Fuar, Seminer, Haberler, Aktiviteler Duyurusu

Başlatan salim ALTIN, 02 Mart 2005, 12:01:04

salim ALTIN

Merhaba
Arkadaşlar 17 mart ta beylikdüzü Tüyap ta Win 05 otomasyon fuarı var. Baktım da site de bu yıl ücretsiz davetiye vermiyorlar. Bende 10- 15 tane var. Yakında olanların ihtiyacı varsa verebilirim.
Birde borddan orada bulunacak arkadaşlar varmı.?
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

DumrulBey

Merhaba,

Bir tane de bana ayırırsanız sevinirim. Hem bu vesileyle yüz yüze görüşmüş oluruz. Hatta daha güzel bir şey yapalım mı? Mesela bu fuara başka arkadaşlar ile hep beraber gidelim. Özellikle tanışıp kaynaşmak için. Ayrıca fuarı gruplara ayırıp beraber gezersek daha verimli geçiyor. Şöyle ki:

Diyelim iki grup var. Biri A salonunu, diğer B salonunu geziyor. Önceden belirlediğimiz süre ve yerde tekrar buluşup gezdiğimiz yerler hakkında önerilerde bulunuyor ve salonları değiştiriyoruz. En sonunda bir güne iki günlük süre bile sığdırılıyor. Çok verimli yaw...

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

gosub

Alıntı yapılan: "DumrulBey"Merhaba,

Bir tane de bana ayırırsanız sevinirim. Hem bu vesileyle yüz yüze görüşmüş oluruz. Hatta daha güzel bir şey yapalım mı? Mesela bu fuara başka arkadaşlar ile hep beraber gidelim. Özellikle tanışıp kaynaşmak için. Ayrıca fuarı gruplara ayırıp beraber gezersek daha verimli geçiyor. Şöyle ki:

Diyelim iki grup var. Biri A salonunu, diğer B salonunu geziyor. Önceden belirlediğimiz süre ve yerde tekrar buluşup gezdiğimiz yerler hakkında önerilerde bulunuyor ve salonları değiştiriyoruz. En sonunda bir güne iki günlük süre bile sığdırılıyor. Çok verimli yaw...

Sevgiler, saygılar...

Evet bende bu konuda hem fikirim beraber gitmek isterim DUMRULBEY arkadaşım ile mümkün olursa bana benim davetiye DUMRULBEY arkadaşım tarafından alınsın ben fuar yerinde kendisinden alırım .

SAYGILARIMLA
ELEKTROSERVİS                         TEKNİK                                    SERVİS                                               HİZMETLERİ

salim ALTIN

merhaba.
Benim açımdan arkadaşlara fuar süresince vakit ayırabilmek çok mümkün olmayabilir. Özellikle cumartesi. Çünki iki ayrı stantta cihazlarım olacak ve mekik diplomasi :lol: ile her iki stanta bulunmam gerekecek. tüm fuar boyunca.
Hem bu sene 2 salon daha eklenmiş. Tabanlara kuvvet yani.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

lord

Bir tanede bana ayirabilirseniz sevinirim . Birde nasil edinebileceğim konusunda masejinizi bekliyorum.. :D

salim ALTIN

Alıntı yapılan: "salim ALTIN"Merhaba
Arkadaşlar 17 mart ta beylikdüzü Tüyap ta Win 05 otomasyon fuarı var.

Merhaba.
Evet fuarın ilk günü geçti.
İzlenimler şöyle.
Katılımcıların ortak görüşü ilk gün profesyonel ilginin hayal kırıklığı yarattığı yönünde. Özellikle erken saatlerde lise öğrenci kafileleri broşürleri yağmalamak için iş başında idi. :D  Cihazlara değilde güzel hosteslere olan ilgi ise o kadar bariz gözüküyor ki ben utanıyorum bazen insanlığım adına. :cry:
Tüm işlerim arasında (ben katılımcıyım) ancak 5 ve 4 nolu salonları gezmem mümkün oldu. Fakat hemen aradığım bir ürünün dist. ünü buldum.
4 nolu salonda DOĞA RULMAN katılımcı. Pcb dril konusunda web adresini vermiştim daha önce. Aynı konuda bir iki firma daha var.

Rüzgar jenaratörü konusunda 5 nolu salonda giriş noktasına göre sol duvar kenarında ortalarda bir firma var. İçi görülsün diye kesmişler demo yapıyorlar incelemenizi tavsiye ederim. Bu ürün bana geldi aynını yapmak isteyen biri tarafından çok hoşuma giden bir mekanizma idi o nedenle görmenizi tavsiye ederim. içinde PİC var kontrol elemanı olarak. :!:

İstanbul dışı firmalar var. Konularında uzman ve iyi ürünleri olan. özellikle iki izmir firması var. Trafo ve filtre konusunda. mesafelerin artık önemi yok bence. Alternatif yaratıyorlar.

