Lazer Yazıcı Toneri

Başlatan mistek, 18 Nisan 2014, 11:44:52

mistek

Brother mfc-7860 marka lazer yazıcı almıştım içerisinde demo toner varmış. Toneri bitti doldurmaya götürdüm, "Bu demo toner olduğu için dolduramıyoruz fakat orjinal yeni bi toner alırsanız onlara dolum yapabiliyoruz" dedi. Birde muadil toner varmış daha ucuz onu önerdi.

Demo tonerin kapağı falan var neden dolum yapılmıyor ki?

Bana toner satmak için mi böyle söylüyor yoksa gerçekten demo tonerlere dolum yapılmıyor mu?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Kabil ATICI

O yazıcıyı tanımıyorum;
muadil olayı, kullanılmış toneri alıyorlar aşınan parçaları varsa değiştiriyorlar, dolduruyorlar ve başka bir ad altında satıyorlar. (bazen Çin'den boş kutu olarak alabiliyorlar)
Yazıcı üreticisi adı altında satamıyorlar çünkü telif hakları var.
İşin ilginci yazıcı üreticileri bu işlemi geri dönüşüm adı altında yapıyorlar. Eğer kutuların içinde çıkan kağıtlara bakarsanız (en azından eskiden vardı) eski kartuşun bittikten sonra bir adrese göndermenizi istiyorlardı. Ama Türkiye için değil.

Üreticiler bu kendilerine doğru olan geri dönüşümün azalmasından sonra bazı tedbirler aldılar. Bunlardan bazıları kartuşun parçalarını bir arada tutan vidalar yerine plastik perçinler ve hatta plastiği yapıştırmak gibi...(özel çip kullanmak gibi ) Toneri bir şekilde delerek doldurabiliyorsun fakat özellikle atık bölümü bulanan kartuşlar sıkıntı oluyor.

Demo kartuşta bu gibi bir durum olabilir.  Eğer demo kartuş preslenmişse, size doldurabilir türden bir kartuş satmaya çalışıyor olabilirler.İnternette doldurulabilir kartuş olarak verilen ürünler var...
ambar7

Melih1802

1- Bazı tip demo tonerlerin haznesi küçük olduğundan dolum yapmaya değmiyor. Normalde hazne 200gr farz edelim demo tonerin haznesi ancak 50gr alabiliyor.

2- Toner kartuşu içinde Chip olmadığından Makine belli bir adet çekim yapıyor ve sonlanıyor. Bu tonerlerin üzerinde chip yuvası olmadığından chip eklenemiyor.

Yeni toner şart. Muadil toner tercih edebilirsin.

mistek

Muadil dediği toneri 80 liraya aldım. Orjinali 160 liraymış.

Demo tonerle karşılaştırıyorum hiç fark yok sadece birinde kabartmalı brother yazıyor diğerinde hiçbişey yazmıyor. Üzerinde elektronik soket gibi bişeyde yok çip neresinde oluyor ki?

Demo tonerle yaklaşık 1300-1400 sayfa bastım.

İki tonerinde yan tarafında beyaz tıpa şeklinde kapak var çeksem çıkartırım. Başka bişey var demek ki. Aldık artık.

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

ercan_t

slm

youtube dan izledim toner doldurma olayını, HP 1020 var bende de
toner kartuşunu havya ile deldim tozu oradan doldurdum şuan çalışıyor bir problem ile karşılaşmadım.

MC_Skywalker

kullandığıumız 3 değişik HP Monocrome Laser yazıcıda normal toner 10K sayfa basıyıor.  Biz HP marka yazıcıların toner ve inkjet katuşlarını HP Türkiyeye geri veriyoruz. Bize, özel olarak hazırlattıkları kolilerden bıraktılar. Hatta bunlarda keni aralarında ayrılmış durumda toner ve inkjet kartuşlarını ayrı ayrı kutuya koyuyoruz.

Birara dolum ink jet kartuş aldı şirket fakat 10 adet renki kartuştan (farklı farklı modelller) 5 tanesinde yanlış dolum yapmışlar.  RGB sırasında olan kartuşu BRG veya GBR doldurmuşlar. Mono kartuşlarda ise chip reset sorunu çıkmıştı.

Eğer yakınlarda inkjet yazıcı alacasanız Canon'un kartuşsuz, onun yerine serum şişesi şeklinde mürekkep bidonu olan modellerini tercih edin özellikle çok fonksiyonulu (yazıc.fax,kopyalayıcı) cihazlarda.

rree

Ben yeni brother hl1111 aldım henüz toner bitmedi. Bu modelde chip yok sanırım ama reset çarkı takılması lazım.
Bu model ayrıca A5 kağıt almıyor.
http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/brother-hl-1111-dcp-1511-mf-1811-reset-carki-99668019

mfc7860 çarkı.
http://www.yaziciyedekparca.com/232-toner-reset-ubuklari-reset-flag?sort=name%7Cd&sid=05dfcd1406f3a4c5bd0f91bec0d3a54f