Geliştirme Kitlerim, Geliştirme Kitlerin!

Başlatan ArifAhmet, 07 Mayıs 2014, 21:10:01

mistek

Alıntı yapılan: mistek - 08 Mayıs 2014, 00:52:46
@ArifAhmet bende bir proje var ama istediğim geliştirme kiti sizde yok. Nasıl yapacağız?

Halen soruma yanıt alamadım.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

ArifAhmet

Alıntı yapılan: mistek - 09 Mayıs 2014, 23:50:28
Halen soruma yanıt alamadım.
Etkinlik yeni başladı, elimizdekilerle yetiniyoruz. Ama eğer bu işi enayilik olarak görenlerin sayısı artmazsa birçok kitin etkinlik kapsamında kullanılmasını amaçlıyoruz. Sizin projeniz nasıl bir platform gerektiriyor ?
Yaşasın Open Source!

z

Projeniz bence faydali. Basarili olursaniz bu forumu da bilgilendirin. Uyelerin pek cogunda kullanilmayan atil kalmis kitler var. Bagista bulunanlar cikabilir.

Maddi durumu nedeniyle kit alamayacak ogrenciler muhakkak vardir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

aydınD

Alıntı yapılan: ArifAhmet - 09 Mayıs 2014, 21:58:03
En iyi mühendisler derken küçümsemek değil heveslendirmek istemiştim kusura bakmayın. Konu yakında kaldırılır. Amacım projelere katılıp birşeyler öğrenebilmekti, fakat profilinde "Emektar" ibaresi bulunduğu için bu işlerde yeni olduğumu damdan düşer gibi konuya girdiğimi söylüyorsunuz. Bu sadece bir paylaşma girişimi. kusura bakmayın ama sizin gibi mühendis olmuş ama paylaşım konusundan nasibi almamış mühendisler bu işe heves etmiş insanlarda büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor. Ama ne mutluki bu girişimleri destekleyen mühendislerimizde var. "En iyi mühendisler" tabiri bunlar için kullanılmıştır. Ve bu iyi mühendisler sadece hackerspace içindedir diye bi tabirde kullanmadım. Amacım türkiyenin en iyi mühendislerinden yardım isteyip bu etkinliği büyütmekti.

özenle ve yerinde bir tesbit olmuştur
mesaj yerine ulaştığını forumda bu noktada sıkıntılar olduğunu artık görmezden gelinmemelidir

mehmet

Tanımadığınız/tanışmadığınız insanlar hakkında fikir
yürütmeyiniz.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: esensoy - 09 Mayıs 2014, 23:17:43
Dünyanın en iyi mühendisisiniz ama boş kağıda imzanın hangi işlerde kullanıldığını bilmiyorsunuz demek ki,
Evet esensoy Dünyanın en iyi mühendisiyim hala neresini anlamadın?

@ArifAhmet Merhaba! Giriş yanlış üslup yanlış etkinliğe bir şey demiyorum. Sen kazanıyorsun o kazanıyor şu kazanıyor diyorsun. Sen sadece kitini projeyi yapan kişinin emeğine karşılık kiralıyorsun kazanıyorsun buradan bu anlam çıkar. Madem öyle bir niyetin var bağışla kitlerini hackerspace'a yaz sonra kitlerimi bağışladım proje geliştirmek isteyenler gidip kullanabilir diye. https://320volt.com/author/erhan/ Burada tamamı açık paylaşımlarım var benzer yazılarım mcu-turkey.com da da mevcut. Bir incele bakalım paylaşım konusundan nasibimizi almışmıyız almamışmıyız, bilgimizin zekatını veriyormuyuz vermiyormuyuz. Son olarak ne olursa olsun ülkenin en iyi mühendisleri ibaresi yanlış kaliteli dersin iyi dersin anlarım. En iyi dedin mi tepki çeker.

Tesla.25

ArifAhmet

Alıntı yapılan: Erhan YILMAZ - 10 Mayıs 2014, 03:12:13
Evet esensoy Dünyanın en iyi mühendisiyim hala neresini anlamadın?

