web üstündeki dosya paylaşım ve file serverler.

Başlatan diot, 17 Aralık 2013, 12:12:36

diot

Arkadaşlar aman diyeyim internet üzerindeki (hotfile benzeri)  dosya paylaşım ve file serverlerde önemli dosyalarınızı tutmayın. Güvenli diye hotfile deki ücretli hesabımda bazı verilerimi tutuyordum. Nede olsa güvenli ve internet üzerinde her yerden ulaşabilme düşüncesi ile bana kolay gelmişti. Hotfile kapatıldı ve tek yedeği orda olan benim dosyalar gitti . Şİmdi bunu nasıl geri alırız diye düşünüyorum ama işin içinden çıkamadım. Sizce geri alabilme şansı varmıdır ?

JKramer

80M papel ödedikten sonra sizin gibi kullanıcılar dosyalarını almış alamamış pek ilgileneceklerini sanmıyorum. Hotfile'ın kapatılmasıyla ilgili: http://torrentfreak.com/hotfile-shuts-down-and-takes-user-files-with-it-131204/

oyaz

Hocam onun yerine Dropbox gibi uygulamaları kullansanız daha iyi olmaz mı?
Become a learning machine...

t2

Alıntı yapılan: diot - 17 Aralık 2013, 12:12:36
Hotfile kapatıldı ve tek yedeği orda olan benim dosyalar gitti .

Yani USA dosyalarımıza el koydu. Bu durum cebimizden para çalmak gibi bir şey. Zaten uluslararası para transferi yaparken, alıcı ismi şüpheli isimlere benziyor usa bu paraya el koyabilir diyor. Buradan bir kez daha anlamış oluyoruz ki ABD ahbabımız değildir.

ki ahbap olsa, sonra  o da yapabilir. hosting firmasını değiştirince maillerin şifrelerini değiştirmek gerek. 

diot

Evet şu an dropbox kullanıyorum. Daha doğrusu yeni başladım. Ama artık her şeyin yedeğini evdeki Nas servere aktaracam.

oyaz

Samsung telefonunuz varsa Dropbox uygulamasını indirdiğinizde fazladan depolama alanı veriyor. Bana vermişti şu an 50 GB alanım var gayet memnunum.

muhittin_kaplan

dropbox u kullanmayın. bazı açıklarından dolayı birkaç kez hemde saldırıya maruz kalıp kullanıcı adı vb bilgileri kaptırdılar.

oyaz

skara1214

Alıntı yapılan: diot - 17 Aralık 2013, 14:02:28
Evet şu an dropbox kullanıyorum. Daha doğrusu yeni başladım. Ama artık her şeyin yedeğini evdeki Nas servere aktaracam.

hocam bende dropbox kullanıyordum sonra dedim bunlarada birşey olur google drive a geçtim herhalde google a  birşey olmaz :D
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

t2

2-3 tane sabit disk almak  yedekleri fiziksel olarak saklamak  sorun olmasa gerek. bana webten daha güvenilir gibi geliyor. hatta 128GB sd kart aldım. çok pratik oldu . içinde cd imajları var.  tabi  bu asıl yedek değil. bence  internet yedekleme için hiç uygun değil.

diot

@ T2 evet haklısın fakat bir çok yerden yedeklere ulaşmak isteyince mecbur kullanılıyor.  Artık Hotfile deki dosyaların üstüne bir bardak soğuk su içeceğiz , durum onu gösteriyor.

mistek

Asus bilgisayarı olanlara ücretsiz 5GB Asus webstorage hizmeti veriyor https://www.asuswebstorage.com/navigate/welcome.jsp

Güvenlimidir yedeklemeye uygun mudur?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

CoşkuN