bosch çamaşır makinası arızası

Başlatan Okan AKÇA, 15 Şubat 2014, 15:16:23

Okan AKÇA

Bosch wfo 2020 çamaşır makinası çalışırken elektrigin kesilip tekrardan  gelmesi sonucunda o an çalışan program birdaha çalışmaz oldu. servisini çagırdıgım zaman kartın degişmesi gerektigini yeni kart olmadıgı ve cıkma kart takacaklarını ve nerdeyse yenisi kadar bir ücret istediler. benimde aklıma gelen şu oldu muhakkak kartın resetlemesi vardır resetleyip müsteriye satıyorlar. acaba kartı resetleme olayı varmı ?

xoom

Kartı resetleme nasıl yapılıyor bilmiyorum ama makineyi resetleme yapıldığını biliyorum.

Okan AKÇA

40 derecelik programda çalışmıyor peki nasıl yapılıyor resetleme hocam

xoom

Alıntı YapÇÖZÜM

İlk etapta çamaşır makinanızın kapağını açın ve kapağın içinde bulunan kodu alın.

Benim makinamın ürün kodu 20160TR  (sizin başka bir kod ise başka bir kombinasyon olabilir internette kodu yazıp reset diye araştırınız.)

Şimdi yukarıda verdiğim ürünün resetleme kombinasyonu;

İlk etapta kapağı kapatınız. 2 saniye bekleyiniz.
Derece ayar düğmesi kapalı konuma getiriniz. 2 saniye bekleyiniz.
Derece düğmesini saat 6 yönünde çeviriniz. 2 saniye bakleyiniz.

tüm ışıklar yanıp sönmeye başlayınca devir ayar düğmesine basılı tutunuz.
devir düğmesine parmağınız basılı iken, derece düğmesini saat 7 yönüne çeviriniz. 2 saniye bekleyiniz.

daha sonra parmağınızı devir düğmesinden çekiniz ve derece düğmesiniz kapat (saat 12 yönü)  konumuna getiriniz.
Daha sonra yıkamak istediğiniz dereceye getirdiğinizde başlat/durdur düğmesi normal olarak yanacaktır.
Sorununuz kalmamıştır.
Fakat olmadıysa bir kaç defa daha denemeniz gerekebilir.

Not: Bu yukarıda bahsi geçen Bosch çamaşır makinası program resetleme işlemi, E-NR=WAE20160TR/04 Kodlu çamaşır makinasının kombinasyonudur. Başka model makinalarda farklı olabilir. Lütfen çözüm için ürün kodunu google'da reset yazısı ekleyerek arattırınız. Ama ilk önce yetkili bir servisle görüşmeniz telefondan yardım almanızı öneririm.

Okan AKÇA

hocam arattım ancak benim makina modeline göre yok bu yazıyı bende görmüştüm

xoom

Bosch Müşteri Hizmetleri
444 6 333

Acaba bu numaradan resetleme kombinasyonu için bilgi almayı deneseniz ? veya farklı servis telefonlarını arayarak bir tanesinden bu kombinasyonun sizin makinenize göre olanını istemeyi deneyin bence. Eğer bulamazsanız Hafta içi ben size koordinatörlüğünü yaptığım iş yerlerinden kombinasyonu öğrenmeyi çalışırım.

Okan AKÇA

servislerin bilgi verecegini sanmıyorum ama denemekte fayda var hocam

984sami

Alıntı yapılan: xoom - 15 Şubat 2014, 15:48:10
ÇÖZÜM

NFS5 de buna benzer şeylerle kilitli otomobiller, yollar açılıyordu.

VW : Kontağı aç 5 saniye bekle, dörtlüyü aç motoru çalıştır, sola sinyal ver 3 defa kornaya bas, motoru durdur. Tekrar çalıştırdığında kilometre sıfırlanmış :)

gibi durumlarda varmıdır acaba ? Bir forumda okumuştum bataryalarda eeprom olduğunu, şarj sayısını kaydettiğini ve belli bir sayıya ulaştığında bataryayı ölü kabul ettiğini.

İnsanlar sömürülmeden, servislere mecbur edilmeden hilesiz yollarla para kazanmak mümkün değilmi acaba ? Hayat bulmaca olmuş !