Bu motorun calisma prensibini izah edebilecek varmi?

Başlatan z, 04 Aralık 2014, 17:28:55

ilhan_mkp

keramet o trafoda kesin trafo özel sarım.
mazallah çıplak elle tutsa kendi bile dönecek  eleman :D

veliusta

Fake.
Roobert33 yazısını başka bir motor videosunda görmüştüm. Sonradan Videonun Fake olduğunu söylemişti.

Salih

Benim dikkatimi çeken,
trafonun büyüklüğüne göre, geçen akım çok değil mi.
Kabloların üzerindeki izolasyon sıcaktan eriyor.
Çıkan kıvılcımlar çok fazla.

ilhan_mkp

çok fazla ve enterasan kıvılcımlar ve ses çok tuhaf ilk videoda sanki kayış sesi var.

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

HeCToR

@z Hocam Siz Gerçekten Dahisiniz ya  :) Hayran kalıyorum sizin Buluşlarınıza Yöntemlerinize Ve Bilginize
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Gerekir

Mucit23

z

Akla gelen en mantıklı açıklama rulman bilyelerinin şekil değiştirmesi.

Motor tamamen kısa devre sayılabilecek kadar düşük dirence sahip. Rulman içindeki bilyelerden geçen akım bilyelerin ısınıp genleşmesine neden oluyor. Akımın geçtiği eksen yönünde bilye şişerken yüzüğe sıkışacak şekilde kuvvet uyguluyor.

Bilyenin akım akan doğrultusuna dik doğruldaki çapı ise eski çapına daha yakın oluyor çünkü bu kısımda ısınma geriden geliyor. Haliyle bilyeler eliptik şekil alıyor. Mile ilk hareket verildiği için oluşan kuvvet eliptik bilyenin küçük çaplı kısmını yüzükler arasına dönmeye zorluyor. Bu kez akım bu bilyelere bu küçük çaplı noktadan giriyor ve bilyeyi bu eksende ısıtıyor. Bu esnada biraz önce ısınmış eksen hafifçe soğumuş oluyor ve olayla bu şekilde devam ediyor.

Isındığı için pratikte uygulanabilirliği yok fakat eliptik davranış gösteren aksamları olan piezo motor gibi farklı motor tipleri uygulamada yerlerini almış durumda.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

parametre

Arkadaşlar farkedemediğiniz birşey var adam farkedeğiniz biçimde oraya mıknatıs koyuyor son videoyu izledim plastık mıknatıs koydu iki ayaklara elektriği verdi ve calıstı Diger mantıkta rulmanlar ozel celikten yapıldıgı için alasımları ozel çabuk mıknatıslanıyorlar buda yeterli oluyor Homopolar motorları inceleyin goreceksin

https://www.youtube.com/watch?v=wUqbvHOW6Us

MB_77

Tamamen fake.

akımı verdiğinde ya kablo ya da trafonun yanması lazım. kısa devreyi engelleyen birşey var.
tabi ki mil kısa devreyi engelliyor. tam da rotorun olduğu noktadan kesik ve rotorun içine küçük 220v fan motoru gömülü

erhanakt

Alıntı yapılan: ipek - 04 Aralık 2014, 23:52:35
Erkekse aparatı kaldırıp eline alır,linki aradığımda neo mıknatıs sayfaları geliyor.hepiniz okumuş adamlarsınız,stator yok verilen akım AC rotasyonu ne belirliyor ? % 100 Fake Seyrederken sıkıldım.bu tür Video'ların yarıdan fazlası tel pil bağlamakla geçiyor,bu formatta Bülent hocam'da gayet basit Fake video yapmış idi Lapin ve Sazan düşünmeden yeme atlayan balık türüdür.

Hani fake idi? :D :D :D :D

muhittin_kaplan