Eclipse Çarpaz Derleme C++

Başlatan Erhan YILMAZ, 04 Temmuz 2014, 11:13:25

Erhan YILMAZ

Bir kaç gündür Beaglebone ile programlama yapmaya çalışıyorum. Beaglebone: C/C++ Programming Introduction for ARM Embedded Linux Development using Eclipse CDT Şurada elemanın yaptıklarını uygulayaraktan yol almaya çalışıyorum fakat mevzu linux olunca hiç birşey hiç birşeyi tutmuyor. Neyse baya bi yol katettim en son projeyi çapraz derleme aşamasında c++ kütüphanesi eksik diye takıldım kaldım.

Sorun şu; videoda 19:06'da gösterilen /usr/arm-linux-gnueabi/include/c++/4.6.3 dizini bende yok. Aradım taradım bulamadım. Diğer bütün dizinler var o yok. sudo apt-get instal gcc-4.4-arm-linux-gnueabi komutuyla çapraz derleyici dosyalarını indirdiğimi düşünüyorum ama benim makinede /usr/arm-linux-gnueabi/include altında c++ klasörü yok.
Eksik birşey mi yükledim daha önce başına gelen yada çözümünü bilen var mı?

Virtual box üzerinde ubuntu 12.04 lts(güncelleştirmeleri yüklemedim) ile çalışıyorum. Bütün dosyalar varda c++ klasörü niye yok? Eve gidince yine tırmalıcam ama sizinlede paylaşım dedim.

sseedat

büyük ihtimal eksik kurulum olmuştur .
sudo apt-get install g++-4.4-arm-linux-gnueabi şu komutla tekrar denersen kurulur zannımca
Görünmez bir mezarlıktır Zaman...

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: sseedat - 04 Temmuz 2014, 11:35:59
büyük ihtimal eksik kurulum olmuştur .
sudo apt-get install g++-4.4-arm-linux-gnueabi şu komutla tekrar denersen kurulur zannımca

Sağolun hocam eve gidince deniyeyim. Benim komutla farkı nedir hocam önceki yüklemeyi silmeme gerek var mı? Varsa da nasıl silerim?

sseedat

hocam, sudo apt-get install g++-4.4-arm-linux-gnueabi  c++ derleyicisini kurmak için .(silemeye gerek yok )

Erhan YILMAZ

Anladım hocam. O zaman bu eleman önceden kurmuş videoda kurulumunu atlamış?

Erhan YILMAZ

Bu seferde /bin/sh: l: arm-linux-gnueabi-g++: not found hatası alıyorum.

sseedat

Alıntı yapılan: Erhan YILMAZ - 05 Temmuz 2014, 02:11:14
Bu seferde /bin/sh: l: arm-linux-gnueabi-g++: not found hatası alıyorum.

hocam C/C++ derleyicilerinin nerde olduğunu eclipse gösteriyormusunuz.Derleyiciyi bulamıyor.
not:mcu turkey sitesinde bu konuyu anlatan bir arkadaş vardı onun yazısına bir göz at derim.

Erhan YILMAZ

Sağolun hocam çözdüm. Sorun sembolik linktenmiş. g++4.7 diye bulunan derleyiciye g++ sembolik linkle bağlayınca düzeldi.