Vb6 kullanılan tüm dll leri öğrenmek

Başlatan Ramiz, 07 Şubat 2014, 21:47:30

muhittin_kaplan

Ramiz Ayrıca dll leri sadece kopyalaman işe yaramaz, register kaydı yapmalısın.

mesaj birleştirme:: 09 Şubat 2014, 13:31:12

sp5 i kur.

mesaj birleştirme:: 09 Şubat 2014, 13:33:37

Ramiz sp 6 yı hiç kurmadım.  6, 5 i içeriyormu bilmiyorum

influx

Alıntı yapılan: OG - 09 Şubat 2014, 03:42:17
BU, VİDEO MU? ? ? ?
Daha onceki msjimi okumadiniz heralde, videoyu gonderdigim mail adresi!

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

muhittin_kaplan

yıllar önce yazdığım OTIS (otromatik ticari işletme sistemi) nin kurulumunu inno ile yapmıştım.

script aşağıda.

[Setup]
OutputDir=D:\KAPLAN\İnno Setup\Otis Setup
AppCopyright=Muhittin KAPLAN
AppName=Otis
AppVerName=Otis 1.0.1
DefaultDirName={pf}\Otis With BarCode
DefaultGroupName=Otis With Barcode
ShowLanguageDialog=yes
LanguageDetectionMethod=locale
AppVersion=Otis 1.0.1
SolidCompression=true
UserInfoPage=true
WizardImageFile=C:\Program Files\Inno Setup 5\WizModernImage-IS.bmp
WizardSmallImageFile=C:\Program Files\Inno Setup 5\WizModernSmallImage-IS.bmp
UninstallDisplayIcon={app}\Otis.exe
WindowVisible=true
Password=27872787
BackColor=clRed
BackColor2=clYellow

