Sifirdan ev kurulumu - Internet vs ihtiyaclarim

Başlatan z, 20 Temmuz 2014, 13:41:10

z

Dort seneden beri Turkiye'den uzagim.

Gelmeme 1.5 ay zaman kaldi. Hanim daha erken donup bazi isleri halledecek.

Oncelikli olarak;

Eve internet baglatmamiz lazim. Sabit telefon kullanmayi dusunmuyoruz. Internete ailecek bagimliyiz.
Ben pek izlemesem de hanim TV yi yurtdisindayken internet uzerinden izliyordu.

Kablo TV vs olaylarina girmeden interneti kullanmak istersek;

Onereceginiz internet altyapisi nedir? Hangi firmadan hizmet almaliyim?

Ucuz olsun, hizli olsun, limit sorunu olmasin diyecem ama komiklik yapmis olmayayim.

Fiyat bilgileri de dahil biraz bilgi verirmisiniz?

------------------------------------------------------------

Bir diger konu da cep telefonu icin hangi firma?

Bir ara geldigimde Turkcell den konturlu hat aldim. Interneti vs de vardi ama internet zirt diye bitiyordu.

Bu konuda da bilgi verirmisiniz?

Elektrik aboneliginde farkli firma uygulamasina gecildimi?

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

MrDarK

Taşınacağınız bölgeyi de yazarsanız hocam oraya uygun cevaplar alırsınız yoksa her kafadan bir ses çıkar :)
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

z

skara1214

Varmı bilmiyorum  taşınacağınız yerde ama Turkcell fiber internetten memnunum
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

Mr_YAMYAM

YAŞASIINNNN !
Sonunda ''z'' de kafayı yiyecek :D
Özellikle internet konusunda üçkağıtçı firmalarla cebelleşince yüzünün alacağı hali şimdiden merak ediyorum.

Kendi görüşlerimi belirteyim.
Fiber altyapısı olan bir yerleşim merkezinde internet sıkıntı olmamaktadır. Çünkü birkaç farklı firma hizmet verebilmektedir. Bu durum az da olsa kullanıcı lehine olabiliyor. Ancak fiber altyapısı olmayan bir yerleşim yerinde iseniz vay halinize  :)
Türkiyede bir internet hizmeti almak hiç sorun değildir. Hatta bu hizmeti alabilmeniz için, firma(lar) yarış halindeler. Öyle hızlı bir kurulumu varki siz belgeleri tamamlayıp imzaladıktan birkaç saat içerisinde internetiniz hazır olmaktadır. Yani firmadan çıkıp eve döndüğünüzde internetiniz faal olmaktadır.
Gel gelelim hizmet ile ilgili bir sorun olduğunda muhattap bulabilmeniz başlı başına sorundur. Bu tür sorunlarda saç baş yolan ve neredeyse KELLİK seviyesine gelen çok tanıdığım vardır.
Eğer bir hizmet kalitesinden memnun olmazsanız, bu hizmeti iptal edebilmek gibi bir HAK'kınız yasalarda elbette vardır. Ama gel gelelim böyle bir girişimde bulunmak biraz cesaret ister. Eğer iyi bir avukatınız yoksa böyle bir girişimde bulunmanızı tavsiye etmiyorum  8)
TV yayınları için uydu sistemli bir yerleşim merkezinde iseniz veya müstakil bir evde iseniz hiç sorununuz olmayacaktır. Ama TV hizmeti veren firmalara bence bulaşmayınız.
GSM firmaları arasında 3 operatörü de test ettim. Hiç bir firma bir diğerinden daha iyi değil. Ancak olası sorunları çözümlemede Türkcell firmasının altyapısı ve müşteri desteği oldukça iyidir.

z

Fiber internet icin ne kadar oduyorsunuz? Ozellikleri nedir? Limit hiz vs...

Firzen

Alıntı yapılan: z - 20 Temmuz 2014, 13:41:10
Dort seneden beri Turkiye'den uzagim.

