Geliştirme Kitlerim, Geliştirme Kitlerin!

Başlatan ArifAhmet, 07 Mayıs 2014, 21:10:01

ArifAhmet

Merhaba! Projeni beraber yapmamız şartıyla gömülü geliştirme kitlerimi seninle paylaşıyorum. Ben kazanıyorum. Sen kazanıyorsun. Bunu paylaşıyoruz. Açık kaynak kazanıyor. İstanbul Hackerspace'de toplanıyoruz. Projeni gerçekleştiriyoruz. Ülkenin en iyi mühendislerinden yardım alıyoruz. İstersen sende bu etkinliğe katılıp kitlerini bizimle paylaşabilirsin.

Elimde bulunan geliştirme kitleri;
1x STM32F4 Discovery Board
1x Stellaris LM4F Launchpad
1x MSP430 Launchpad
1x MSP430 Çizgi Tagem Deney Kartı
1x ALTERA DE0 FPGA Development Board
Bolca Kablo, Led, Pertinaks, LCD ve Segment.

http://arifbalik.wordpress.com/2014/05/07/gelistirme-kitlerim-gelistirme-kitlerin/
Yaşasın Open Source!

t2

Satılık veya hibe kit  olsa daha fazla talep görür gibi. ihtiyac fazlası kit?

mistek

@ArifAhmet bende bir proje var ama istediğim geliştirme kiti sizde yok. Nasıl yapacağız?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Erhan YILMAZ

Birde ülkenin en iyi mühendisleri kimler oluyor? Diplomaları var mı?

pea

Ya da 10$'lık kartı kendimiz alıyoruz, kafamıza takılanı da foruma soruyoruz.
Biz kazanıyoruz, enayi olmuyoruz, ülkenin en iyi mühendislerinden oluyoruz.

speak48

Alıntı yapılan: Erhan YILMAZ - 08 Mayıs 2014, 08:44:45
Birde ülkenin en iyi mühendisleri kimler oluyor? Diplomaları var mı?

ülkenin ismi verilmemiş;hangi ülke olduğu belli değil.

patagonyanın ordusunu biliyoruzda mühendisleri nasıl acaba ?

:D

hgs

En iyi mühendis tanımını, hacker spacedeki mühendisler için söylemiş diye anlıyorum.

camby

yanlız arkadaş iyi niyetli de olabilir.. Kızmayın hemen.

Toplantının biri hackerspace de olmuştu , nedir bu hackerspace ?

ayhani

Forumda bu aralar gereksiz bir gerginlik var gibi geldi bana.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

ArifAhmet

Neden bu kadar sert çıkışıldığını, dalga geçildiğini anlamadım. @Erhan YILMAZ evet diplomaları var. Firmaları var. Ürünleri, patentleri var. @pea projeni paylaşarak enayi olmuyorsun, paylaşmayarak gelişimi engelliyorsun, amaç kitin fiyatı değil, bir araya gelip projeler yapmak.
Yaşasın Open Source!

Erhan YILMAZ

Sert çıkmak yada dalga geçmek diye birşey yok. 15-20 mesajın var belliki yenisin. Damdan düşer gibi konuya girmişin hatta direk blogunda ki metni kopyalamışın. Birde küçümser gibi en iyi mühendisler falan demişsin sanki picprojede benzer şeyler yokta yeni bir soluk kazandıracaksın. Ne bekliyordun yani?

Bu arada bende de benzer geliştirme kitleri var. Proje yapcam fikrim geldi derseniz projenizin detaylarını, detaylı özgeçmişinizi, birde boş kağıda imze atıp bana gönderin. Uygun bulunması halinde iletişime geçeceğim. Projeniz uygun bulunsun bulunmasın her halükarda imzalı boş kağıdınız hatıra olarak arşivimizde saklanacaktır. Not: Bende Dünyanın en iyi mühendisiyim. Diplomamda var transkriptimde var hatta mezun kartım bile var.

esensoy

En tehlikeli an "zafer" anıdır.

Erhan YILMAZ

ArifAhmet

En iyi mühendisler derken küçümsemek değil heveslendirmek istemiştim kusura bakmayın. Konu yakında kaldırılır. Amacım projelere katılıp birşeyler öğrenebilmekti, fakat profilinde "Emektar" ibaresi bulunduğu için bu işlerde yeni olduğumu damdan düşer gibi konuya girdiğimi söylüyorsunuz. Bu sadece bir paylaşma girişimi. kusura bakmayın ama sizin gibi mühendis olmuş ama paylaşım konusundan nasibi almamış mühendisler bu işe heves etmiş insanlarda büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor. Ama ne mutluki bu girişimleri destekleyen mühendislerimizde var. "En iyi mühendisler" tabiri bunlar için kullanılmıştır. Ve bu iyi mühendisler sadece hackerspace içindedir diye bi tabirde kullanmadım. Amacım türkiyenin en iyi mühendislerinden yardım isteyip bu etkinliği büyütmekti.
Yaşasın Open Source!

esensoy

Alıntı yapılan: Erhan YILMAZ - 09 Mayıs 2014, 21:51:00
Hatıra.
Dünyanın en iyi mühendisisiniz ama boş kağıda imzanın hangi işlerde kullanıldığını bilmiyorsunuz demek ki,
En tehlikeli an "zafer" anıdır.