[Files]
Source: ..\Uygulama\bin\Otis.exe; DestDir: {app}; Flags: confirmoverwrite
Source: ..\Uygulama\bin\VeriTabani.mdb; DestDir: {app}; Flags: confirmoverwrite sharedfile
Source: ..\SETUP İÇİN DOSYALAR\FX\dotnetfx.exe; DestDir: {tmp}; Flags: ignoreversion; Components: DotNetFxRedis
Source: ..\SETUP İÇİN DOSYALAR\MDAC 2.7\MDAC_TYP.EXE; DestDir: {tmp}; Flags: ignoreversion; Components: MdacType
Source: ..\SETUP İÇİN DOSYALAR\MSAGENT\INSTALL\MSAGENT.EXE; DestDir: {tmp}
Source: ..\SETUP İÇİN DOSYALAR\CRYSTAL\Setup.Exe; DestDir: {tmp}
Source: ..\SETUP İÇİN DOSYALAR\CRYSTAL\CrystallReport.msi; DestDir: {tmp}
Source: ..\SETUP İÇİN DOSYALAR\CRYSTAL\Setup.Ini; DestDir: {tmp}
Source: C:\WINDOWS\system32\ZlibTool.ocx; DestDir: {sys}; Flags: regserver
Source: ..\Uygulama\bin\AxInterop.AgentObjects.dll; DestDir: {app}
Source: ..\Uygulama\bin\Interop.AgentObjects.dll; DestDir: {app}
Source: ..\Uygulama\bin\AxInterop.ZLIBTOOLLib.dll; DestDir: {app}
Source: ..\Uygulama\bin\Interop.ZLIBTOOLLib.dll; DestDir: {app}
Source: ..\Help Project\Otis Yardim.chm; DestDir: {app}
Source: ..\SETUP İÇİN DOSYALAR\CRUFLBizFonts.exe; DestDir: {tmp}
Source: C:\WINDOWS\Fonts\c39hrp48dhtt.ttf; DestDir: {fonts}; Flags: onlyifdoesntexist uninsneveruninstall; FontInstall: C39HrP48DhTt
Source: C:\WINDOWS\Fonts\horndonn.ttf; DestDir: {fonts}; Flags: onlyifdoesntexist uninsneveruninstall; FontInstall: HorndonD
Source: ..\Uygulama\bin\Agent\Peedy.acs; DestDir: {app}\Agent
Source: ..\SETUP İÇİN DOSYALAR\LiraConv\eula.txt; DestDir: {app}\YTL Update
Source: ..\SETUP İÇİN DOSYALAR\LiraConv\liraconv.exe; DestDir: {app}\YTL Update; Components: YTLUpdate
Source: ..\SETUP İÇİN DOSYALAR\LiraConv\readme.txt; DestDir: {app}\YTL Update
Source: ..\..\VBNET\Access File Compressor\bin\Interop.DAO.dll; DestDir: {app}\EXEC
Source: ..\..\VBNET\Access File Compressor\bin\Access File Compressor.exe; DestDir: {app}\EXEC
Source: ..\Uygulama\bin\Exec\calc.exe; DestDir: {app}\EXEC
Source: ..\Uygulama\bin\Exec\notepad.exe; DestDir: {app}\EXEC
Source: ..\..\VBNET\Bağlantı Sihirbazı\bin\Bağlantı Sihirbazı.exe; DestDir: {app}\EXEC
Source: ..\..\YEDEK\Projeler\Projeler 2\İconlar\İconlar 2\Diger İconlar\Proico\25.ico; DestDir: {app}; Attribs: hidden
Source: ..\Uygulama\bin\ico\TRFFC10A.ICO; DestDir: {app}\ico
Source: ..\Uygulama\bin\ico\TRFFC10B.ICO; DestDir: {app}\ico
Source: ..\Uygulama\bin\ico\TRFFC10C.ICO; DestDir: {app}\ico
[Icons]
Name: {userdesktop}\Otis; Filename: {app}\Otis.exe; IconFilename: {app}\Otis.exe; IconIndex: 0; Tasks: masaustuikon; HotKey: ctrl+alt+o
Name: {group}\{cm:UninstallProgram, Otis}; Filename: {uninstallexe}; IconFilename: {app}\25.ico; IconIndex: 0
Name: {group}\exec\Access File Compresor; Filename: {app}\EXEC\Access File Compressor.exe; IconIndex: 0
Name: {group}\exec\Hesap Makinası; Filename: {app}\EXEC\calc.exe; IconIndex: 0
Name: {group}\exec\Not Defteri; Filename: {app}\EXEC\notepad.exe; IconIndex: 0
Name: {group}\exec\Bağlantı Sihirbazı; Filename: {app}\EXEC\Bağlantı Sihirbazı.exe; IconIndex: 0
Name: {group}\Otis; Filename: {app}\Otis.exe; WorkingDir: {app}; IconFilename: {app}\Otis.exe; IconIndex: 0; Tasks: ProgramlarIkon
Name: {group}\Doc\otis on web; Filename: {app}\otis.url
Name: {group}\Doc\Yardım; Filename: {app}\Otis Yardim.chm

[Components]
Name: DotNetFxRedis; Description: FrameWork; Types: Full
Name: MdacType; Description: Microsoft Data Access Companent; Types: Full
Name: YTLUpdate; Description: YTL Güncellemesi; Types: Full
[Tasks]
Name: masaustuikon; Description: Masa Üstü İkon
Name: ProgramlarIkon; Description: "Başlat Çubuğuna İkon Oluştur "
[Types]
Name: Full; Description: Hepsini Kur
Name: Compact; Description: Sadece Programı Kur
Name: Costum; Description: Şeçilenleri Kur; Flags: iscustom
[Run]
Filename: {tmp}\dotnetfx.exe; StatusMsg: Frame Work Kuruluyor; Flags: skipifdoesntexist; WorkingDir: {tmp}
Filename: {tmp}\MDAC_TYP.EXE; WorkingDir: {tmp}; Flags: skipifdoesntexist
Filename: {tmp}\CRUFLBizFonts.exe; WorkingDir: {tmp}
Filename: {app}\Otis.exe; WorkingDir: {app}; Description: Otis (Otomatik Ticari Sistem) ' i Çalıştır; Flags: postinstall
Filename: {tmp}\Setup.Exe
Filename: {tmp}\MSagent.exe
Filename: {app}\YTL Update\liraconv.exe; WorkingDir: {app}\YTL Update; Flags: skipifdoesntexist

