25 Ekim 2021, 14:19:25

Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H


.asm dosyasını .c ye çevirme

Başlatan mrqx, 13 Nisan 2005, 00:47:56

mrqx

beyler bana assembler ile yzılmış bir proğramı pic c ye çevirme proğramı lazım böyle bir proğram varmı.varsa ismini veya linkini yazıp verebilirmisiniz

hacettepeli_muhendis

dediğin işleme decompiling deniyor ama bu işi doğru dürüst yapan program yok sadece derlenmiş java programlarından source koda dönülüyor

asm den c ye filan çeviren yok en azından bi kaç ay öncesine kadar yoktu

eğer olsa hayat ne kolay olurdu demi mesela kırmak istediğimiz bir program var diyelim bunu disassemble ederdik ordanda c ye çevirip bi güzel okurduk kodu :)
Dünyada 10 çeşit insan vardır binary saymayı bilenler ve bilmeyenler

Erol YILMAZ

Boyle bir program yok, pek olacagini da zannetmiyorum.

arslan74

Asm C'ye ceviren bir program olmaz zaten olmasıda pek akılla yaktın değil. Bu tepeden akan suyun ters yönde akmasını istemek gibi birşey. C dilinin amacı ASM'de program yazmak zor olduğu için Kullanıcıların daha kolay program yazması için geliştirilmiş bir ara dil diyelim. Sonucta C'de yazdığımız kodu C derleyicisi ASM diline ceviriyor. Sonra ASM koduna uygun HEX dosyası yapiyor. Eğer program direkt ASM'de yazılmış ise bunu kesinlikle C'diline ceviren program olmaz. Cünkü rutinleri programcı kendi kafasına göre yapmıştır. Belki C derleyicinin üretiği ASM kodu C 'ye cevrilebilir ama oda cok zor cünkü bir sürü C derleyicisi var. Her bir derleyicisinin C komutlarını ASM ceviren arka programları değişebiliryor.

Zaten C diline ASM kod ekleyebiliyorsun. bunu tekrar C cevirme gereği yok. C dilini iyi bilen birisi zaten böyle bir şeyle uğraşma gereği duymaz. Çünkü iyi bir programcı olayın mantığını cözdükten sonra geri kalanı yani C diline aktarmak onun için çok basit bir olaydır.


Selamlar.

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.