C#.net omron plc web sitesi veri çekmek.

Başlatan armsistem, 26 Kasım 2014, 11:00:57

armsistem

Arkadaşlar merhaba , Omron PLC ile yapılmış üretim takip eden(çıkan malları sayan vs.) bir sistem var ,bu işlem web üzerinden de izlenebiliyor , webde kaynağı görüntüle dediğimde  javascript kodları düşüyor ,

1- Web giriş kullanıcı adı ve şifre istiyor , kabul edilirse başka bir sayfa açılıyor.
2- Açılan sayfada veriler dinamik javascript kodları koşuyor.
3- Örnek KN20201040 kodunda üretim adedi 1.2.3.4.5.6.7.8....... diye devam ediyor.

C#.net ben bu çıkan sayfalardan istediğim değerleri çekebilirmiyim ? Daha önce bu konu hakkında çalışan varsa , en azından kılavuzluk edebilir mi ?

Şimdiden teşekkür ederim...

makdeniz

İnternet ortamına nasıl aktarmışlar ?  Arada scada tarzı bir yazılım mevcut büyük ihtimal

C# ile direkt olarak PLC'den verileri çekmek daha mantıklı değil mi ?  Yoksa sizde C# ile verileri uzaktan mı alacaksınız ?

Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

barisertekin

Aşağıdaki kod url'in kaynak kodunu verir.

var contents = new System.Net.WebClient().DownloadString(url);

armsistem

@barisertekin Hocam ,merhaba benim kafamı karıştıran javascript kodları koşuyor ve giriş ekranında kullanıcı adı ve şifre ile girilip başka bir ekrana yönlendiriliyor..

- şifreli ve kullanıcı adını nasıl girebilirim...
- yönlendirilen sayfada ki script kodlarını nasıl çekerim.

mesaj birleştirme:: 26 Kasım 2014, 14:59:55

Veya Facebooktan veri alacağım kullnıcı adımı ve şifre belli bunu c#.net nasıl yapabilirim.

barisertekin

Login sayfasının kaynağına baktığımızda büyük ihtimal ile form etiketi ve içerisinde 2 adet textbox ve 1 adet buton göreceğiz.

Butona basınca bu 2 textbox(username, pwd) bilgileri ya aynı sayfaya veya diğer sayfaya post ediliyordur.

C# post methodu ile aynı işi yapabiliriz. Aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

http://stackoverflow.com/questions/975426/how-to-programmatically-log-in-to-a-website-to-screenscape

http://webdata-scraping.com/login-website-programmatically-using-c-web-scraping/

Google'da şu şekilde arayabilirsiniz : C# post login website

armsistem

Arkadaşlar merhaba , webden veri almaya çalıştığımda javascript kodları geliyor web üzerindeki sonuçları çekemiyorum.