[INI]
Filename: {app}\Otis.url; Section: InternetShortcut; Key: URL; String: http://www.Otis.com/
[UninstallDelete]
Name: {tmp}\dotnetfx.exe; Type: filesandordirs
Name: {tmp}\MDAC_TYP.EXE; Type: filesandordirs
Type: files; Name: {app}\Otis.url
[InstallDelete]
Name: {tmp}\dotnetfx.exe; Type: files
Name: {tmp}\MDAC_TYP.EXE; Type: files
Name: {tmp}\CrystallReport.msi; Type: files
Name: {tmp}\Setup.Exe; Type: files
Name: {tmp}\Setup.Ini; Type: files
Name: {tmp}\CRUFLBizFonts.exe; Type: files

[_ISToolPostCompile]
Name: D:\KAPLAN\29.12.2004\Uygulama\bin\Otis.exe; Parameters: ; Flags: abortonerror runminimized
[Dirs]
Name: {app}\Agent
Name: {app}\YTL Update
Name: {app}\EXEC

Name: {app}\ico

http://www.jrsoftware.org/iskb.php?vb

Ramiz

influx

Dün bana 4 adet kısa video gönderdi. Eğer onun için sorun teşkil etmiyorsa, buraya yükleyelim herkes faydalansın..

influx ın yöntemine göre, öncelikle Vb6 nın package setup kısmı ile setup dosyası oluşturuyoruz. O bize gerekli olan componentlerin kayıtlarını ve nereye kayıt olacaklarını filan çıktı halinde veriyor. Sonra inno setuptan bu dosyayı çağırıp, Tektuş ile setup yapıveriyoruz. Şimdi yazılımım sorunsuz diğer pc ye kuruluyor yalnız kurulurken aşağıdaki hataları veriyor.

Tam olarak yüklenemediğinden, programım içersindeki bazı Labellarda sıkıntılar var ama programım hata vermeden çalışıyor.
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

muhittin_kaplan

bu dosyayıda stdole.tlb yi, ekle ve register et.

Ramiz

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 09 Şubat 2014, 19:24:59
bu dosyayıda stdole.tlb yi, ekle ve register et.

Source: "C:\Users\\Desktop\ PROJECT\Visual Studio\ Programı\Package\Support\stdole2.tlb"; DestDir: {sys}; Flags: restartreplace uninsneveruninstall sharedfile regtypelib

Setup içersinde şuan böyle. Zaten bu çıktı Vb6 kendisi verdi.

muhittin_kaplan

Ramiz

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 09 Şubat 2014, 19:45:27
Service Pack i yükledin mi ?

Hayır. Bana link verebilirmisin muhittin?

Sp6 diye birşey indirdim ki, içersinde sadece dll dosyaları vardı  :-\

OG

Ramiz

Alıntı yapılan: OG - 09 Şubat 2014, 19:57:20
http://www.dosya.tc/server24/kcWvVB/Vs6sp6B.exe.html

OG verdiğin linkteki sp6 kurulmuyor. Yönetici modundada denedim yok..

Ne sıkıntılı birşeymiş arkadaş. Net in gözünü seveyim yahu..

dnacikaya

Ramiz sanırım aradığın bu linkte ;

http://www.jrsoftware.org/iskb.php?vb

Ayrıca VB6 SP6 kurulumunda hata alıyorsanız aşağıdaki bilgileri inceleyin.

http://www.frmtr.com/visual-basic/1524042-visual-basic-6-0-service-pack-6-kurulum-resimli.html

influx

Alıntı yapılan: Ramiz - 09 Şubat 2014, 19:13:18
influx

Dün bana 4 adet kısa video gönderdi. Eğer onun için sorun teşkil etmiyorsa, buraya yükleyelim herkes faydalansın..

