Picproje Eğitim Semineri 1.Arduino Workshop ( 7 Şubat 2015 ) Katılım Anketi

Başlatan MrDarK, 25 Ocak 2015, 12:07:13

MrDarK

Alıntı yapılan: semfero - 09 Şubat 2015, 18:10:25
Seminere katılanların yaptıkları çalışmaların videoları varsa yukler misiniz.  İşin eğlenceli kısmını da  görelim.

Video konusu ciddi bir sıkıntı oluyor semfero;

Bununla ilgili başka çalışmalar çözümler yapmak gerek. Şu anlık yaptığımız tüm kayıtlar eğitimin verildiği aralıklar oluyor ne yazık ki. Çizgi Elektronik ile ortak bir paydada buluşabilirsek biraz daha farklı bir yapıda olacak hem kalite hem görüntü adına :)

Tahmin ettiğiniz üzere bu video resim işleri hep külfet oluyor. Çünkü aynı zamanda etkinliği idare etmeye çalışıyoruz. Destek olmak isteyen arkadaşlar lütfen çekinmesin gerçekten ihtiyacımız var.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Niyazi_SARAL

Alıntı yapılan: MrDarK - 09 Şubat 2015, 18:21:28
Video konusu ciddi bir sıkıntı oluyor semfero;

Bununla ilgili başka çalışmalar çözümler yapmak gerek. Şu anlık yaptığımız tüm kayıtlar eğitimin verildiği aralıklar oluyor ne yazık ki. Çizgi Elektronik ile ortak bir paydada buluşabilirsek biraz daha farklı bir yapıda olacak hem kalite hem görüntü adına :)

Tahmin ettiğiniz üzere bu video resim işleri hep külfet oluyor. Çünkü aynı zamanda etkinliği idare etmeye çalışıyoruz. Destek olmak isteyen arkadaşlar lütfen çekinmesin gerçekten ihtiyacımız var.

Anlatmak istediğim de buydu benim. Sınıf içi bir dersi hiçbir e-learning aracı kullanmadan video çekerseniz ne sesi ne de görüntüyü düzgün sağlayabilirsiniz. Halbuki Adobe Connect ile belki daha az interaktivite bulunur ancak çok daha düzgün e-learning videosu çıkar. Üstelik bu videoları elden geçirip, anlamsız beklemeleri veya tekrarları da çıkartabilirsiniz. Örnek seminerler sitemizde bulunmaktadır. MrDark ve Gorund ile inşallah buluşup detaylandıracağız.
"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

nejatkaraca

Biraz geç oldu galiba ama bir sorum olacak. Verdiğiniz seminerlere haftasonu olursa katılmak isterim. Bu konuda nasıl bilgi alabilirim.

MrDarK

Nejat merhaba ;

Yaptığımız eğitimleri min 2 hafta öncesinden duyuruyoruz; Seminer,Kurs, Yarışma Fuar Duyuruları adlı bölümde konu başlıkları yayınlanıyor. Haberdar olmak için forumu takip etmen gerekiyor.

Bölüm Linki : https://www.picproje.org/index.php/board,81.0.html

kursattaskin

Arkadaşlar konu geçmiş ama bana kızmayın lütfen. acaip kafam karıştı.

Ben kendi quadcopter uçuş kontrolcüsünü yapmak istiyorum. ama inanın hiç bir şey bilmiyorum uçuş kontrolü ile ilgili. bir sürü mikrodenetleyici vs okudum ama kafam acaip karışık. nereden başlayayım? yardımcı olacak bir bilen varmıdır?

alakasız olduğu için kusura bakmayın

teşekkürler

MrDarK

Alıntı yapılan: kursattaskin - 24 Şubat 2015, 23:49:02
Arkadaşlar konu geçmiş ama bana kızmayın lütfen. acaip kafam karıştı.

Ben kendi quadcopter uçuş kontrolcüsünü yapmak istiyorum. ama inanın hiç bir şey bilmiyorum uçuş kontrolü ile ilgili. bir sürü mikrodenetleyici vs okudum ama kafam acaip karışık. nereden başlayayım? yardımcı olacak bir bilen varmıdır?

alakasız olduğu için kusura bakmayın

teşekkürler

Coşkun böyle mesajların geldiğini fazlasıyla söylemişti, buraya yazılmış olması da şaşırtmadı açıkçası bizi :)

Coşkun'un sözleriyle, önce bir led yakın, motor döndürün, 3 eksen sensörlerden bilgi alın vs vs vs

Yada en iyisi siz bizim videoları izleyin :)

mehmet

Önce Arduino edinin. Kendiniz yaparsanız
daha makbul tabi. Sonra led yakın. Bu
ledi butonla yakıp söndürün. Haberleşme
protokollerini inceleyin. Rtc ile saat
yapın. Bunlar temel konular oluyor.
Zaten bir süre sonra ufkunuz açılacak.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

deren

Merhabalar sitenizi cok beğendim yeni uye oldum,arduino seminerine cok ihtiyacım var bende katılmak istiyorum :)

MrDarK

Alıntı yapılan: deren - 10 Aralık 2015, 00:49:58
Merhabalar sitenizi cok beğendim yeni uye oldum,arduino seminerine cok ihtiyacım var bende katılmak istiyorum :)

Hoşgeldiniz;

Lakin eğitime katılmak için 11 ay geç kaldınız :) Başka etkinlikleri de kaçırmamak için web sitemiz www.picproje.org 'u sıklıkla takip edip abone olun. Facebook sayfalarımıza katılın.