3,buçuk Dolara Wifi modülü ESP8266 ve örnek uygulama linki.

Başlatan RaMu, 18 Eylül 2014, 06:37:02

cuneytatay

ESP8266 için visualbasic 2010 da yazdığım test komut deneme programını sizlerle paylaşmak istedim.

Link :
https://drive.google.com/file/d/0B6jnQqOGuD2KNTUtdUlpVTkwQkk/view?usp=sharing

MrDarK

Tebrikler cüneyt gayet güzel düşünmüşsün.

Baya fonksiyonel yapmışsın çalışmayı eline sağlık
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

ArifAhmet

Alıntı yapılan: cuneytatay - 01 Kasım 2014, 19:53:56
ESP8266 için visualbasic 2010 da yazdığım test komut deneme programını sizlerle paylaşmak istedim.

Link :
https://drive.google.com/file/d/0B6jnQqOGuD2KNTUtdUlpVTkwQkk/view?usp=sharing
Çok iyi düşünmüşsün. Eline sağlık. Aynısını C#'ta yapmayı düşünüyorum. Yarın hazır olur galiba. Ya da diğer gün.
Yaşasın Open Source!

cuneytatay

mustafaelektro

Alıntı yapılan: ArifAhmet - 01 Kasım 2014, 18:00:29
Hocam orta düzey c# ASP.NET, birazda js, html, css biliyorum. İşinize yararsa çok mutlu olurum.

yapılmak isteneni anlatmak basit, ben modüllerden siteye ip ve isim bilgisi göndereceğim. Site bu bilgileri saklayarak ben sorguladigimda bana bildirecek. Pratik bir yöntemi var mıdır? Site yerine dropbox benzeri bir alanda işlemci ile metin dosyası editlemek de olabilir.

ArifAhmet

Alıntı yapılan: mustafaelektro - 01 Kasım 2014, 22:36:05
yapılmak isteneni anlatmak basit, ben modüllerden siteye ip ve isim bilgisi göndereceğim. Site bu bilgileri saklayarak ben sorguladigimda bana bildirecek. Pratik bir yöntemi var mıdır? Site yerine dropbox benzeri bir alanda işlemci ile metin dosyası editlemek de olabilir.
Veritabanı kullanalım hocam.
Yaşasın Open Source!

ArifAhmet

Yaşasın Open Source!

CoşkuN

Arkadaşlar şunu da göz önünde bulundurmak lazım: Legal yollardan ticari olarak yurtdışından ithal eden firmaların ürünleri bizim ebay gibi sitelerden aldığımız fiyatlara getirip satma imkanı yok. Bu işler için gümrük vergisi, masrafı, kdv, vs... bir sürü masraf da giriyor.

cuneytatay

Alıntı yapılan: CoşkuN - 02 Kasım 2014, 22:42:30
Arkadaşlar şunu da göz önünde bulundurmak lazım: Legal yollardan ticari olarak yurtdışından ithal eden firmaların ürünleri bizim ebay gibi sitelerden aldığımız fiyatlara getirip satma imkanı yok. Bu işler için gümrük vergisi, masrafı, kdv, vs... bir sürü masraf da giriyor.
Aynen size katılıyorum. Direnc.net in fiyatı ebaya göre pahalı olabilir ama alınabilir seviyede bence. Bende buradan aldım modülü.

kantirici

Alıntı yapılan: CoşkuN - 02 Kasım 2014, 22:42:30

Ayrıca yurt içinden stoktan teslim tedarik edilebilmesinide düşünürüsek bu fiyat hobiciler ve ürünü denemek isteyenler için uygun bir fiyat.

Karamel

Fxdev hocam. tanesini 9 liranin biraz altina almissiniz ama farketmediginiz iki unsur var ki. birincisi cinden adet olarak fazla urun alamiyoruz. ikincisi eger kayitsiz posta ile satin aldi iseniz. ben gectigimiz yaz 3 adet lcd ekrani yaklasik 2 ay bekledim. nerede ne olmus bilmiyorsunuz. bekleye bekleye insan diyor ki 50 lira vereyimde yarin elime ulassin....

O yuzden ebay ucuz gibi gorunuyorda beklemek ve adetli alamamak aslinda cok buyuk bir problem.

Not: ben cinden simdiye kadar adetli birsey almadim ama bu buyuk bir sorun olmali. dusunsenize proje yaptiniz 40 tane lcd ekran gerekti. cinde 2 dolar ama getirtemiyorsunuz cunki gumruge takiliyor.

MrDarK

Alıntı yapılan: Karamel - 03 Kasım 2014, 00:07:26
Not: ben cinden simdiye kadar adetli birsey almadim ama bu buyuk bir sorun olmali. dusunsenize proje yaptiniz 40 tane lcd ekran gerekti. cinde 2 dolar ama getirtemiyorsunuz cunki gumruge takiliyor.

Adet ve fiyatına göre vergisini vererek alabilirsiniz o zaman =)
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

ayhani

En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

mustafaelektro

Modulun alacağı yeni IP'leri öğrenmek için hızlıca uygulanabilir bir yol buldum. Fakat sadece temel testler için işinizi görür.

bir internet siteniz varsa ve ASP destekliyorsa (Wordpress, joomla vb. olabilir) yöntem şöyle:

Siteme yeni bir sayfa ekledim (başkasının görmesine gerek yok. siz adresini bilin yeter.)
içerisine aşağıdaki kodları yazdım. Ve site sayfasının bulunduğu dizine FTP ile bağlanarak "ip_kayit.txt" isimli bir dosya yükledim.
Ardından sitenin bu sayfasını açtım(normal bir bilgisayarla da test edebilirsiniz).
Gidip ip_kayit.txt dosyasının içine baktım ve bağlandığım IP adresini gördüm.
yazdığımız kod giriş yapanların IP adreslerini metin dosyasına kaydediyor.
Bu ip_kayit.txt dosyasına uzaktan da erişilerek içeriği görülebiliyor.

<?php
$ip_adres = $_SERVER["REMOTE_ADDR"];
$ipkayit = fopen("ip_kayit.txt", "a");
fwrite($ipkayit,"$ip_adres
");
?>

kimlenbu

Ben 19 Eylül tarihinde ebay'den "xilanxi" adlı kullanıcıdan 2 adet sipariş ettim ama 1.5 ay oldu hala gelen giden yok. Adama mesaj attım 4 gündür cevap yok.

Bu kullanıcıdan ürün alan var mı, varsa ne kadar sürede ulaştı elinize ? Artık en son ebay'le iletişime geçip "request" açtım.

Çok hızlı gönderen birileri varsa tavsiyelerinize de açığım.