Tabiki herkes faydalansın, vaktik olmadığı için yükleyememiştim şimdi hallettim;

Setup Video;
http://turbobit.net/ifa53zm3mikr.html

VB6SP6;
http://turbobit.net/ypz2y7bvmjok.html

VB6Runtime;
http://turbobit.net/kyzr3i3ses1p.html

mesaj birleştirme:: Şubat 10, 2014, 01:26:36

VB6 ile bir çok proje yaptım ve hep video daki yöntemle setup dosyası hazırladım, hiç bir zaman sorun çıkarmadı, sadece sorun işletim sistemleri farklıysa oluyor, XP işletim sistemli bir bilgisayarda setup dosyasını hazırlayıp Win7,WinMe,Win98 vs.. ye kurarsanız bu tarzda sorunlar çıkıyordu, sizin hazırladığınız program içinde böyle bir sorun olabilir.

mesaj birleştirme:: Şubat 10, 2014, 01:39:51

OG

Alıntı yapılan: Ramiz - 09 Şubat 2014, 20:31:36
OG verdiğin linkteki sp6 kurulmuyor. Yönetici modundada denedim yok..

Ne sıkıntılı birşeymiş arkadaş. Net in gözünü seveyim yahu..

Hata VB6 ile çalışmakta değildir
Bu yazılımı VB6 ile bitirmek zorunda iseniz, bence siz VB6 yı tekrar kurun, SP6 ile.

Sonra Setup Factory gibi bir program varken tüm bu ekstra işlemlerle uğraşmak tam bir yük.

Arkadaşlar
http://www.frmtr.com/visual-basic/1524042-visual-basic-6-0-service-pack-6-kurulum-resimli.html

bu linki vermişler ama böyle bir durum ile karşılaşmadım ben, üstelik W7 64 kullanıyorum. O yazının tarihi 06-02-08 , yani çalıştıkları sürüm falan eski olabilir bilmiyorum.

mesaj birleştirme:: 10 Şubat 2014, 04:44:06

vbasicmaster.com dan bazı Alıntılar,

şimdi sizinle daha doğrusu dao kontrolünü kullananlarla programımızın diğer bilgisayarda çalışmama problemini çözeceğiz.

** işlem 1

bir .txt dosyası açıyoruz ve içine aşağdaki kodu yapıştırıyoruz..

REGEDIT4

[HKEY_CLASSES_ROOTCLSID{00000010-0000-0010-8000-00AA006D2EA4}]
@ = "DAO.DBEngine.35"

[HKEY_CLASSES_ROOTCLSID{00000010-0000-0010-8000-00AA006D2EA4}InprocServer32]
@="C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\DAO\DAO350.DLL"

[HKEY_CLASSES_ROOTCLSID{00000010-0000-0010-8000-00AA006D2EA4}InprocServer32]
"ThreadingModel"="Apartment"

[HKEY_CLASSES_ROOTCLSID{00000010-0000-0010-8000-00AA006D2EA4}ProgID]
@ = "DAO.DBEngine.35"

*** işlem 2

.txt dosyamızın uzantısını .reg e çeviriyoruz...
ve .reg dosyamıza çift tıklayarak registery ye girşini yapıyoruz....
tabiki bu işlemi programımızı çalıştırmak istediğimiz bilgisayar da yapıyoruz.

*** işlem 3

kendi bilgisayarımızda
C:Program FilesCommon FilesMicrosoft SharedDAO
dizininde bulunan DAO350.DLL dosyasını programı çalıştıracağımız bilgisayara taşıyoruz..

işlemimiz tamamdır artık dao ile yapılmış programların , vb yüklü olmayan bilgisayarlarda çalıştırabilirsiniz...

hayırlı uğurlu olsun....
kolay gele..
by Serdar Öztuna ~ Newage programmer & designer

'''''''''''''''

"Class Hatası"
Merhaba;

Programımda data kontrolü olan bir form açılırken ekteki hataları veriyor ve veritabanını görmüyor.

Class not registered
Looking for object with CLSID:{00000010-0000-0010-8000-00AA006D2EA4}

Run-time error '713'
Class not registered

Sorunumun çözümü ne olabilir.?

