VB 6.0 da Veritabanı olarak kullanmak için tavsiye ?

Başlatan burak54, 25 Ağustos 2014, 14:15:53

burak54

Merhaba arkadaşlar,
VB 6.0 belirli aralıklarla sadece ısı kayıtlarının kaydedilecegi bir program yazacagım bunun için sizden veritabanı kullanımı ile ilgili tavsiyeler bekliyorum sizce excel mi Acces mi  kullanmalıyım ya da başka öneriniz var mı en sorunsuz kullanabilecegim yöntem nedir ?

makdeniz

Kolay, hızlı, stabil gayette kullanışlı bir projede XML kullanmıştım

Bu arada neden vb6 ? Vb.net ile daha kolay geliştirme araçları mevcut

http://www.codeproject.com/Articles/28273/Xml-Database-Demo

Vb6 kullanacaksan Access yerine Excel daha mantıklı
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

zamzam23

burak54

Alıntı yapılan: makdeniz - 25 Ağustos 2014, 14:57:07

Bu arada neden vb6 ? Vb.net ile daha kolay geliştirme araçları mevcut

http://www.codeproject.com/Articles/28273/Xml-Database-Demo

Vb6 kullanacaksan Access yerine Excel daha mantıklı
Aslında Doğru diyorsun VB.Net te olabilir,Neden 6.0 diye düşündüm bilmiyorum eskiden gelen bir alışkanlık sanırım çok sık VB kullanmadıgım için  heralde =) .Txt de olabilir ama kayıtlardan raporlama için normal veri tabanı daha rahat gibi . Bir kaç deneme yapmam gerek sanırım bu konuda .

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: makdeniz - 25 Ağustos 2014, 14:57:07
Eğer gizlenmesi gereken veriler varsa, bu yöntemde şifreler felan ulu orta olduğu için herkes görebilir.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

makdeniz

Alıntı yapılan: meftun - 25 Ağustos 2014, 15:42:12
Eğer gizlenmesi gereken veriler varsa, bu yöntemde şifreler felan ulu orta olduğu için herkes görebilir.

meftun hocam öyle bir sıkıntı mevcut ise farklı bir server üzerinde Sql kullanmak daha mantıklı  yada eğer Database'in korunması gerekiyorsa XML üzerinde datalar kaydedilmeden önce farklı şifreleme yöntemleri yazılabilir diye düşünüyorum.
Fakat sıcaklıkların kayıtları konusunda sanırım XML dediğim gibi basit ve hızlı bir database olacaktır.
Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

kimlenbu

MS Acces'i aç, Tablolarını oluştur ve vb ile bu database'e yaz. txt ile uğraşma hiç.

burak54

Teşekkürler arkadaşlar verdiğiniz tavsiyeler için.