Keil'de veri tipleri ve boyutları

Başlatan mistek, 18 Şubat 2014, 01:16:17

mistek

İşler hepten zora girdi ozaman. Hafızayı etkin kullanma tekniklerini araştırmam lazım. Keil haricinde Kod optimizasyonu yapmam lazım. :(

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

z

Optimizasyonu size tipine ve 3 seviyesine çıkar.

Bakalım ne olacak?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mistek

Optimizasyon Level 3

Program Size: Code=23256 RO-data=560 RW-data=204 ZI-data=1732 
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

yamak

Alıntı yapılan: z - 18 Şubat 2014, 12:14:30
Code + RO Data = 32K olması lazım.
Hocam RW-Data'nın da eklenmesi gerekmiyor mu?

z

@Mistek Code uzunluğu düşmüş işte. Optimizasyonu speed yerine size seçtiğinde işin görülecek.

@Yamak

Yok RW alanı neden eklensin o RAMla ilgili.

Keil'in deneme sürümü sadece ROMa yerleşecek veriler için 32K sınırı getiriyor.

yamak

Hocam RW-data alanı init edilmemiş değişkenleri barındırdığı için bu değişkenlerin init edilmesi için gereken kod boyutu galiba Code kısmına eklenmiyor o sebepten dolayı da RW-data'yı da hesaba katmamız gerekiyor.Arm'ın kendi sitesinde de eklenmesi gerektiği söyleniyor.
http://infocenter.arm.com/help/index.jsp?topic=/com.arm.doc.dui0056d/ch06s11s02.html

mistek

Alıntı yapılan: z - 18 Şubat 2014, 13:31:33
@Mistek Code uzunluğu düşmüş işte. Optimizasyonu speed yerine size seçtiğinde işin görülecek.

Speed, Size bunlar nereden değiştiriliyor ? Ben sadece işaretli yeri değiştirerek level atlatıyorum.

Default olarak Level 0 da kullanıyorum. En son level 3 yaptım.

z

@Yamak

Bugüne kadar yanlış biliyormuşum. Evet dediğin gibiymiş. ROM=Code + RO Data + RW Data

Optimizasyon Level altında Optimization for time kutusu var. Bunda çentik varsa kaldır.

Bir çentikli derle bir de çentiksiz aradaki farkı göreceksin.

mistek

Evet şimdi oraya tik atınca böyle oldu.
Program Size: Code=25504 RO-data=560 RW-data=204 ZI-data=1732  ,

Tiksiz kullanıyorum.
Program Size: Code=23256 RO-data=560 RW-data=204 ZI-data=1732 

yamak

Alıntı yapılan: z - 18 Şubat 2014, 14:05:39
@Yamak

Bugüne kadar yanlış biliyormuşum. Evet dediğin gibiymiş. ROM=Code + RO Data + RW Data

Optimizasyon Level altında Optimization for time kutusu var. Bunda çentik varsa kaldır.

Bir çentikli derle bir de çentiksiz aradaki farkı göreceksin.
Hocam ben de sizin bildiğiniz gibi biliyodum. Öğrenince şaşırdım ben de

mistek

Bende teşekkür ederim, hiç bilmiyordum şimdi sizlerden doğrusunu öğrenmiş oldum.