PCB ciler tam kadro değiller ama 5 nolu salonda odak, net devre ve baskı devre var. baskı devre den Bahri HOŞBOY ile görüşün bir defa. Anlayışlı ve olumlu yaklaşımları çok güzel.Fiyat almakta fayda var. Fiyatları düşürmüşler. Miktara bağlı tabii.

Dikkat edilmesi gereken bir konu yorgunluk ve fuar düzeni nedeni ile 7-8-9 nolu salonların atlanması. Yani fuar bitti diyorsunuz ama U şeklinde bir düzen var ve bu nedenle bazı salonlar atlanabiliyor.

Son olarak davetiye konusu var. Davetiye 50 tane var ama keşke PİCPROJE müdavimlerine bir ofis olsa da kolayca ulaşsalar fuar alanında. Ben iş yoğunluğum içinde müşteriyi bırakıp kapıya gidebilmem mümkün değil. İçeriye girmeden anons yaptırabilmekte tabii.
Gurup olarak gelinir ise belki çok daha kolay olabilir. Bunun dışında ofisimde bol miktarda davetiye bırakıyorum adresi www.elektronikkontrol.com da var. Uğrayan alabilir.

cnt

arkadaslar bu sene yine internetten davetiye vermeye baslamislar, bulamiyanlar burdan temin edebilir.

http://www.bilesim.com.tr/tr/fuarcilik/win05/davetiye/davetiyeform.nsf

salim ALTIN

Merhaba.
Tüm enerjime ve çabama rağmen halen tüm standları gezmem mümkün olmadı. :D  Bunu bir gün içinde başarabilmiş olan arkadaşları tebrik etmek isterim. :D  :D  :D
1 nolu salon girişinde TEKNODROM firmasında yaskawanın motoman robotları ile yapılan bir demo gösterisi var. Barmen robot procesi :D Özellikle bira severler uğrasın. Çok kalite bira ikram ediliyor belirteyim. Ama biraz yorulduktan sonra dinlenmek için...
Kazıklara olan ilginin azalması nedeni ile İnfogate firması 4 salonda küçük bir stand ta kitap satıyor. iki kez geçtim önünden de onlarla ilgilenen bile yoktu neredeyse.
Akşam saatlerinde ise  bedava dağıtılan tekerlekli çantalar yüzünden dolaşabilmek mümkün değil neredeyse :evil:
Bord dan bir iki arkadaş ile tanışma fırsatımız oldu. Ben dolaşırken uğrayıp ta görüşemediğimiz arkadaşlar kusura bakmasın.  :oops: Ben 5 inci salonda Femsan standındayım. Ürünlerim stantın sağ tarafındaki sürücüler...

Erol YILMAZ

Fuari 1 gunde gezmek ne mumkun... bence katalog falan toplamamak lazim! Zaten sicak ve yol yorgunlugu var, birde yuk aldinizmi yaniniza affederseniz ama malum yaratiktan farkiniz kalmiyor. Nereden mi biliyorum?  :)
Evet tekerlekli arabalar problem oluyor. adamlarin arabalarini falan eziyorsunuz bazen. engelli bir fuar kosusu oluyor. Ben yeter  dedigim bir surede ciktim. aksi halde gorulecek incelenecek cok sey var hakikaten.
Bu sene doyurucu bir fuar olmuş. Cok heyecanli arkadaslari bile doyurabilecek bir fuar!
Hepinize iyi fuar gezintileri dilerim.  :)

salim ALTIN

merhaba.
Fuar bu gün sona eriyor. Halen gezemediğim 3 salon var. :D
Cumartesi kalabalığında uğrayan ve (halimi gördünüz) çok fazla ilgilenemediğim arkadaşlar kusura bakmasın.
Görülebilecek ürünler konusunda 700 civarı firma olduğunu söylemek yetr sanırım. Birde yorgunluk nedeni ile sonlara doğru birşey göremediğimizi..................................

