Stm32f407VGT6'yı programlayamıyorum

Başlatan yamak, 01 Nisan 2014, 20:20:29

yamak

Stm32f407VGT6 ile bi devre tasarladım ama chip'i j-link ile bi türlü programlayamıyom."No cortex-M device device found in JTAG Chain" hatası alıyorum.Yani j-link chip görmüyorum.Acaba devreyi tasarlarken gözden kaçırdığım bir yer mi var.Şematik dosyam aşağıda nerede hata yapıyorum yardımcı olabilir misiniz?

yamak

magnetron

olimex'in stm32-e407 kartının şemasını indirip baktım

orda osilatör devresinde kristalden önce 2 tane direnc var

sizde yok - acaba bir ilgisi olabilir mi ?

yamak

Hocam onunla bi ilgisi olduğunu zannetmiyorum.Acaba j-tag bağlantılarında bi problem mi var?

ErsinErce

J-link ayarları doğru mu peki, iç kısımda SWD - JTAG seçimi mevcut, bir kontrol etmekte fayda var

yamak

Hocam hepsini kontrol ettim.Zaten aynı ayarlar ile discovery i programlayabiliyorum.Tasarladığım devrede bi ara bi kısa devre olmuştu o sırada adc pinlerinden birine 5v gitmiş olabilir.Acaba mcu'yu değiştirsem mi diye düşünüyroum.Değiştirmeden önce şematik'te bir hatam var mı yok mu diye de emin olmak istedim.

respected

Hocam st-link varsa elinde swd olarak programlamayı deneyebilirsin.  5 pin ile bu iş çözülüyor.

yamak

Alıntı yapılan: ErsinErce - 02 Nisan 2014, 00:47:52
J-link ayarları doğru mu peki, iç kısımda SWD - JTAG seçimi mevcut, bir kontrol etmekte fayda var
Hocam kontrol ettim dedim ama.İlk çalışmadığında j-tag i seçmiştim ve öyle kalmış yattığımda geldi aklıma :).Şu an SWD yi seçtim düzgün çalışıyo.Siz hatırlatmasaydınız belki uğraşıp duracaktım.Teşekkür ederim.
Alıntı yapılan: respected - 02 Nisan 2014, 09:23:05
Hocam st-link varsa elinde swd olarak programlamayı deneyebilirsin.  5 pin ile bu iş çözülüyor.
Hocam st-link yok elimde j-link var ama şu an j-link ile de programlayabiliyorum.