FlashFileSD2.02 for Atmel AVR-FULL Download

Başlatan ahmetu, 07 Mart 2005, 15:42:23

ahmetu


DumrulBey

Alıntı yapılan: "ahmetu"13 saat oldu PIC mcu için olanını çözemedim  :x
Dostum bunu işbirliği ile çözmeye ne dersin? Hani ünlü hacker grupları bilgisayar ağları kurup türlü numaralar sergiliyorlar ya! Tabii bunu biraz dolaylı yoldan yapabiliriz. Çünkü işlemci güçlerini birleştiren yazılımlar hakkında bilgim yok. Üstelik tarayıcı yazılım kurulacak ağ ile uyumlu çalışmayabilir. Onun yerine şöyle yapsak:

Sanırım ilk 5-6 karakter kısa sürede çözülüyor. Öyleyse diğer uzun süren basamaklar arasında bir iş bölümü yapalım. Atıyorum a000000 - CCCCCCC arası bir kişi alırken işlemci gücüne göre başka bir aralığıda diğer bir arkadaşımız örneğin ben alırım. Artık kime rast gelirse şifreyi açıklar. Mesela ilk hafta 7 basamaklıları halledelim. Sonraki haftalar 8 basamaklıları. Haftalar diyorum çünkü basamak arttıkça süre de uzayacak!

Ama şu var: Bu iş ilk başta 3-4 kişiyle başlar sonra 30-40 kişiye doğru artarak devam ederse kuşkusuz her basamağı bir hafta içinde tararız. Tabi bunu ağ ortamında işlemci paylaşımı yapan programlarla yapabilsek daha verimli ve güvenli olurdu. Benim aklıma dolaylı olarak böyle bir çözüm geldi.

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

ahmetu

Haklısın DumrulBey.

Rus forumlarından birini dolaşırken prllc' nin daha önce kullandığı passwordlarından birkaç tane buldum ne yazıkki passwordlar bu dosyada işe yaramadı ama ne tür password verdiklerini öğrendim 8 basamak harf rakam karışık özel işaretler falan da yok yani @?+ gibi şimdi AZPR v3.54 ile brute-force attack deniyorum toplam 2.821.109.907.456 adet deneyecek şu an %70 bitti, diyeceksin daha öncekileri nasıl çözdün hiç bu kadar vakit almamıştı, onları Passware Kit v7.0 ile çözdüm bu program zipli dosyayı yeniden sıfırdan yeniden oluşturup bir password belirliyor ve bununla dosyayı açıyor yalnız kıl adamlar PIC için olan dosyayı özene bezene hazırlamışlar çözmek vakit alıyor valla zaten bıktım şu 2.02 avr versiyonu oturup değiştireceğim proteus simulasyonu şahane çalışıyor tabii atmega128 + mmc.dll' le birlikte.

DumrulBey

Merhaba,

Bende sana şifrenin karakteristiğini soracaktım. ASCII dahil olmamasına sevindim. Üstelik 8 basamaksa bu iş tamamdır. Yani kesin buluruz biz bunu. Tabii yarısından çoğunu tamamlamış olman seni daha çabuk neticeye götürecek. O yüzden biz şimdi beklemede kalalım ve nasipse güzel haberi senden alalım...:)

Aslında benim bir önerim daha vardı. Bu şifreyi bulsak da geçerli olabilir. Yani AVR için hazırlanmış olanları PIC'e uyarlamak. Şimdi neredeyse çözdük diyeceksin. Ama birde kodlara aşina olmak güzel olmaz mıydı? Yani PIC'e uyarlarken işin mantığını kavrayacak ve belki de kodu ileride kendimize göre geliştirmek zor olmayacaktı.

Neyse SD (Secure Disk) bellekleri kullanmak ilaç gibi gelecek. Fiyatları çok da pahalı değil. EPROM'lardan bir avantajı da PC ortamına kolayca veri aktarabilmek. Yani ek bir arabirim yapmaya gerek yok. Üstelik GB. seviyelerine kadar kapasiteleri olması müthiş. Bu bellekler ile yapılabilecek uygulamaları hayal bile edemiyorum. PIC dostlarına bu kodları kazandırırsan kuşkusuz epey hayır duası alırsın.

Dip Not: Dostlar bu belleklerin yuvaları Türkiye'de bulunabiliyor mu? MMC'i neyse de bunları bacak sayılar fazla. Basmalı kurmalı soketlerden ne haber? Mesela üçü bir arada olanlardan bulabilir miyiz? MMC bellekleri de takardık.

Başarılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

ahmetu

%81'e geldim 2 katrilyon 300 milyar küsur oldu :D

korkarım AVR'den çevrilecek gibi duruyor, vakti zamanında molex firmasından MMC ve SD kart soketi sample istemiştim bir hafta sonra İstanbul'da adını hatırlamadığım bir firmadan telefon geldi meğersem türkiyedeki sample işlerine bunlar bakıyormuş, ne yapacaksın kaç tane kullanacaksın gibi sorular sorunca zaten üç tane sample istedim bunları niye soruyorsun diye adamı tersledim doğal olarak sampla' lar gelmedi  :lol:  :lol:

DumrulBey

Merhaba,

Geçen gün bu şifre tarama yazılımlarını (bendeki Passware Kit) denedim. Bütün bir sene almayan hızlı yöntemler var. Muhtemelen senin de denediğin bu yöntemlerden biri. Ancak asıl şifrenin aradan kaçma ihtimali var. O yüzden kırılacaksa baştan sona taramak lazım. Tabii bunun için ne yazık ki tek makine yetmiyor...:)
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.