Zstore yapmak istiyorum

Başlatan z, 31 Mayıs 2014, 14:43:45

z

Yuz bin tane satis yapmak icin ne yapmam lazim?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Melih1802

Programcılıktan anlamam fakat bir fikrim var olmazsa çöpe atın.

Kartı alan kişiye özel bir USB dongle verilecek. Bu USB içinde nasıl bir program olabilir bilmiyorum.
Müşteri siteden indirdiği programı sadece USB dongle takarak yükleyebilecek.
Bunu  haricinde programı kart kabul etmeyecek.

Müh. müh.

Alıntı yapılan: z - 01 Haziran 2014, 18:30:06
Yuz bin tane satis yapmak icin ne yapmam lazim?

Oturmuş sistem kurmak zorundasınız. Bankaya para yatır, hesapta gör, 24 byte lık id mail gönder, yeni şifre + yazılım mail gönder, kullanıcı onu sd kart a atsın. Bunlar bakkal Hüseyin mantığında yürüyen işler. Apple store dan birşey alırken böyle şeyler yapıyormuyuz?
Destiny of white is dirtied. Destiny of black is found guilty...

z

Bu bakkal Huseyin'in islerini PC'ye yaptirinca da mi bakkal Huseyin oluyoruz?

Derdim zaten bu. Bu isler otomatige baglansin.

ErsinErce

Mesajım arada kaynadı gibi

web sitesine bankaların apilerini bağladığınızda havale, eft, kredi kartı üzerinden satış gibi işlemleri yapıp kontrol ettirebiliyorsunuz.

sistem itunes/gPlay tarzı bir yapıya sahip olacak yani web sitesi üzerinden yönlendirilecek

aynı zamanda mcu ya programın yüklenmesi için bir program yazmanız lazım.

her kartın idsi olacak ve bu id kullanıcıların hesabına atanıp kullanıcılar arası aktarım yapılabilecek.
X kişisi aldı y kişisine sattı durumları için

PC programına kişi hesabıyla girecek ve kartını usbden bağlayacak
satın aldığı programı karta aktaracak

PC programı web sitesine veriler gönderip dönen yanıtlarla ekranı şekillendirecek

z

Bu API ler nasil temin ediliyor?

ErsinErce

güvenilir bir siteniz olması ilk koşul
sonrasında bir firma gerek mi araştırmak lazım
paypal için firmaya gerek yok diye biliyorum ama bankalarda durum farklıdır
sanal pos başvuru anahtar kelime

barisertekin

@ErsinEce'nin söylediklerine katılıyorum. Sadece PC Programı yerine web sitesi üzerinden bir "Kodu Yükle" butonu ile direk yükleme yapılırsa çok daha zarif olur.

Alıntı YapBu API ler nasil temin ediliyor?

Bu apileri kullanabilmek için "üye işyeri" olmanız gerekiyor. Kişisel olarak yapılamıyor. O yüzden tekil kişiler paypal gibi seçenekleri tercih etmek zorunda kalıyorlar. Firma olarak bankaya başvurmak gerekiyor.

ErsinErce

Alıntı yapılan: barisertekin - 01 Haziran 2014, 19:46:44
@ErsinEce'nin söylediklerine katılıyorum. Sadece PC Programı yerine web sitesi üzerinden bir "Kodu Yükle" butonu ile direk yükleme yapılırsa çok daha zarif olur.

web sitesi üzerinden yüklenmesi sıkıntılı, usb ye erişecek java app yazmak lazım
ve java kadar sıkıntılı başka bir tarayıcı plugini bilmiyorum
en fazla 2 hafta kullanabiliyorsunuz, her güncellemede kodu değiştirmek gerekebiliyor
dell, intel bu durumdan sıkılıp ufak programlar yükletmeye başladı

barisertekin

Java değil de "Google Native Client" düşünmüştüm.

ErsinErce

bu arada otomatik havale/eft onayı biraz problemli olabilir.
yanlış yazımlar, aynı miktar ödemeler söz konusu olursa

havale/eft için genelde firmalar site üzerinde siparişi askıda tutup onaya tabi tutuyorlar.

pc tarafına program yazılıp site ile interaktif bir yapı sağlandıktan sonra kişilerle muhattap olmanıza gerek kalmaz zaten

havale/eft için mesai saatleri içinde 2-3 defa admin panelinden onay vermeniz yeterli olur.

Müh. müh.

Alıntı yapılan: z - 01 Haziran 2014, 19:32:00
Bu bakkal Huseyin'in islerini PC'ye yaptirinca da mi bakkal Huseyin oluyoruz?

Derdim zaten bu. Bu isler otomatige baglansin.

Sizin mail li yönteminiz bakkal Hüseyin in yöntemi. ErsinErce ve baristekin in yöntemi ise profesyönel çözümler.

Madem çok satış olacağını düşünüyorsunuz,

-Sanal Post alacaksınız. Senelik vergisi ve belirli bir aylık limiti vardır. Eğer bu limiti geçemezseniz, bankaya para ödersiniz. Geçerseniz, ödemezsiniz. Aynı 75 tl üzeri kargo bedava mantığı.

-Düzgün bir internet sitesi hazırlayacaksınız veya hazırlatacaksınız. Madem 100.000 ürün + program satacaksınız, sadece yazılımlardan 1.000.000 TL kazanacaksınız. Tutun bir yazılım mühendisi gitsin..

Ama,

20 adet satacaksanız, 10x20 = 200 TL yazılımlardan para kazanacaksınız. Sanal post un aylık masrafını bile çıkartamazsınız.. O zaman size bakkal Hüseyinin yöntemi size daha uygun olur.
Destiny of white is dirtied. Destiny of black is found guilty...

z

Alıntı yapılan: barisertekin - 01 Haziran 2014, 18:11:17
Windows application'da WebBrowser nesnesini kullanarak yapabilirsiniz. Tecrübeyle sabittir. Programı bir kez giriş yaptıracaksınız. Sonra oturum düşmesin diye 1 dakika da bir refresh yaptıracaksınız.

WebBrowser1.htmlDocument.FindControl["HesaplarimLinkininAdı"].Click(); şeklinde dolaşabiliyorsunuz.

Hatta click'e falan gerek yok. O sayfayı kendiniz bir kez açarsınız. Program sadece 1 dakikada bir refresh yapıp yeni ödeme gelmiş mi diye bakar.

Daha once bu konularda hic calismadim. Bu konu ile ilgili ornek program varmi?

Bu kismi halledersem Bakkal Huseyin yontemini otomatiklestirebilirim.

OG

Bankadan fatura ödemeler;
Birgün bakmışsınız ki cep faturasını ödemeyi unuttuğunuzdan aramaya kapanmış.
Hemen internetten bankaya online olup ödediniz.

Gün içinde min 5dk da telefon açılıyor. Gece başıma gelmedi bilmiyorum.

Neden min 5dk ?
Arada ya tezgahtar var, yada banka-firma (operator firma) mutabakatları 5dk da falan bir tekrarlanıyor. Mutabakattan sonra operator firma hat açma işini bir yazılımlamı yapıyor yoksa yine o tarafta bir tezgahtarmı var bilmiyorum.

Yani, tezgahtarı gecersek, banka ile arada kullanılan bir mutabakat protokolu var. Ona uygun bir yazılım var. Vs.
Hepsi tahmin tabi.

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

barisertekin

Bir tane örnek uygulama yaptım. İndirip bakabilirsiniz.

http://barisertekin.com/Downloads/zwb.rar

Html kodun içerisinden, text işlemleri ile sayfada istediğiniz kısmı split ederek tespitte bulunabilirsiniz.