Kubuntu yazılım kaldırma sorunsalı

Başlatan metaltrrocker, 04 Mayıs 2014, 00:05:05

metaltrrocker

Merhabalar Kubuntu 14.04 kurdum. Bazı uygulamalar yükledim.
Herhangi bir uygulamayı Muon üzerinden kaldırmak istediğimde kaldırılıyor deyip takılıp kalıyor.
Programı terminal üzerinden kaldırmaya çalıştığımda ise aşağıdaki bir hata ile karşılaşıyorum.

Matlab'in nerede kurulu olduğunu bilmiyorum açıkçası. Boş satıra kurulu olduğunu tahmin ettiğim dosya yolunu yazıyorum kabul etmiyor.
/usr/share/matlab
/usr/share/application
yazmayı denedim işe yaramadı.
Terminal bu kısımda takılıp kalıyor.
Aşağıdaki kodlarda da durum aynı.
sudo apt-get remove program_adı
sudo apt-get purge program_adı
sudo apt-get autoremove
dpkg -l

Tagli

Benim bildiğim kadarıyla, Linux'ta MATLAB doğrudan birkaç dosya ve klasörü silerek kaldırılıyor.

Ben buradaki gibi yapmıştım:
http://www.mathworks.com/matlabcentral/answers/102428-how-do-i-uninstall-matlab-products-on-a-unix-or-linux-machine
Gökçe Tağlıoğlu

metaltrrocker

Linkte söylenilen komutları uyguladım.Bazı dosyalar vardı sildi bazıları yoktu.
Bilgisayarı yeniden başlatıp muon üzerinden uygulama kaldırmaya çalıştığımda matlab illeti karşıma çıkıyor yine.
Bu sefer Gui olarak açlııyor ve Matlab kurulum klasörünün dosya yolunu yazmamı istiyor.
Kaldırdığım program Amarok matlab ile doğrudan alakası olmayan bir program halbuki.
Benim kafam basmaz oldu bu işlere.

mesaj birleştirme:: 04 Mayıs 2014, 01:49:40

------------------------------------------
Sorun bendeymiş anlaşılan moun üzerinden matlabi kaldırdığımı sanıyordum halbuki kaldırmamışım. Oradan kaldırınca sorun çözüldü şuan yükleme ve kaldırma işlemlerini sorunsuzca yapabiliyorum.
Teşekkür ederim:)