En makul cozum, hatayi ihtiva eden formu ayni bilgisayarda yeniden olusturmak! Bir de Visual Basic window'unda Tools > References dialog box'inda "Missing" olan hicbir reference olmamasina dikkat edin.

''''''''''''''''

"databese ile ilgili edermisiniz"
merhaba arkadaşlar visual basice ara verip tekrardan geri döndüm askerlik yüzünden.  Bazı bilgileri ne yazıkki hatırlayamıyorum şöle bi sorum olacaktı vb de databasesi accsess bağlantılı bir resim ve text ekleme ve listeleme programı yaptım daha sonra package yapıp setupa çevirdim fakat kurulum gerçekleşiyor ama program açılmıyor bunun nedeni nedir acaba ? formu load ederken de

Data1.Enabled = False
Data1.DatabaseName = App.Path + " esimdb.mdb"
Data1.Enabled = True

bu kodları kullandım.

karşılaştıgım hata ise şu:

class not registered
Lookinh for object with.
CLSİD {00000010-0000-0010-8000-00AA006D2EA4}

arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim

Merhabalar Özkan
Kardeş senin connect için kullandığın dosya ile dll hatası bu.

Microsoftun sitesinde şöyle de bir açıklama var.

"""
Bu hata, Visual Basic 6. 0'ın proje DAO350.dll değil ve Microsoft Data Access Objects (DAO) 3.6 Nesne Kitaplığı'nı (DAO360.dll) başvurduğunda oluşur. {00000010-0000-0010-8000-00AA006D2EA4} CLSID DAO350.dll ile ilişkilidir.

Iç veri denetimin Connect özelliğini Access ayarlanır ve bu veri denetimi uygulama kullanır, bu uygulamanın DAO350.dll sistemde kayıtlı olduğunu gerektirir. Ancak, DAO350.dll proje içinde başvurulmuyor çünkü PDW oluşturan dağıtım paketi bulunmamaktadır.

"""

1. Proje durdurmak ve Access 2000 ' e veri denetiminin için Connect özelliğini değiştirin.
2. F5 tuşuna basarak projeyi çalıştırın. Hata iletisi görünmüyor.
3. Proje durdurun.
4. Başlat menüsünde Çalıştır ' ı tıklatın ve DAO350.dll kaydetmek için aşağıdaki komutu yazın:

regsvr32 "C:Program FilesCommon FilesMicrosoft SharedDAOdao350.dll"

Not: sistem üzerinde göründüğü gibi DAO350.dll için yolu belirttiğinizden emin olun.

http://support.microsoft.com/kb/288706

Siteye girecek olursan adım adım yardımcı olmuşlar

hocam öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. sayenizde program çalışır oldu Allah sizden razı olsun. Tekrardan çok teşekkür ediyorum hayatınızda başarılar diliyorum.:)

''''''''''''''''''''''

"Hepinize yalvarıyorum."
Merhaba Arkadaşlar. Öncelerde forma bir ocx sorunumu yansıtmıştım. Yeterli cevabı alamadım. O sorunum hala devam ediyor. Şimdi baştan anlatıyorum ve yardımlarınızı istiyorum.(Lütfen!)
Ben Bir Proje yaptım. Projemde Veri tabanı bağlantısını Data ile yaptım. Ve Datagrid kullanım. Veritabanındaki bilgiler Datagriddeki ilgili hücrelere aktarılıyor. Buraya kadar çok güzel. Ben bu programı Exe ye çevirip Başka makinaya yüklediğimde OCX hatası veriyor.
Tamam bu hatayı gideriyorum. Projemde Ctrl + T yapıyorum. Ve hangi Componentleri kullanığımı buluyor ve karşı makinaya yerleştiriyorum.
Ama bu sefer hata değişiyor ve bana aşağıdaki mübarek hatayı veriyor.
Class Not Registered.
Hatasını veriyor. ve Peşinden bir hata daha;
Bu hatanın anlamı ocxi karşı makinaya yüklememişim-miş.
Bu hatayı 2 kere veriyor. Çünkü formumda 2 data var. Sanırım ondan kaynaklanıyor.Datalarda sorun mu var.
Yada Benmi kullanıdığım ocxlerin tamamını nasıl görebilirim.