@ArifAhmet Merhaba! Giriş yanlış üslup yanlış etkinliğe bir şey demiyorum. Sen kazanıyorsun o kazanıyor şu kazanıyor diyorsun. Sen sadece kitini projeyi yapan kişinin emeğine karşılık kiralıyorsun kazanıyorsun buradan bu anlam çıkar. Madem öyle bir niyetin var bağışla kitlerini hackerspace'a yaz sonra kitlerimi bağışladım proje geliştirmek isteyenler gidip kullanabilir diye. https://320volt.com/author/erhan/ Burada tamamı açık paylaşımlarım var benzer yazılarım mcu-turkey.com da da mevcut. Bir incele bakalım paylaşım konusundan nasibimizi almışmıyız almamışmıyız, bilgimizin zekatını veriyormuyuz vermiyormuyuz. Son olarak ne olursa olsun ülkenin en iyi mühendisleri ibaresi yanlış kaliteli dersin iyi dersin anlarım. En iyi dedin mi tepki çeker.

"Benimle yapman karşılığı" sözünden kastım benimde birşeyler öğrenmek istemem. Eğer direk sert çıkışmak yerine sorsaydınız, bunun açıklamasını alırdınız. Evet birçok platformdaki yazılarınızı uzun süredir okuyorum, böyle şeyler yapmış bir insana bu sözler hiçte yakışmıyor bence. Tekrar ediyorum en iyiden kastımı söylemiştim. Tepkiyi sadece siz yaptınız. Kitler ucuz veya pahalı bunları alamayanlarda var. Bende bu sıkıntıları çektiğim için başlattım bu etkinliği başlattım. Bağışlama konusunda ise, ben zaten bir Hackerspace üyesiyim, benim kitaplarım, kitlerim onlarındır, ve onlar zaten gelin kullanın diyor. Bende başka bir koldan daha çok insan çekmeye çalışıyorum.
Alıntı yapılan: z - 10 Mayıs 2014, 00:19:03
Projeniz bence faydali. Basarili olursaniz bu forumu da bilgilendirin. Uyelerin pek cogunda kullanilmayan atil kalmis kitler var. Bagista bulunanlar cikabilir.

Maddi durumu nedeniyle kit alamayacak ogrenciler muhakkak vardir.
Teşekkür ederim, muhakkak bildiririm.
Yaşasın Open Source!

hgs

E tamam en basından beri en iyi mühendis diye hackerspace üyelerini kastediyordun. Kıvırmaya gerek yok. Cümlelerini doğru kurarak yeni başlık açabilirsiniz. Gaz vermeye çalışma ama. İlgilenenler ilgilenir. Büyük bir koşuşturma beklentisinde olma.

Birde şart koşma. Şunu istiyorsanız bunu vereceksiniz gibi.. Yardım karşılıksız yapılır. Yardım ettiğin kişide, yeri geldiğinde elinden geleni yapar. İmkanı varken yapmıyorsa o kişi ile bağlantı kesilir.

speak48

sorun bence
konuyu açmadan tartışmadan , üst perdeden
balıklama atlanmasıdır.

ama denize atlamak yerine sudan çıkmış balık deyimine ulaşılmıştır.

ArifAhmet

Alıntı yapılan: hgs - 10 Mayıs 2014, 13:40:11
E tamam en basından beri en iyi mühendis diye hackerspace üyelerini kastediyordun. Kıvırmaya gerek yok. Cümlelerini doğru kurarak yeni başlık açabilirsiniz. Gaz vermeye çalışma ama. İlgilenenler ilgilenir. Büyük bir koşuşturma beklentisinde olma.

Birde şart koşma. Şunu istiyorsanız bunu vereceksiniz gibi.. Yardım karşılıksız yapılır. Yardım ettiğin kişide, yeri geldiğinde elinden geleni yapar. İmkanı varken yapmıyorsa o kişi ile bağlantı kesilir.
Kıvırma falan yok. Benim istediğim şey sadece projelerini yaparken beraber çalışmak. ortak olmak istemiyorum, amacım öğrenmek.

Alıntı yapılan: speak48 - 10 Mayıs 2014, 13:49:07
sorun bence
konuyu açmadan tartışmadan , üst perdeden
balıklama atlanmasıdır.

ama denize atlamak yerine sudan çıkmış balık deyimine ulaşılmıştır.
Konunun tartışmasını zaten yaptım. Forumda olmasada.
Yaşasın Open Source!

speak48

amacınız belli zaten.
buradaki insanlardan birşeyler  öğrenmek.
ama yönteminiz çok yanlış.burada herkes kül yutmaz.

bir uyanıklıkla elinizdeki basit kitlerle kolayca bilgiye ulaşmaya çalışıyorsunuz.
siz benim kitimi kullanım ben de sizin bilginizi.
bunun yerine forumda sorsanız biri yardım eder zaten.

esensoy

En tehlikeli an "zafer" anıdır.