Ynt: Keil .bin dosyası oluşturamıyorum

Başlatan hakansefau, 08 Ocak 2015, 16:43:33

hakansefau

Arkadaşlar merhabalar,

keil 4.6 versiyonunda bir proje derlemem gerekiyor. Cscal diye checksum hesaplayan ara program ile daha önce .bin file yapıyordum. 1 2 senedir keille işim olmadı nasıl yapığımı karıştırıyorum.
Options Target yapıp + user + sonra after build/rebuild kısmından run 1 ve run2 ye isimleri girerken mi hata yapıyorum onu çözemedim.

Yaptığım şu: http://www.serdarakkan.com/2011/04/02/lpc-1343-usb-bootloader/

Fakat aldığım hata:

Program Size: Code=8180 RO-data=488 RW-data=148 ZI-data=2116 
FromELF: creating hex file...
User command #1: fromelf –bin –output=.\Obj\firmware.bin .\Obj\gpiotest.axf
"?bin": Error: Q0122E: Could not open file '?bin': No such file or directory

Finished: 0 information, 0 warning and 1 error messages.
User command #2: CSCalc .\Obj\firmware.bin 32

--- Error: User Command terminated, Exit-Code = 1 ".\Obj\Project.axf" - 1 Error(s), 1 Warning(s).

mesaj birleştirme:: 08 Ocak 2015, 16:47:16

Bu arada ben keil kurduğumda BIN dosyası oluşturdu ARM klasöründe, BIN40 çıkmadı. 2 sefer kurdum hiçbirinde çıkarmadı.

Burak B

Proje ayarlarından "User" sekmesindeki "After Build/Rebuild" altındaki "User Command" komutunu düzenlemelisin. Aşağıdaki komutu kullanırsan proje klasörünün bir üst dizinine "HEXADI.bin" oluşturur.

$K\ARM\ARMCC\bin\fromelf.exe --bin  --output="..\@L.bin" !L
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

hakansefau

Cevap için teşekkürler, ama gene olmadı. .bin file oluşturuyor ok. Kullandığım mcu LPC1343, bootloader tuşunu kullanarak 32kb flash görünüyor içine .bin yolluyoruz ya, hiç birşey atılmamış gibi davranıyor. Bunda crc hesaplama falan olayları vardı. Hatta bunun için checksum hesaplama programı kullanıyorduk CSCal diye. Onu kullanmam lazım galiba ama bir türlü kullanamadım.