salim ALTIN

Merhaba.
Bir otomasyon fuarı daha gelip geçti.
Genel bir durgunluk olduğunu söyleyebilirim en azından geçen yıla göre.
İstanbul dışından yeni  üretici firmaların katılmış olması üreticiler için kazanım oldu.
4 günlük yorgunluk ile dün değil yazmak okumak için bile halim kalmamıştı. :(
Fakat bu yıl beni halsiz bırakan belki yorgunluk kadar hayal kırıklığı ve umutsuzluk oldu. Bunlar belki bizi ilgilendirmez diyebilirsiniz ama bunlar sizide ilgilendiriyor.
Bir defa organizasyon tam anlamıyla rezaletti.
sabah orada ne işi olduğu bilinemeyen tinercilerin bir adamı öldüresiye dövmelerine hiç bir güvenlikçinin müdahale etmemesi :oops:  toplumsal durumumuzu anlatıyordu. Katılımcı otoparkında tel örgülü bölüme giriş ve çıkış yolları üzerine bırakılan arabalar nedeni ile değil araba ile çıkabilmek, bırakılan arabaların tozlarına sürtünmeden geçebilmem mümkün olmadı. Güvenlikçi olarak dolaşanlar ise bostan korkuluğu kadar bile işlev yapmıyordu. Son akşam tem istikametine giden çıkışta o geniş yolun 50 metrelik bölümünü tıka basa dolduran kamyonlar kendi firmalarının malzemelerini bile yükleyemez iken, görünüm bunu anlayamayan o insanların gözleri ile beyinleri arasındaki mesafenin ne denli geniş olduğunu anlatıyordu zaten.Aralarından bir arabalık koridor açmak trafik polisleri geldikten sonra 1 saat sürdü...
Geçen yıl açılıştan 10 dakika önceye kadar katılımcılar bile içeri giremezken  bu yıl açılıştan yarım saat evvel içeride ziyaretçiler dolaşıyordu. :!:
Ama bunlar belki yanlızca benim rahatsızlığımdır diyelim ve keşke öyle olsun.
Fakat standa uğrayan birçok meslek lisesi ÖĞRETMEN inin ve Üniversitelerin GÜNEŞ ARABASI takımının elemanlarının soruları ile TAVIR ları umutsuzluğa düşmemin ana sebebi oldu.
Bir defa motor sürme işlemini yanlızca iki kabloyu bağlayıp düğmeye basmak ve MESAJINIZ GÖNDERİLMİŞTİR YENİ İŞLEMİNİZİ SEÇİNİZ tarzı bir iş gibi görenlerle , parçaları hazır olarak sağdan soldan alarak (fiyatı önemli değil nasıl olsa başkalarının cebinden çıkacak) bir araya getirebilirse  :!:  TANRIM BÜYÜK BİR BULUŞ YAPTIM :idea:  diye lanse edecek olan insanlara 70 ila 80 KM Hıza ULAŞACAK OLAN GÜNEŞ ARABALARININ  bu iş için ihtiyaç duyacağı motor, sistem ve enerji ihtiyacını hatırlatmak istediğimde takındıkları tavır. :cry:
En az ürün fiyatı soran kadar doğru akım motorlarının yapısını ve sürme tekniğini öğrenmek için soru soranlar ve yardım isteyenlere buranın üniversite olmadığını onun o sıralarda kız arkadaşı ile fink atmak yerine bunu profesörüne sorması gerektiğini söyleyebilmeyi isterdim....
HELE bir meslek lisesi öğretmeni olduğunu iddia eden (L!?*#&%)  - okullara yardım için bu ürünlerden ücretsiz vermiyormusunuz sorusuna. - Efendim malesef şu anda bunu yapamıyoruz, ancak Yıldırım elektroniğin okul setlerinde bizim ürünlerimiz var, belki sonraki tarihlerde bu da mümkün olur. cevabima.
- HEPSİNİ KENDİ BAŞINIZAMI YİYECEKSİNİZ. BU MEMLEKETİM PARASINI KAZANIYORSUNUZ. havlamasına nasıl oldu da fevri bir tepki vermediğimi hala çözmeye çalışıyorum.
Evet fuar geçti... İyi ki geçti...
Son olarak En-Ko firması (izmir) den teklif istedim dün. Fuardada görüşmüştük, ama cevap bile yok. Bu kadar masraftan sonra ürün satmamak içinmi katılıyor insanlar ! anlayabilmiş değilim....

aster

Dostum, çok güzel özetlemiş ve yorumlamışsınız.
Demek ki Fuar kültürümüzü de hiç etmişiz, helal olsun bize
Allah sonumuzu hayır ede

EĞİTİM ŞART !.!.!... Ama önce Aile görgüsü şart, çünkü görgünün okulu yok malesef

aster

19. Enerji, elektrik tesisatı, aydınlatma, ölçme-koruma, elektronik
ve otomasyon teknolojileri fuarı Elekon 2005, 12-15 Mayıs tarihleri
arasında Ankara Altınpark Fuar Merkezi'nde düzenlenecek.

Fuar için ücretsiz davetiye http://www.elekon2005.com adresinden
edinilebiliyor

hacettepeli_muhendis

merhaba arkadaşlar salı günü CeBIT başlıyor bende hacettepe standında olacağım (Sıvı Dökmeyen Araç) gelin görüşelim tanışalım

görüşmek üzere...
Dünyada 10 çeşit insan vardır binary saymayı bilenler ve bilmeyenler

aster

MTET2005

http://www.tef.marmara.edu.tr/mtet2005/giris.htm
http://www.tef.marmara.edu.tr/mtet2005/konular.htm

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ KONGRESİ' ne katılan varmı?