Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Iphone kirdirma

Başlatan z, 25 Ocak 2014, 20:21:46

z

Yurtdisinda operatorden hatli olarak aldigim Iphone(5) telefonu bir baska operatorde kullanamiyorum. Ancak kirdirilirsa kullanabilecegim satin alinirken soylendi.

Simdi bu telefonla Turkiye'ye gelecegim.

Telefonu kirdirdigimda (jailbreak degil, sim kart ozgurlugu istiyorum) bizim operatorlerden kart alip dogrudan kullanabilecekmiyim?

Kirdirma islemi ardindan IOS isletim sisteminin yeni versiyonlarini yuklemek istersem sorun yasayacakmiyim?

Kirdirma islemi ardindan tekrar kendi operatorumun kartini takinca sorun yasayacakmiyim?

Bu kirdirma islemi ne kadara mal oluyor?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Mucit23

Hocam çok problemli iphone'lar. Telefoncu arkadaşlarım var. Onlar bir şekilde yapıyorlar ama riskli bir işlem. Telefonun sustuğu çok oluyor.

Telefonu getirmeden önce google'da iyice bi araştırın. Türkiyede yapan çok var. İşin ehline vermenizi tavsiye ederim. Bulunduğunuz ülkede kullandığınız operatörede bir sorun bence.

z

Yanlis hatirlamiyorsam Operator anlasmanin gecerli oldugu sure (18 ay) sonunda kirariz demisti.

6 aydan once olmamak kaydiyla disaridan birisine kirdirabilirsiniz de demisti. Henuz 18 ay dolmadi ama 6 ay coktan gecti.

Neyse burada bu islerle de ugrasan bir vatandasimizi buldum IMEI numarami istedi Pazartesi yada Sali kullanmaya baslarsin dedi.

Bu islem icin 50 Euro istedi.

Kabul ettim ama nasil olacak anlamadim.

Apple ile gorusup IMEI numarami verecekmis.

Burada Vodafone kullaniyorum. Pazartesi Turkiye'de olacagim.  Turkiye'de yabanci operator kartim bir kac gun de olsa calisacakmi blmiyorum. Kirma islemi icin telefonuma kod gelmesi gerekirse nasil olacak bilmiyorum.

Haydi hayirlisi.

Mucit23

Türkiyede imei kopyalama işlemi çok yapılıyor. Dikkat etmek lazım. Şerefsiz herifler telefonlara rastgele imei bile çaktıkları oluyor. Artık kimin imei'sine denk gelirse o garibin telefonu susuyor.. Bu sebebten dolayı başı yanan birçok kişiye rastladım. İşin kötüsü iphone'lara imei bile atılmıyor.

Ben Türkiyede olsam imei vermezdim.

z

Turkiye'de vermedim. Yurtdisinda ki bir vatandasimiza verdim.

Bana kelek yapacagini dusunemiyorum.

mozkan87

Bu bahsettiğiniz olay simlock diye geçiyor. Türkiyede ilk çıkan telefonlar için bu durum söz konusuydu ama sonradan kalktı. IMEI almasının nedeni sadece telefonu kaydettirmek için(art niyetli değilse).
Ayrıca klonlanmış imei'ye karşı aklınızda bulunsun cihazın faturası ile başvurduğunuzda ücretsiz olarak hatta özel cihazı açtırabiliyorsunuz.

Fgocmen

Bende Yurtdışı İphone Kullanıyorum Çok Mesakatli İş ve Farklı Yontemleri var
1. Yasal Unlock yanı Telefonu Aldığın Firmaya Ücret Farkını Ödüyerek Yasal Yoldan İmei Üzerinden Actırabiliyorsunuz.
2. Bu İşi Gene Yasal Yoldan Ücret Karsılıgında Yapan Firmalar var İmei Numaranızı Apple Storeye Bildirip Gene Yasal Yoldan Actırıyorlar
3. Gevey Diye Bir Aparat var Siminizi Buna Takıp Telefona Takıyorsunuz  Açılıyor Ama Yazılım Güncellemesi Yaparmı Bilmiyorum Hepsı Yapmıyor Çunki
4. Yasılımsal Olarak Telefonu Kırıp Ara Yazılımlar Sayesınde Acabılıyorsunuz bunun İçinde Rusların Yazılım Kırmasını Beklıyeceksınızkı  buda Herzamn Munkun Degıl

Yanı Telefonu jailbreak Yapsanız Dahi Bazı Yazılım Sürümlerinde Simlocku Kaldıramıyorsunuz Nedeni İse Apple nin Simlocku modem Yazılımı Üzerinden Kitliyor (baseband) baseband Simlock diye Araştırısanız Çıkar

Telefonu Aldığınız Operatöre Göre Değişiyor Birde Bendekiler O2 Operatorlerinin 6 aylık Kullanımdan Sonra O2 ya imei numaramı Mail Atıyorum Direk Yasal Yoldan Telefonumu Açıyorlar
YaFeS