Run-Time Error '91':
Object variable or With block variable not set
Bu hatayı 1 kere veriyor.

Nolur yardım edin. Bu hata yüzünden. Visual Basicden soğumaya başladım. Ve program yaptığım adamların makinasına visual basic kurmak zorunda kalıyorum. Adam ne kuruyosun diyor. Programın çalışması icin lazım diyorum :(
Lütfen yol gösterin. Yöntem söyleyin. Siz nasıl yapıyorsunuz.

programmar

--
Öncelikle basic de kaşılaştığın zorlukların seni soğutması değil, daha fazla azim ile bağlanmana neden olması gerekir diye düşündüğü söylerek başlıyorum.

"Run-Time Error 91 :
Object variable or With block variable not set
Bu hatayı 1 kere veriyor."

bu hatanın nedeni Meslea bir nesne tanımladın.
Dim Baglanti as ADODB.Connection gibi

Burada ne yapmış oldun? Sadece Baglanti değişkeninin tipini belirledin, henüz bu değişken boş, daha doğrusu bu obje(nesne) boş. Bunu bir objeye set etmek gerekiyor. Etmeden bu objeyi kullanmaya başlarsan yukarıdaki gibi bir hata ile karşılaşırsın. Nasıl Set edicez peki.

Set Baglanti=New ADODB.Connection

Tabi işimiz bitince belleği boşuna işgal etmemesi için;
Set Baglanti = Nothing ' komutunu çalıştırarak nesnemizin içini boşaltıyoruz.

Projende kullandığın bütü referansları görmek için proje dosyanı (*.vbp) sağ tıklayıp not defteri ile aç ve en üstteki satırları dikkatlice oku.

Projeni paketleyip(setup hazırlayıp) dağıtmak için Setup Factroy adında bir paketleme programı var. Visual Basic 6.0 ile tam uyumlu. Programı açıyorsun proje dosyanı seçiyorsun, o tüm referansları kendisi bulup kuruluma dahil ediyor.

Burada Setup Factory'nin Demosu, Crack'ı ve Kullanımını anlatan bir animasyon var.
---http://www.vbasicmaster.com/forum/ShowMessage.asp?ID=14420&Page=1&idx=

Bunları uyguladıktan sonra bu hataların hiçbiri kalmıcak, emin olabilirsin.

scareabus

----

Merhaba Mehmet Abi. Çok güzel açıklamışsın. Ama Biraz kafam karıştı. Şu hatayı kaldırmayı başaralım. Çok dua edecegim.

Mesala Nesne tanımladın demişsin. Ama ben nesne tanımlamadım.Ve Ado kullanmadım. Data kullandım. Ve bağlantıyı kodla değil. Data nın özelliklerini kullanarak bağladım. Buna bir yorumun varmı.
Bu setup programını indirdim. En kısa zamanda deneyecegim. Sitene giriyorum ama tes diye bir kitap çıkıyor. içerik yok. herhalde yeni yapıyosun. Başarılar. Hadi abicim çözelim şu sorunumu.

programmar

---

Ya TES kitap değil (: Grafiği güzel çizemedim demek ki. O bir paket program.(TAM Ticari Entegre Sistem) Yani yazılım kutusu çizmeye çalıştım. Evet siteyi yeni yapıyorum, fazlada ilgilenmiyorum açıkcası. Ben ADODB 'yi örnek olarak yazdım. Hatayı veren modülü yada satırı buraya yazarsan daha fazla yardımcı olabilirim sanırım.

Basit ve orta ölçekli projeler için Setup Factory fazlasıyla yetiyor. Geniş projeler için Install Shiled tavsiye edicem ama çok pahalı (:

Kullanımını anlattığım animasyonda ufak bir problem var, bir bölümünde duruyor. orada sağ tıklayıp "Play" dersek devam ediyor...

scareabus

--------

hata veren yani karşı bilgisayarda olmayan ocx leri karşı bilgisayara nasıl yükledin, kaydettin mi?

