GL865+JN3 BAĞLANTISI YARDIM

Başlatan ismail kaya, 16 Ağustos 2014, 18:51:51

ismail kaya

Merhaba, GL865 ve pic kullanarak web'e get ile veri yollayabiliyorum. Buna ek olarak JN3 GPS kullanıp GPS verisini WEB servera atmak istiyorum. Bu işi için  PİC18F46K22 çift donanımsal uart'ı var birine GL865'i birine JN3'ümü bağlanıp kullanmayı düşünüyorum. Fakat JN3 bu şekilde sürekli seri porttan NMEA standartında koordinatları yolluyor. Bu veriyi alıp işlemek yerine  GL865'in TXD_AUX ve RXD_AUX diye yedek seri portu var buraya JN3'ü bağlayıp gerektiğinde AT kodlarıyla istesem dahamı basit olur. Bu şekilde kullanan var mı ? tavsiyeniz nedir? teşekkürler.

MrDarK

Python biliyorsanız yapabilirsiniz.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

ismail kaya

Yani GL865 in 2.seri portunu kullanmak için python mu gereklidir.

MrDarK

GL865 'in içinde kendine ait mikroişlemci bulunuyor. Kendisi içindeki Input Outputları kullanabilirsin. Bunun dışında kendi içindeki yazılım sayesinde AT komutları ile çalışıp GSM fonksiyonlarını kullanabiliyoruz. Fakat içindeki işlemci sayesinde hiç chip takmadan python dili ile gsm fonksiyonları yerine getirebilirsin. Ayrıca input output kullanarak işlem yapabilirsin. O söylediğin Ext uart pinleri bu mikroişlemcinin kontrolü altındadır.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK