Mikroelektronikanın yeni yeri bol resimlerle

Başlatan carirt, 21 Ocak 2014, 19:05:39

Elektroemre

Adamların başarıları takdire şayan. Çalışma alanlarıda gayet güzel.
Allah bizede nasip eder inşallah böyle bir firma kurmak ::)

trinity

Alıntı yapılan: Elektroemre - 21 Ocak 2014, 19:11:41
Adamların başarıları takdire şayan. Çalışma alanlarıda gayet güzel.
Allah bizede nasip eder inşallah böyle bir firma kurmak ::)

Bugün bir firma kursan 1000tl kazansan, 500tl si devlete gidiyor.

X-Fi

Gerçekten imrendim bir arge ofisinde masa tenisi olması herşeyi anlatıyor zaten.

Ne yazık ki ülkemizde rahat çalışan adama iş yapmıyor gözüyle bakıldığı için bu seviyelere gelebilmemize daha uzun yıllar var.

Ayrıca şirketi bu seviyeye taşıyan adamın emeklerinide göz ardı etmemek lazım.

http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

Mr.Java

" Çek cumhuriyetinde ev kiraları ne kadar acep ? " dedirten olay.

erpay

Muhtemelen ucuz buradan :) Mikroe sevdiğim markalardan birisi mekanlarını da çok beğendim.

Gökhan BEKEN

Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

ground

Süper resimler.

Buna karşı bizde batak masası resimlerimizi koyalım. :)

Mikroe yı 10 senedir takip ederim. Ürünlerinde sadece nitelik değil görsel tasarımı da üst seviyeye çıkarmış.
Kalite ve tasarım anlayışları meftunun dediği gibi örnek alınması gereken bir firma.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

yufuk

Alıntı Yap" Çek cumhuriyetinde ev kiraları ne kadar acep ? " dedirten olay.

MikroE Sırbistanda değilmiydi?

handybest06

Mikroelektronika (Микроелектроника д.о.о. Београд) is a company based in Belgrade, Serbia which manufactures and sells microcontroller development boards, accessory boards, compilers and books.
(wiki den alıntı.)

muhittin_kaplan

Böyle bir firmanın İlk Kazanç Çevrimi Ne kadar Süredir Acaba.
Düşününki Böyle bir firma Kurdunuz, ne kadar Süre Sonra "kendini çevirir" duruma Gelir ?

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 22 Ocak 2014, 13:37:40
Böyle bir firmanın İlk Kazanç Çevrimi Ne kadar Süredir Acaba.
Düşününki Böyle bir firma Kurdunuz, ne kadar Süre Sonra "kendini çevirir" duruma Gelir ?

Başlangıç noktası olarak: böyle bir firma kurdunuz diye başlamak çok isabetli değil,
Hatta korkunç ve ürkünç... Çok yaptığımız bir hata!

Çünkü neyin nasıl yapılacağı ihtiyaçlara göre belirlenmiştir,
Bu da geçmişte yapılan işlere, taleplere, sıkıntılara bağlıdır.

Tam sözü bulamadım ama "Geçmişle bağı olmayanın, geleceği olmaz" manasında çevrilebilecek bir söz var.

Bir gruba bağlı olmayan firmaların kuruluş aşamalarına baksanız,  bugün neredeyse hepimizin sahip olduğu imkanlar ile başlanmıştır.
Bu şekilde en azından 5 tane firma biliyorum.

Yani "bende 3-4 milyon TL var, bu şekilde bir iş yapayım" diyerek başlanmıyor bu konuya "bence"

Adım, adım gidiliyor.
Problemler çözülüyor,
İhtiyaçlar çıkıyor,
Daha iyisi isteniyor döngüsü içinde devam ediyor.
Bir iş, başka bir işi peşinden getiriyor,
Sektördeki insanlar tanınıyor.
Hammadde alımları ucuzlatılıyor vs vs...

Belki de en başında hiç düşünülmeyen noktalara taşınabiliyor işler.

LukeSkywalker

trinity

Şirketin kurucusu 1995 yılında öğrenciyken ürünler geliştirip satmaya başlamış, bizde birkaç banka havalesinden sonra maliye hemen kapında, nerde senin vergi levhan 5000tl ceza

Mnemonic

Alıntı YapŞirketin kurucusu 1995 yılında öğrenciyken ürünler geliştirip satmaya başlamış, bizde birkaç banka havalesinden sonra maliye hemen kapında, nerde senin vergi levhan 5000tl ceza

Arkadaşlar böyle şeylere takılmayın. Derdiniz birşeyler yapmak ve satmaksa. sadece yapmaya odaklanın. daha sonra bir yer açmanıza gerek yok evde şahıs olarak vergi levhası alabiliyorsunuz(ben geçmişte yapmıştım). üstelik KOSGEB'de girişimciler için şirket açmak isteyenlere mobilyadan kart vizite kadar karşılayan GERİ ÖDEMESİZ hibe krediler var. daha sonra arge için ürün geliştirme için hatta yurt dışı fuar için bile kredi alabiliyorsunuz.
konuyu dallandırmaya yada vergi sisteminden dem vurmaya gerek yok
kısacası derdiniz üzüm yemek olsun bağcı dövmek değil ;)