Gelmeme 1.5 ay zaman kaldi. Hanim daha erken donup bazi isleri halledecek.

Oncelikli olarak;

Eve internet baglatmamiz lazim. Sabit telefon kullanmayi dusunmuyoruz. Internete ailecek bagimliyiz.
Ben pek izlemesem de hanim TV yi yurtdisindayken internet uzerinden izliyordu.

Kablo TV vs olaylarina girmeden interneti kullanmak istersek;

Onereceginiz internet altyapisi nedir? Hangi firmadan hizmet almaliyim?

Ucuz olsun, hizli olsun, limit sorunu olmasin diyecem ama komiklik yapmis olmayayim.

Fiyat bilgileri de dahil biraz bilgi verirmisiniz?

Bir diger konu da cep telefonu icin hangi firma?

Bir ara geldigimde Turkcell den konturlu hat aldim. Interneti vs de vardi ama internet zirt diye bitiyordu.

Bu konuda da bilgi verirmisiniz?

Elektrik aboneliginde farkli firma uygulamasina gecildimi?

" Z " hocam tam olarak nereden geliyorsunuz acaba?
Kararsız...

z

Irlanda (Dublin)

mesaj birleştirme:: 20 Temmuz 2014, 15:15:26

Fiyat konusunda bilgi verecek yokmu?

Asagidaki linkte bazi fiyatlar buldum. Bunlar mi gecerli?

http://shiftdelete.net/fiber-internet-fiyatlari-belli-oldu-34717.html

tekosis

hocam ben turkcell den memnunum. avea ve vodafonun çöktüğü birçok yerde bu hatla sıkıntı yaşamıyorum. malum artık 3G li telefonlar için birçok kampanya var kota bitmesi gibi bir sıkıntı yaşamazsınız sanırım.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

z

Ne demek istedigini anlamadim. 3G telefonlar icin kampaya var derken kontursuz yani dogrudan anlasmali hat mi almaktan bahsediyorsun?

Bir de telefonlarimizi getirecegiz zaten. Ayrica hat almayacagiz.

Fakat telefondan daha onemlisi su internete bir care bulmamiz gerekiyor.

Buradan maille yazisip bilgi alayim. fiber hat icin hangi firmalarla gorusmem gerekecek?

t2

Turkcell hat varsa 1ay 1kişiye 4gb yeterli. 40TLcivarında.

erpay

Telefon olmasın kabloyla da uğraşmayayım dersen tek seçenek fiber kalıyo geriye sanırım tabi o da her yerde olmuyo ama Çayyolunda olması gerek. Ben Balgatta geçeyim demiştim ama gelmesine epey vardı o zamanlar :)

एक होना

hocam superonline kullanıyorum bir sorun yaşamadım. fiber yok telefon hattı üzerinden kullanıyorum hız 8mb olmasına rağmen arada bir 9mb görüyorum. süperonline büyük şehirlerde fiber alt yapısını kullandığını duydum.

isterseniz digitürk ile beraber bir kampanyası var internet ve tv beraber fiyat 60 yada 70 tl olması lazım dı.

iyi bir araştırma yapmak için www.sikayetvar.com adresinden oparatör bilgilerini sorgulayabilirsiniz.

tekosis

telefonu kastetmedim hocam hattan bahsediyorum. misal turkcell den aylık 25 tl karşılığında (faturasız hat oluyor) 2gb internet 1000sms ve 500dk her yöne konuşma kullanıyorum. ancak ay sonu gelmeden kota biterse durum ne olur, ilave kota için ne ücret alırlar bilmiyorum. buna benzer kampanyalarla vodafon ve avea kullandım ancak ikisinden de memnun kalmadım. hatta şu an ankarada süvari mahallesindeyim burada avea berbat diyebilirim. sırf o yüzden bu ay turkcele geçtim.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

OG

Superonline fiber gayet iyi (İstanbul-şişli). Fiyatları bilmiyorum.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.