;o)

mahoni06

---

Eğer tüm ocx leri diğer terminale yüklediysen ve hala hata alıyorsan tek çözüm. Benim de data kullandığım zamanlarda başıma gelmişti. Hem bence data kullanma.Ado kullan.

Karşı makinaya visual basic cd sinden data access components i kur. O zaman çalışıyor.

Kolay gelsin.

turgayca

----

Hepinize selam. Melih abi ocxleri karşı tarafa elimle kopyala yapıştır yaparak yerleştiriyordum.(Gençlik işte) :)
Mehmet abinin tavsiye ettiği setup programını kullandım. Karşı makinaya yükledim. Programım çalıştı.
run time error 91 hatasını vermesinin sebebi data ocx lerinden birini yükleyememiş olmammış. Her neyse ne hata kaldı ne ocx. Hepinize Teşekkür Ederim. Yakında Programın Projesini Siteye Ekleyeceğim.
Galeri Programının 3. Versiyonu Çok güzel oldu.
Tekrar Tekrar Teşekkürler...

programmar

---

Siteye Kod Gönderecektim. Http-500 İç sunucu hatası veriyor. Söyleyeyim dedim.

programmar

---
arkadasım yukarıda yazılan cozumler olmadıysa
programı asama asama tasarla orneğin datagridsiz bir program yap yani data grid ocx i kullanılmasın bu sekilde cesitlendir daha eger hata vrmediyse data grid ekle fakat buna dair kod yazma özellikle islemleri kod yazarak yapmaya çalıs datagridin properties bolumunden yapma. hatayı çok daha kolay anlarsın ve ayrıca hatanın ne tarafından üretildigini anlamak için ise her sub içinne ayrı bir hata mesajı ekle örneğin kaydet isimli bir sub içine on local error goto hata devamında hata: msgbox "hata kaydet bolumunde" diyerek hatanın yerini boyle karısık mesajlar üzenide durmadan öğrenebilirsin baktın çözemiyorsun ayrıntılı bir mal çek bakalım

temelreis

---

selam arkadasım senin sorununun çözümü oluşturduğun projeye ilişkin bir kurulum hazırlamanla çözülecektir !!!
bunu nasılmı yapacaksın

Microsoft Visual Basic 6.0 Tools

Package & Deployment Wizard

ile oluşturduğun projeyi kurulum haline getirip diğer makinada bu kurulumu gerçekleştirdikten sonra oluşturduğğun exe büyük ihtimalle sorunsuz çalışacaktır

ugurk2001

----
kullandığın vb versiyonu hakkında bilgi vermemişsin bu tools(araçlar) vb 6.0 ile birlikte

Kurulumu denedikten sonra çalışıp çalışmadığına dair bilgi verirsen sevinirim

ugurk2001

----
Bu konuda sorunu olanlara kendi yazdığım ocx kayıt programını gönderebilirim bunu setup programınızın sonuna çalıştır olarak eklerseniz sorun kendiliğinden çözülecektir.
Müşterilerinize rezil olmamanız adına, bir kaç sene önce banada olmuştu ve sorunu rahatlıkla giderdim. Göndereceğim programdaki satırları kendi kullandığınız ocx ve dll isimleri ile değiştirin cve exe haline getirin bu kadar.

serveyissoft

'''''''''''''''''

Ramiz

OG

Sp6 yı yükledim. İşe yaramadı..

Setup factory ile kısa bir video hazırlama şansın varmı?
Tek form ve bir adet database olsun.

Youtube da baktıklarım çok basit projelerdi ve hali ile çok basit projelerde sorun olmuyor. Fakat benim projem 18 form lu, 8 database ve birçok component içeren bir proje. Bir yerini onarsam, baska bir yeri sorun çıkartıyor..

influx

VB6Runtime ı yükledim işe yaramadı ve setup ı da videoda gösterdiğin gibi win7 de yapıyorum.(64bit işletim sistemi)