STM32F4 - Kolay programlama - ZIOS

Başlatan z, 26 Aralık 2013, 17:28:23

Melih1802

Selam.

Yazıyı okuyunca bende heveslendim ve hemen buradan sipariş ettim. Umarım doğrusunu sipariş etmişimdir.
http://www.digikey.com/product-search/en?x=0&y=0&lang=en&site=us&KeyWords=497-11455-ND

mesaj birleştirme:: 24 Şubat 2014, 21:23:17

Konuyu dağıtmadan bir sorum olacak.  C dilini bilmiyorum"Z" hocam sayesinde kiti sipariş vererek işe başladım fakat bu işlerde çok geri kaldığımdan ZİOS bile öğrenmek bayaa gözümde büyüyor.

Fakat PLC biliyorum ve LADDER bana daha basit gelmekte bir arayüz ile bu kiti LADDER aracılığı ile programlayabilirmiyiz böyle bir yazılım varmıdır veya yapılabilirmi.

LDmicro gibi. http://cq.cx/ladder.pl

"Z" hocam emeğine sağlık inşallah hakkını verir bu işi öğrenirim.

z

Cizgitagem de satiyordu. Bizler bayagi bir indirimle aldik. Simdilerde gercek degeriyle satiliyordur. Gene de Turkiye fiyatlarini arastirin derim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Melih1802

ZİOS ile sadece bu STM32F4 kitinimi programlayabiliriz yoksa daha sade ve daha ucuz kitleride programlayabilirmiyiz.

z

Malesef sadece ve sadece STM32F407 çipi  için geçerli.

Faraday

Zios ile Coocox'un CoSmart'ı arasındaki fark nedir ?

muhittin_kaplan

CoCmart Keske ST içinde Çalışsa

aliugur35

Alıntı yapılan: aliugur35 - 21 Şubat 2014, 15:17:27
#include "Zystem.h"

int main()
{
    while(1)    
      {
         // GPIOC 7 pini 1 ise mavi led yanar                
         if(pininp('C',7)==1) pinset('D',15); else pinclr('D',15); 
      }              
}

arkadaşlar bu ornekte oldugu gibi karta 4 adet input girişi oluşturmak istiyorum.PC7 pini dışında hangi pinleri input için kullanabilirim.

ilginizden dolayi teşekkür ederim ben kodları oluşturdum fakat karta yüklemeden(malum kart çok hassas) sizede danışmak istedim aceba doğru olmuş mu?

#include "Zystem.h"

int main()
{
    while(1)    
      {
         // GPIOC 7 pini 1 ise mavi led yanar                
         if(pininp('C',7)==1 && pininp('C',6)==1 && pininp('C',8)==1 && pininp('C',9)==1) pinset('D',15); else pinclr('D',15); 
      }              
}

Faraday

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 27 Şubat 2014, 15:32:13
CoCmart Keske ST içinde Çalışsa
Birileri duymuş olmalı, CUBE diye birşey yapmışlar henüz tanışmadım, bilgisi olan tecrübeli birileri bir topik açsa çok güzel olur, hatta uygulamasıda olsa tadından yenmez kanımca. 8)

http://www.st.com/web/en/catalog/tools/FM147/CL1794/SC961/SS1533/PF259242?icmp=pf259242_prom_stm32cube-long-promo_feb2014

muhendisbey

texas'ın pinmux'ı ile aynı tip bir program. Tabi daha detaylı.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

z

@aliugur35

Input amaçlı kullanmayı düşündüğün pinleri pinmod fonksiyonu ile input moduna almalısın.

#include "Zystem.h"

int main()
{
    pinmod('C',7,input);  pinmod('C',6,input);  //       C7 ve C6 pinlerini input moduna alalım.
    pinmod('C',8,input);  pinmod('C',9,input);  //       C8 ve C9 pinlerini input moduna alalım.

while(1)    
      {
          if((pininp('C',7)==1) && (pininp('C',6)==1) && (pininp('C',8)==1) && (pininp('C',9)==1)) pinset('D',15); else pinclr('D',15); 
      }              
}

ArifAhmet

Merhaba Hocam,
SD kart kullanmak istiyorum. Tüm pinleri sizin yazdığınız gibi bağladım. Fakat sürekli kitin üzerindeki yeşil ışık yanıp sönüyor, yani bağlanmıyor. Sorun nedir acaba?
Yaşasın Open Source!

z

Çalıştığından emin olduğun herhangi bir programı JTAG ile atmayı dene ve ardından çalıştır.

Atamıyorsan Debug ve Utilities menülerindeki tanımları gözden geçirmen gerek.

ArifAhmet

Alıntı yapılan: z - 30 Haziran 2014, 18:00:23
Çalıştığından emin olduğun herhangi bir programı JTAG ile atmayı dene ve ardından çalıştır.

Atamıyorsan Debug ve Utilities menülerindeki tanımları gözden geçirmen gerek.
Yanlış anladınız hocam. Programı kite yüklüyorum. Siz programda eğer SD kartla ilgili bir hata olursa yeşil ledi yakmışsınız. Yani kitin üzerinde yeşil led sürekli yanıp sönüyor, sd karta bağlanmıyor.
Yaşasın Open Source!

BLİZZARD

Z hocam nasılsınız .. Sizden bi isteğim olacak  zios versiyonu keil 5 1.0.8 versiyonuna uyarlanabilir mıyız ?? Nasıl yapabilirim veya

z

Eski versiyonla derlendi diye yeni versiyonlar bu kütüphaneyi kullanmıyor mu?

Aradan çok zaman geçti ve artık terketmiştim. Kaynak kodları duruyorsa derleyeyim tekrar.