıdaki linki vermek isterim. Burada benzer Gömülü Sistemler Eğitim Video Serileri var. Türkçe.

http://www.mcu-turkey.com/cizgi-tagem-egitimleri/

mesaj birleştirme:: 04 Aralık 2013, 16:24:26

Alıntı yapılan: ahmetbudak - 04 Aralık 2013, 16:19:29

Hocam teşekkürler size kit için ön sipariş verelim mi  bir de türkçe içerik için forumda önceden haberdar eder misiniz?

Bunu YouTube sayfalarımıza yüklemiş ve www.mcu-turkey.com sitesinde eğitim videoları altında yayınlamış oluruz. İlla kendi kütüphanesine eklemek isteyen olursa DVD setlerini satın alır. Tek amacımız Gömülü Sistemler konusunda Türkçe içeriktir. Bu sebeple PicProje sitesini çok önemsiyorum.

Alıntı Yap"Çizgi Tagem'in hazırladığı tüm eğitimler, videolar, sunumlar ve teknik/teknolojik dokümanlar istenildiği gibi kopyalanabilir, dağıtılabilir veya internet ortamında paylaşılabilir. Bu paketi satın alarak eğitim faaliyetlerimizi desteklediğimiz için minnettarız. Sizden bir ricamız var: Lütfen eğitim setinizi sabit diskinize kopyaladıktan sonra bir başkasına veriniz ve ondan da aynı şeyi yapmasını isteyiniz."

mesaj birleştirme:: 04 Aralık 2013, 16:27:54

Bahsi geçen ARM kitlerini aşağıdaki adreste bulabilirsiniz. Yeni modeli de buradaki ürün gibi eğitim amaçlı bir fiyattan olacaktır. (Maliyetine)

http://market.cizgi.com.tr/product/education

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

oyaz

Kayıt olduk eğitime.

Niyazi hocam merakla bekliyoruz kitlerin gelmesini.
Become a learning machine...

mcn

Kısa bir süre önce arkadaşımla başladığımız Tiva serüvenimizin notlarını bloğumuzda paylaşıyorduk.

www.teknikyazi.com

Kesinlikle reklam amacında değilim amacım tecrübelerimizi paylaşmak. Bir ara hızlı ilerledik notları girme konusunda yoğunlukdan dolayı ara verdik biraz ama devamı da gelecek inşaallah.

Merak edenler bir başlangıç yapmak isteyenler için notlarımızın faydalı olacağını düşünüyorum.

EDX kursunu sabırsızlıkla bekliyorum. Tiva işlemciler tabiri caizse gerçekten çok sıkı, özellikle de yeni çıkan 129x serisi iyice coşturdu, ör: 2 MS/s ADC ye sahip.

Niyazi Hocam bizimde eğitime yaptıklarınıza bir faydamız olabilecekse elimizden geleni yapmaya hazırız, Çizgi tagem den çok şey öğrendik hala da öğreniyoruz.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

MC_Skywalker

http://youtu.be/UWpDFOoFEFU

http://youtu.be/jZATIZsTVyE

lab değerlendirmesinin nasıl yapılacağını anlatan bir sunum

MC_Skywalker

Keil uVison5 Device Pack (manager) içinde TI ürünleri bulunmamakta. daha önce kurulum yapmamış olanlar Keil sitesinden uVison 4.73 sürümünü idirmlerini daha sağlıklı olacaktır.

Keil uVison5 kuranlar ise http://www2.keil.com/mdk5/legacy/ adresinde eskiye uyumluluk paketlerini indirmeleri gerekmekte.

CortexM ailesi için mdkcm500u1.exe 325Mb.
ARM7 ve ARM9 ailesi için adk79v500u1.exe  91.7Mb

Şunuda unutmamak gerekmekte edX kurusu esnasında hangi versionun kullanılacağı resmi olarak açıklanmadı. yapılan demolarda uVison4 kullanılmakta olduğı görülmekte.

MC_Skywalker

pea

Zamanında Stellaris Launchpad almıştım. 1$ mıydı 5$ mıydı neydi ilk çıktığında.
TI'ın dökümanları ve Code Composer Studio ile kurcalamıştım, oldukça da sevmiştim. Çünkü özellikleri gerçekten çok iyi.
Sonra acelem olduğu için mbed'e geçmiştim.
Şimdi de Stellaris'leri kaldırdılar, Tiva serisine geçtiler. Geçme nedenlerini bilmiyorum ama Stellaris ve Tiva kitleri bire bir uyumlu. Elinde eski kiti olanlar da bu dersi alabilir.
Yeni Tiva'ların ise USB OTG ve hardware PWM artısı var.

Ayrıca TI eStore'dan 13$'a ücretsiz kargo ile alınabiliyor. 3 gün içinde de kapınızda olur.

MrDarK

Videolardaki anlatım dili harika 2 gün önce tiva ARM board elime ulaştı texas'dan fırsat buldukça artık bizde çeker çeker türkçe anlatırız olmaz mı :)
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

mir_as82

Arkadaşlar bu lineer hareket eden pot tahminime göre adc uygulamasında kullanılacak, bu potun farklı bir özelliği var mıdır? Ben hiç lineer pot alıp kullanmadım. Bu pot yerine normal pot kullanılır diye düşünüyorum?

mcn

Kullanabilirsiniz hocam, normal pot, trimpot vb hepsi aynı mantık. Sadece kullanım yerine göre kullanabilme özelliği değişiyor.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

swearer

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 12 Aralık 2013, 23:34:58
Dersler yüklenmeye başlamış

http://youtu.be/0Af7kJ1BJRk

C14 9

http://youtu.be/YCScddUsZZA

Dersler 22 Ocakta başlamayacak mıydı ? Bu videolardan bazıları 5 ay öncesine bazıları 3 gün öncesine ait. Edx üzerinde de bir hareket yok bu başka bir kursun video kanalı mı ?