MAC FLASH DISK

Başlatan z, 28 Haziran 2014, 19:17:59

z

MAC'a USB Flash takip icine dosya vs kopyalayip ardindan Flash'i PC'ye taktigimda Flash icinde bir kac tane silik goruntulu klasor ve dosya  goruyorum.

Belliki bunlari MAC olusturuyor. PC de bunlari silip atiyorum isime de yaramiyor.

Bu klasor ve dosyalarin amaci nedir?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

kimlenbu

Kardeşim grafiker, macbook kullanıyor, ben de fark etmiştim ama hiç merak etmemiştim. Biraz araştırdım, dosyaların ne olduğunu şurada anlatıyor :

http://en.wikipedia.org/wiki/.DS_Store

Mac'lerin bu dosyaları yaratmaması için gerekli ayarlar da şurada yazıyor :

http://superuser.com/questions/212896/is-there-any-way-to-prevent-a-mac-from-creating-dot-underscore-files

Kabil ATICI

Flash disk ile ilgili ayarlar, klasör ayarları vs konuları içeren temp dosyaları ve klasörler normalde işi bitince silmesi gerekir MAC'de görünmediği için sorun olmaz ve pc'de gizli dosyaları göster seçeneği aktif ise görebilirsiniz. Genellikle MAC'de  klasörleri sıkıştırıp PC'de açtığınız zaman ortaya çıkar türden...
ambar7

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.