Davul hakkinda

Başlatan z, 18 Temmuz 2014, 23:15:37

z

Bazi muziklerde davul (baterinin en buyuk parcasi) gup gup ses verirken bazi muziklerde gum gum ses veriyor.

Kelimelerle tarif etmem zor ama sanirim anladiniz.

Bu ses farkliligi nasil oluyor?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

एक होना

akort ayarı bozuk olabilir. bir de ortama göre fark yapar. kimisi büyük davulun içerisinde sünger koyar kimisi battaniye. kimiside hiç bir şey koymaz. deri yerine kullanılan meteryalin kalitesinden de kaynaklanabilir.

sonor yazan büyük davulu bahsediyorsunuz galiba hocam.

z

Evet o buyuk davuldan bahsediyorum.

Sunger, battaniye vs koyuldugunda etkisini anlamak icin dinleyebilecegimiz ses calismalari (video vs) varmi?

FUNKY

z hocam davulun kendi  tonlaması haricinde büyük iş elektronik tonlama ile yapılıyor videoda  kayıt anında davulun  gerçek sesi ile   kontrol odasındaki tonlanmış ses   arasındakı fark açıkça  gözüküyor..
Brian Culbertson's "Another Long Night Out" Vblog 19 - Alex & Bland LNO

एक होना

hocam o büyük davul cross olarak geçiyor uygun video bulamadım.

grup olarak bir şeyler çalmaya çalışıyorsunuz mikser yok prasösör yok sesi nasıl tonlayaçaksınız ?

sadece bas gitar ve elektro gitar için anfi var bateri için yok ?

sonuç olarak cross davulun sesini ton ayarını yapmak gerekli.

baran123

Hocam o bas pedala, davula, vuruş sertliğine, ve tona göre değişiyor hatta "TAM" sesini bile duyabilirsiniz

z

Gitarda tele vurup hemen akabinde tele baskı yaparak tınlamayı durdurabiliyoruz.

Davulda da bu tip numaralar mümkün mü?

Guuuuuuummmm ve gum seslerini aynı parça içinde çıkartmak mümkünmü?

baran123

Mümkün zile sertçevurup tutun ses anında kesiliryor aynı olay trampetdede mevcut ama ölçüsüne göre, büyüdükçe zaptetmesi zorlaşıyor