Minik mp3 boyutunda OLED veya LCD

Başlatan MrDarK, 11 Ocak 2014, 15:06:47

MrDarK

Merhaba arkadaşlar ;

Yaptığımız projelerde koca koca kalın LCD'ler kullanıyoruz malum buralarda bu lcd'ler yaygın. Fakat biliyorsunuz ki bir ürünü kutulamaya kalktığımızda eğer ürün küçük birşeyse LCD yüzünden kocaman olabiliyor.

Oysa çin malı mp3 çalar içindeki flex kablolu displayler ne güzel , veya OLED grafik lcd'ler oluyor. Texas kitlerinin biri üzerinde görmüştüm.

Türkiyede bu tarz bir ürün bulabileceğim bir yer var mı ?

İdeal boyutlar 30x11mm
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

MrDarK

Kimsenin fikri yok sanırım kendi edindiğim bilgileri ekliyorum ;

Linkteki ürünü sipariş ettim : http://www.ebay.com/itm/0-91-inch-OLED-128-32-matrix-LCD-module-3-3-V-SPI-I2C-communication-/261288649086?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item3cd604617e

Bakalım hayırlısı küçük ve işlevli :) Gelebilirse sağ sağlim bi pcb basmak zorunda kalıcam umarım çalıştırabilirim.

engerex

Elektroemre

Alıntı yapılan: engerex - 12 Ocak 2014, 15:13:07
Şu adreste çeşit var. Ebay den satışlarıda var.

http://www.buydisplay.com/default/

Aman yarabbi bir an cennete düştüm sandım  :o

olemiss

Alıntı yapılan: MrDarK - 12 Ocak 2014, 13:34:45
Linkteki ürünü sipariş ettim...
... bi pcb basmak zorunda kalıcam umarım çalıştırabilirim.
Bir sorum olacak: Flex kablonun ucunun gireceği dişi aparat mevcut mu?  Yoksa bağlantıyı nasıl yapıyorsunuz?  Teşekkürler.
Yazılım Mühendisi, Çevirmen.

MrDarK

Açıkçası yapan kişi böyle yapmış bende deneyeceğim :) Herhangi bir dişi soketim yok bu tarz ürünlere uygun soketler var mı ? ondan da sipariş verebilirim nasıl olsa ürün 1 ay sonra gelir

Ayrıca ;

Alıntı yapılan: engerex - 12 Ocak 2014, 15:13:07
Şu adreste çeşit var. Ebay den satışlarıda var.

http://www.buydisplay.com/default/

Hocam sen daha önce hiç bu siteden alışveriş yaptın mı kargo olarak ne şekilde yolluyorlar türkiye distributoru var mı ? Ödeme kısmı paypal olarak görünüyor. Kısaca tecrübelerinizi öğrenmek istedim bu site ile ilgili çok güzel displayler var gözlerim kamaştı benimde :)

olemiss

Yapan kişi hangi boyutta yaşıyor acaba?!  :)

MrDarK

Alıntı yapılan: olemiss - 12 Ocak 2014, 16:34:23
Yapan kişi hangi boyutta yaşıyor acaba?!  :)

Neden ya :) Adam ne güzel pratik zekasını kullanmış :D Türkiye şartlarında bırak lcd'yi konnektörünü bile bulamayız onun ben severim elindeki imkansızlıklara rağmen ürün yapan proje yapan kişileri :)

O adam ne içiyorsa banada ondan bi duble :D

olemiss

Sorun, o boyutta çalışabilmekte - ben bütüyeçle bile yapamam.  Tabii yapan kişiyi tebrik etmek gerek.

engerex

Alıntı yapılan: MrDarK - 12 Ocak 2014, 16:16:33
Açıkçası yapan kişi böyle yapmış bende deneyeceğim :) Herhangi bir dişi soketim yok bu tarz ürünlere uygun soketler var mı ? ondan da sipariş verebilirim nasıl olsa ürün 1 ay sonra gelir

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Ayrıca ;

Hocam sen daha önce hiç bu siteden alışveriş yaptın mı kargo olarak ne şekilde yolluyorlar türkiye distributoru var mı ? Ödeme kısmı paypal olarak görünüyor. Kısaca tecrübelerinizi öğrenmek istedim bu site ile ilgili çok güzel displayler var gözlerim kamaştı benimde :)

Hiç alışveriş yapmadım. Direk üreticinin sitesi. En üstte de yazıyor. Eğer siteye güven yoksa dediğim gibi ebayden de satışları var. Türkiye'de distiribütörlerinin olduğunu sanmıyorum. Sayfalar arasında Distributor Wanted yazıyordu.

Bazı ürünlerde sipariş esnasında bir çok opsiyon var. Bunu bir inceleyin çok yararlı.

Çerçevesiz ürünlerde dikkat çekici.

olemiss

Çerçevesiz ürün çok güzelmiş.

Şirket ismi de anlamlı: Yükselen Doğu!