Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

C++

Başlatan muhittin_kaplan, 26 Nisan 2014, 14:57:32

muhittin_kaplan

Alıntı Yapsayin @muhittin_kaplan"dan ozur dilerim. onun actigi bir konu basligi oldugunu farketmeden yazmisim. Yukaridaki yazilanlari yok farzedebilirsiniz.

Hocam buradan Çıkartmam gereken, "Muhittin_kaplan ın konularına yazmama kararı aldım" mı dır ?

mufitsozen

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 07 Mayıs 2014, 21:40:10
Hocam buradan Çıkartmam gereken, "Muhittin_kaplan ın konularına yazmama kararı aldım" mı dır ?

Genel bir kural degil tabiiki.

Sizin didaktik bir amacla baslattiginiz bir konu basliginda java <-> c++ derken siz:

Alıntı YapALLAHINIZ AŞKINA SİDİK YARIŞTIRMAYIN....
NE BİTMEK TÜKENMEK BİLMEZ DİL SEVDANIZ VARMIŞ..

diye yazdiniz, dogru bildiklerimizi soyleyelim derken, istemedende olsa insanlari rahatsiz ettigimi farkettim.

bir daha boyle davranmamak konusunda kendime soz vermistim, farkinda olmadanda olsa yine ayni tartismalara girmisim, onu fark ettigim icin boyle yazdim.
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

muhittin_kaplan

eyvallah hocam ben anlamam gerekeni anladım ki kişilerde bundan kendine düşen çıkarımı yapmıştır umarım. herkesin sizlerin bilgi seviyesinde olmadığını  açılan konuların ve soruların soruların "aslında seviyeyi kendi içinde barındırdığını" anlamak zor olmasa gerek. Kara saban ile çiftcilik yapan birine "üst perdenen" tartışmalar yaratacak şekilde "ezilmemeli" öğrenmek istenen herneyse sönümlenme yaşatılmamalıdır.

mesaj birleştirme:: 07 Mayıs 2014, 22:31:47

Şunu Gerçekten Merak etmeye başladım

C++, RTOS vb uzmanlık gerektiren konuları "bu forumda" sormayalım mı ?
Arkadaşımın birinin dediği gibi "Bir konuda Bilgin yetersiz se Forumda Soru Sorma" durumuna mı geldik. Acaba "Ustalar- ki öğreten anlamı vardır usta da" ne der, diye otosansürmü yapıyoruz kendimize

muhittin_kaplan

Yanlış Bilgiler verildiğinde düzeltilsin. Ama velakin Konunun Uzatılmasına pek hacet görmüyorum. Arkadaş Israr Ediyor. Ve Sizlerde Israrcı Oluyorsunuz. Ve benim gibi "Acaba Ne diyorlar" C++ da ne yok muşta java da varmışin arasında kayboluyoruz.

Diğer "Yüksek Seviyeli Konulara Gelince" Forumda bir arama yapınız Ne demek istediğimi Bence Ortaya Koyacaktır.

mesaj birleştirme:: 07 Mayıs 2014, 22:46:39

Oto Sansüre gelince
Acaba C++ hakkında ne yazsam Gerbay Hoca ile  Müfit Hoca bana Kızmaz Demeye Başladım. Eli Sopalı Lise Hocaları Gibi Oldunuz Gözümde Tırsıyorum vallahi.  ::)

muhittin_kaplan

Alınganlık Yapmanın Şu An İtibariyle Anlamı Yok. Ben "Düzeltme Yapılmasın" Yada "C++ vb Konularda Gerbay Hoca İle Müfit Hoca Yazmasın" Gibi birşey demedim, Haddimede değil. Yazmanız cevaplamanız için elimden geleni yaparım.

Ama Teferruatlar arasında ana teme/fikirden uzaklaşıp "öğrenmeyi öteliyoruz"

picusta

Bilgileri tartisarak düzeltelim.
Tartisma demek karsidakinin, önce karsidakinin ne demek istedigini anlama ve bakis açisini anlamadir.
Konuya ön yarigisiz girmektir, kendi bakis açisini empoze etmek degil.
Eger yanlis dedikleriniz benim yazdiklarimsa, yanlis olamaz, çünkü göreceli ve tartisilmaya açik konular :
- iki dil arasindaki benzerlik, akrabalik.
- ... C++ 'de baska türlü yapilmiyor mu  ? Dilin kendiliginden kolayliklari varmidir ?

Mr. xxx nickli arkadasin yazdiklarinda birkaç yanlislik olduguna katiliyorum. Fakat ben o nickli arkadas ile tanisikligim yok, baska biriyim, baska bakis açim var.

Alıntı Yapşimdi adamlar bunu niye özellikle yazmış düşünmek lazım..
Anladigim kadari ile : C++ ile natif kod'a (ASM) derleniyor.
Digerlerinde ise Virtual Machine veya Framework kurmak gerekiyor. Bunun için de Microsoft veya Sun (simdi Oracle) gibi sirketlere bagimli oluyorsunuz.

Forum formati icabi yanlis anlasilmalar sIklIkla oluyor. Yazilanlardan karsidakinin
Sizler gibi saygi deger hocalarin, deneyimli profesyonellerin (@muhittin_kaplan, @mufitsozen ve @gerbay) birbirlerini yanlis anlamasi genel çikar için çok kötü bir durum.
Sonuçta dördümüzün de amaci ayni : gömülü sistemlerde daha çok C++ kullanilmasini desteklemek.

Pozitif yaklasip, Embedded C++ hakkinda yeni konu mu baslatsak ?

mistek

@muhittin_kaplan hocam ben C++ konusunu takip etmeye çalışıyorum kitap, derleyicide tamam ama başlık olarak birden fazla C++ konusu olduğu için hatlar karışıyor. Tek bir başlık altında devam edilse şahsım adına çok güzel olur.

Az çok kitaptan C++ okudum gerbay,mufitsozen,picusta hocaların yazdıklarını okurken anlamıyorum ama olsun lazım olur ilerde mutlaka karşıma çıkacak diye not ediyorum böyle bakınca konuşmalar çok gereksiz gibi olmuyor tamam konu uzuyor karışıyor ama illa ki aradan bişeyler çıkarıyoruz. Tabii bu benim şahsi görüşüm.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

picusta

@mistek, çok özür diliyorum, simdi farkettim ki @muhittin kaplan zaten iki yeni konu daha açmis.

Onlari görseydim dün bu konuyu canlandirmazdim. Konu önemli diye devam ettirmek istedim, meger azimli kaplan isin pesini birakmamis:
Adım Adım C++ öğreniyorum
C++ Şamataları

https://www.picproje.org/index.php/topic,52869.0/topicseen.html
https://www.picproje.org/index.php/topic,52891.msg402577/topicseen.html#msg402577

Bilmeden troll yapmis oldum.

muhittin_kaplan

Hocam Adım Adım C++ ve Şamatadan Devam Edelim. Hocalarımda Davetlidir Mümkünse Katkılarını Bekliyorum.