PC kontrollü ayarlanabilir DC güç kaynagı ve multimetre

Başlatan atioky_216, 18 Kasım 2014, 15:27:39

atioky_216

Merhaba arkadaslar PC ile kontrol edebilecegim (akım ve gerilim seviyeleri) çift portlu DC güç kaynağı alacağım. (1A, 30V yeterli). Oldukça dusuk güçlü sistemleri test etmek için kullanacağım.

1mV cozunurlukte cıkışı ayarlamayı ızın veren yapıda olması gerekiyor. Bir tane KEITHLEY  2200-20-5  POWER SUPPLY buldum (1mV ve 0.1mA çözünürlükte) fakat bu tek portlu. (Diger port bu kadar hassas olmayan klasık 3.3/5V sabit veren port olması yeterli aslında)

Bununla ilgili onereceginiz cihaz var mı? İlla KEITHLEY olmak zorunda degil, iyi firma olması yeterli, butce sorunu cok ucuk cihaz olmadıkça yok.

Bir de buna ek güzel bir masa tipi yine PC tarafında kontrol edip okunabilir bir multimetre arıyorum. KEITHLEY urunleri biraz uçuk. Bana cok asırı digitli olanlar degil yine mA,mV seviyesi yeterli (gaiba 3 digit oluyor, digerleri 8 digit nV seviyesinde)

Bu arada bu tarz masa tipi multimetreler hep cok mu pahalı oluyor? Bu nV luk olan 3000 euro dan baslıyor. Asırı pahalı zaten bu kadar ozellikliye ihtiyac olmadıgından ve o kadar para da olmadıgından bunu geciyorum.

Kullandıgınız yada gorup te begendiğiniz ürün varsa bana da bilgi verirseniz cok memnun olurum.