Picproje Eğitim Semineri 1.Altium Workshop ( 24 Ocak 2015 )

Başlatan MrDarK, 25 Aralık 2014, 15:44:27

hhy2000

Merhabalar eğitime bende katılmak istiyorum.
9.hhy2000

ground

Mr Dark dostum ozverin icin tesekkurler.

Videolar icin www.picproje.tv yi aldim orayi kullaniriz.

Ben de organizasyon icin gelecegim
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

ekrem

Alıntı yapılan: f15eagle - 25 Aralık 2014, 21:41:15
Herkese merhaba, konuya biraz geriden katıldım kusura bakmayın.

Eğitim olarak, orta karışıklıkta bir deney kartı çizeriz diye düşünüyordum. Belki ilerki ccs eğitimleri için bu kartlardan üretip kullanabilriz.
Ayrıca kendi kütüphanelerimizi oluşturma konusu ve pcb çıktısı (gerber gibi) almayı da göstermek istiyorum.
Başlamadan da pcb tasarımı hakkında bilgi veren notları,pdfleri paylaşmayı, kısacık da ürezinde konuşmayı düşünüyorum.

Ben, belki buradaki bir çok abilerimiz kadar iyi pcb tasarımcısı, tecrübeli birisi olmayabilirim. Anlatırken yanlış birşey göstermemek için altiumun notlarını okuyorum bol bol.

Amacım picprojeye ve çevremize biraz da olsa yararımız olsun. Umarım alnımızın akıyla da hallederiz. İlgi gösteren herkese çok teşekkür ederim.

ustam pcb tasarımı konusundaki notlarını bende alabilirmiyim. dersleri videodan takip edicem ama tekde çalışabilirim preteusdan bir alt yapım var nede  olsa altiumda ona yakın ve kullanımı daha kolay bir program.

MrDarK

Arkadaşlar merhaba ;

Sinan Abi'den yeni bir mesaj var.

Alıntı YapSponsor olmak isteyen ya da urun hediye etmek isteyen 2 firma bulunmakta.

Uyelere destek olmak isteyen ;

Sayin Çizgi Elektronik e ve Direnc.net firmasina tesekkur ederiz. Şimdiden hibe ettikleri urunleri gondermeye basladilar.

https://www.picproje.org/index.php/topic,55760.msg438215.html#msg438215

Etkinliklerimize katılan bazı arkadaşlara firmalardan gelen hibe ürünler verilecektir :) Abilerimize büyüklerimize destekleri için teşekkür eder , hep beraber gelişelim geliştirelim :)
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

mcn

Böyle bir etkinlik olması çok çok sevindirici.

Şimdidden not düşeyim, benim en çok istediğim Türkiye de hiçbir benzeri olmayan PCB tasarım eğitimi/semineri. Bu konu belli bir kalıba sokulamaz tabi ama şöyle yılların tecrübeleri ustalarımız tecrübelerini anlatarak birşeyler anlatsa biz kaparız zaten.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

Emin Aydın EROĞLU

Arkadaşlar merhaba bende eğitimden faydalanmak isterim. Liste dolmadıysa benide yazarsanız sevinirim

M.Salim GÜLLÜCE

Altium seminerinde benim kanaatime göre ele alınması gereken konulardan birkaçı
-IPC standardı ve altiumdaki yeri (kullanıcıya sunulan enbüyük avantaj bana göre bu), Kütüphane oluştururken dikkat edilmesi gereken hususlar, Çıkabilecek problemlerin öngörülebilmesi.
-Databese yapısıyla kütüphane oluşturmak.
-3D kütüphane tasarımından elde edilecek PCB devre tasarım avantajları.
-Tasarım da PCB çizerken dikkat edilecek hususlar..
Gibi herkese hitabedebilecek zaten işin içinde olanlara da katkı sağlayabilecek birtakım başlıkların belirlemesi faydalı olur kanaatindeyim.
Ayrıca Altium Designer ın Türkiye temsilcisi firmadan Seminere katılması için teknik eleman talebinde bulunulması dahada renkli ve yfaydalı hale getirecektir.
Firma içinde tanıdığım birileri var. Arzu edilirse kontak kurup talepte buluna bilirim. böylelikle altium açısından yarı resmi bir havayada bürünebilir. Yoğun bir iş tempusuna sahip olduklarından önceden randevulu irtibatlanılması yerinde olur diye düşünmekteyim.

Ayrıca Seminer Programını başlatanları kutlarım.

MrDarK

Alıntı yapılan: emayer - 27 Aralık 2014, 13:31:09
Arkadaşlar merhaba bende eğitimden faydalanmak isterim. Liste dolmadıysa benide yazarsanız sevinirim

Listemiz güncellenmiştir. Son 17 kişilik yer kaldı bilginize :)

1- meftun
2- MrDarK
3- Yafes
4-7 ayks
8-9 aspcibertan
10- hhy2000
11- ground
12- emayer
13- yldzelektronik
14- Baran Ekrem
15- aliveli

baran123

yaz yaz beni de yaz :D

mesaj birleştirme:: 27 Aralık 2014, 19:01:03

Ek : hocam bide ccs seminerinede gelmek istiyorum.

mustafaelektro

Şöyle bir anlatım var, koreliler galiba. Düzgün bir anlatım şekli var gibi görünüyor. İnternetten takip etmek için de yeterli anlaşılırlıkta bir kayıt olmuş. 
[ICbanQ] Altium Desiger 2014/03/08

Eren Eraslan

insanın içine işleyen şarkılar ;  https://soundcloud.com/reeraslan

MrDarK

Alıntı yapılan: ereneraslan7 - 29 Aralık 2014, 13:34:01
benide yazın hocam
Listemiz güncellenmiştir. Son 14 kişi kaldı

1- meftun
2- MrDarK
3- Yafes
4-7 ayks
8-9 aspcibertan
10- hhy2000
11- ground
12- emayer
13- yldzelektronik
14- Baran Ekrem
15- aliveli
16 - ereneraslan7

oyaz

Become a learning machine...

MrDarK

Alıntı yapılan: oyaz - 29 Aralık 2014, 13:47:23
Saati belli mi hocam? Öğleden önce/ sonra?

Bütün Workshoplar ortalama sabah 11:00 gibi başlar diye düşünüyorum. Eğitimci arkadaşlarla kesinleştirilir fakat bu saatler daha güzel :)

Yakında afiş tadında bir resim hazırlanacak, burada da paylaşırız. Altium için 11 diyebiliriz. f15eagle ile bu konuyu konuşmuştuk.

eleanorh

Merhabalar bende katılmak istiyorum

Adım  eleanorh :)