İp güvenlik kamerası gece göstermiyor?

Başlatan Recep METE, 23 Eylül 2014, 22:51:10

Recep METE

Evime dört adet ip güvenlik kamerası taktırdım.Hava kararınca kameralar çekim yapmıyor. Kameraların gece görüşü var. Akşamları dışardan kameralara bakınca kırmızı ışıkları yanıyor.Hava kararmasıyla  monitörde hiçbirşey gözükmüyor. Kameralar takan kişi güç yetersiz deyip, değişik güçte adaptörler taktı ancak hala sorun devam ediyor. Acaba böyle bir sorunla karşılaşıp çözüm bulan var mı? Çok acil yardımınızı bekliyorum.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

LukeSkywalker

yakındaki cisimleri gösteriyor mu peki? 15-20 cm mesafedkileri gösteriyor mu?

Kabil ATICI

Uzaktan kumandanın ışığını görebiliyor mu? Görebiliyorsa, Kızılötesi LED ile ek aydınlatma yapılabilir.

Kızılaltı aydınlatması varsa, el kameraları ile (gece görüş modunda) görülebilir olması gerekir (batı telefon kameralarıda görebiliyor).

Kamera içinde bir filtre oluyor, bu kızılaltı ışığın geçişini engeller. Bu filtrenin varlığı konusunda teyit alman gerekebilir.

ambar7

patasana

Buna sizin değil satan kişinin çözüm bulması gerekir.

एक होना

Recep METE

Alıntı yapılan: BRL - 23 Eylül 2014, 23:00:05
marka model nedir ?
Hocam marka- model aşağıdaki linkte görülen kameradır.

http://www.balitech.com.tr/urunalt.php?id=113

Alıntı yapılan: patasana - 23 Eylül 2014, 22:59:49
Buna sizin değil satan kişinin çözüm bulması gerekir.

Satan kişide çok bunaldı günlerdir uğraşyor değiştiriyor,yapamadı yani.Destek olmaya çalışıyorum.

Alıntı yapılan: ambar7 - 23 Eylül 2014, 22:57:24
Uzaktan kumandanın ışığını görebiliyor mu? Görebiliyorsa, Kızılötesi LED ile ek aydınlatma yapılabilir.

Kızılaltı aydınlatması varsa, el kameraları ile (gece görüş modunda) görülebilir olması gerekir (batı telefon kameralarıda görebiliyor).

Kamera içinde bir filtre oluyor, bu kızılaltı ışığın geçişini engeller. Bu filtrenin varlığı konusunda teyit alman gerekebilir.

Hocam, kamera içindeki filitreden haberimim yoktu.Yarın onu bir soracağım.Gündüz olnca çok net gösteriyor.Hava kararmasıyla görüntü kayboluyor.Dört kameranın dördüde havanın kararmasıyla teker teker görüntüyü kesiyor.

Alıntı yapılan: semfero - 23 Eylül 2014, 22:51:10
   Evime dört adet ip güvenlik kamerası taktırdım.Hava kararınca kameralar çekim yapmıyor. Kameraların gece görüşü var. Akşamları dışardan kameralara bakınca kırmızı ışıkları yanıyor.Hava kararmasıyla  monitörde hiçbirşey gözükmüyor. Kameralar takan kişi güç yetersiz deyip, değişik güçte adaptörler taktı ancak hala sorun devam ediyor. Acaba böyle bir sorunla karşılaşıp çözüm bulan var mı? Çok acil yardımınızı bekliyorum.

Hocam ekran kapkara oluyor.kameralar yüksekte kurulu olduğu için 10-15cm yaklaşamıyorum.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

एक होना

ip kamerada pal ve ntsc özelliği ? garip geldi bana biraz.

Kabil ATICI

ip kamera değil de ondan. Analog kamera.
ambar7

orcunguner

bende kamera sistemleri satışı yapıyorum daha önce böyle bir sorunla karşılaştım
kamerayı besleyen adaptör ile kamera arasındaki mesafe nedir ve kullanılan kablo kalınlığı nedir?
kamera gece görüşüne geçtiğinde atom led denen ledler devreye giriyor eğer mesafe uzaksa gece görüşüne geçtiğinde 3500ma yani 3,5 amper çekecek bu durumda kameraya gelen gerilim düşer ve yetersiz kalır görüntü alamazsınız.
eğer kamera ile adaptör arasındaki mesafe uzunsa kaliteli ve kalın kablo kullanmanızı öneririm yada kamerayı besleyecek adaptörü kameraya yakın bağlamanızı öneririm.

एक होना

@semfero hocam ip derken ip61 yada ip65 standardında bir kameramı bahsettin yoksa ? su geçirmez toz geçirmez gibi.

HexfeT

Yanlış link mi koydunuz acaba? Bu kameranın gece görüşlü bir ip kamera olduğuna dair bir bilgi yok.

Kameranın gece görüşü olması için kızılötesi aydınlatması olması ve hava karardığında bu aydınlatmanın devreye girmiş olması lazım. Ayrıca kameranın sensöründe IR filtre tabakası bulunmaması lazım ki kızılötesi ile aydınlatılmış alanı görebilsin.

Bir de eğer kamera geniş ve boş bir alana bakıyorsa kızılötesi aydınlatma yetersiz kalacağından karanlık bir görüntü verebilir. Sorunun bu olup olmadığını anlamak için kameranın önüne herhangi bir cisim yaklaştırıp görüntü var mı diye bakılabilir.

Recep METE

Alıntı yapılan: HexfeT - 24 Eylül 2014, 01:19:50
Yanlış link mi koydunuz acaba? Bu kameranın gece görüşlü bir ip kamera olduğuna dair bir bilgi yok.

Kameranın gece görüşü olması için kızılötesi aydınlatması olması ve hava karardığında bu aydınlatmanın devreye girmiş olması lazım. Ayrıca kameranın sensöründe IR filtre tabakası bulunmaması lazım ki kızılötesi ile aydınlatılmış alanı görebilsin.

Bir de eğer kamera geniş ve boş bir alana bakıyorsa kızılötesi aydınlatma yetersiz kalacağından karanlık bir görüntü verebilir. Sorunun bu olup olmadığını anlamak için kameranın önüne herhangi bir cisim yaklaştırıp görüntü var mı diye bakılabilir.

Hocam  bende internetten araştırıyorum.Galiba ip kamera değil ancak kutusunun üzerinde ip kamera olduğunu yazıyor.

sitesinde gece görüşü olduğunu belirten açıklama var.

t2

Ethernet ucu var mı?
Varsa bile IP kamera olmayabilir.
Kandırmacadır.

Recep METE

Alıntı yapılan: t2 - 24 Eylül 2014, 08:45:55
Ethernet ucu var mı?
Varsa bile IP kamera olmayabilir.
Kandırmacadır.

Hocam ethernet ucu var.Modeme bağladık.Cep telefonundan bile görüyoruz.İp olayını çözmeye çalışıyorlar.Modemi değiştirip deniyecekler.Gece görüş olayı bizi çok yordu.Hava kararınca ekranların hepsi simsiyah gözüküyor.

diot

O markayı çokmu aradınız. Piyasanın en adi markalarından biri. Elime bile almam. Bence kameraları NEC ip kameralar ile değiştirin. Bizim kameracılar bunları söküp atıyorlar. Çoğu kimse şikayetci bu markadan. 15 usd lik kameradan ne bekliyorsunuz.