st-link "Can not read memory! Disable Read Out Protection and retry" hatası

Başlatan galatasaray109, 06 Haziran 2014, 14:55:52

galatasaray109

Arkadaşlar merhaba. stm32 kartımı programlarken bu sorunla karşılaştım. "Can not read memory! Disable Read Out Protection and retry" .
acil yardımlarınızı bekliyorum .şimdiden teşekkürler

muhittin_kaplan

z

Kod okuma aktif hale gelmiş.

ST-Link Utlity programını çalıştır ve korumaları kaldır. (Çipi silmen gerekecek)
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

galatasaray109

St link kullanıyorum. Korumanın nasıl kaldırıldığını bulamadım malesef

galatasaray109

İçindeki kodlar benim olduğundan içindekilerin silinmesi önemli değil

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

galatasaray109

O programı kullanıyodum zaten.  Sürümünüde güncelledim. Ne yaptıysam olmadı

Klein

"STM32 St-Link utility" programını çalıştır , 'target' menüsünden 'option Bytes' butonuna tıkla, gelen pencerede görürsün zaten.

galatasaray109

option byte kısmında bütün işaretli olanları kaldırıp apply butonuna bastığımda resimdeki gibi yazı geliyor. daha sonra yine en baştaki hatayla karşılaşıyorum.

galatasaray109

kartla ilgili problem olabilir mi? çünkü kart çalışıyorken birdenbire fonksiyonları yürütmemeye başladı. bilgisayara takıncada saydığım hataları almaya başladım. bu konuda fikri olan yorum yazarsa sevinirim.

galatasaray109

minicihazlar

SWD kullanıyosan acaba kod içerisinde o pinlerin konfigürasonunu değiştirmiş olabilirmisin? Bu durumda reset hattınında STLink'e bağlı olması gerekiyor. Diğer bi konu ise artık stm32 debug haricinde de çalışmıyorsa bozulmuş da olabilir.

galatasaray109

En son  L298 motor sücüsüyle motor sürmüştüm. Muhtemelen fazla akım çektiğinden kartın pinlerinden biri yandı diye düşünüyorum. Zaten ondan sonrada çalışmadı. Ayrıca flash gibi bilgisayara takıp programlıyordum