STM32F407VG discovery derleme hatası

Başlatan CeMiL_mktrnk, 08 Mart 2014, 13:25:46

CeMiL_mktrnk

Arkadaşlar merhaba,

STM32F407VG discovery deney kitine MicroC kullanarak program atmaya çalışıyorum.  Examples dosyalarındaki pwm örneğinin kodlarını kopyalayıp kendi projemi oluşturup koddaki toplama işlemi yerine çıkarma işlemi yapıp derledim. Fakat "main function is not defined" hatası alıyorum. Halbuki başka hiç bir şey değiştirmedim. Configuration ayarlarında mı sıkıntı var başka bir şeyi mi yanlış yaptım anlamadım. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Bir de bu deney kitini MikroC kullanarak öğrenmek istiyorum. Bu konuda öğretici kaynaklar gösterebilecek varsa sevinirim.

Kolay gelsin
Mekatronik Mühendisi/Mechatronic Engineer

metaltrrocker

Library manager kismindan kullanilan fonksiyonlari iceren kutuphaneleri sectinmi?

CeMiL_mktrnk

Evet sadece pwm library lazım, o da seçili. Kullandığım main fonksiyonu tanımsız diyor, hiç anlam veremiyorum. Zaten yeni yeni bu derleyici ve controller ile çalışıyorum o yüzden çözüme yönelik çok da fikrim yok

metaltrrocker

Ekran görüntüsünü, ve projeyi dosya olarak olduğu gibi buraya ekleyebilirmisin? Bazen gözden kaçan noktalar olabiliyor.

LukeSkywalker

Yeni bir proje oluşturup dener misiniz?

CeMiL_mktrnk

CeMiL_mktrnk

Arkadaşlar sorunu çözdüm, source file altına .c uzantılı dosyası eklememişim. Cahillik başa bela ;D