Selenoid Motorlar

Başlatan ByTEK, 03 Şubat 2015, 23:03:50

z

Mili dışında hareketli parçası olmayan doğrudan elekromağnatik kanunlarla hareket üreten elektrik motorları varken bu motorlar ancak şov amaçlı kalacaktır.

En önemli nedeni karmaşık yapıları ve düşük verimleri.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Salih

Alıntı yapılan: z - 04 Şubat 2015, 01:29:29
Mili dışında hareketli parçası olmayan doğrudan elekromağnatik kanunlarla hareket üreten elektrik motorları varken bu motorlar ancak şov amaçlı kalacaktır.

En önemli nedeni karmaşık yapıları ve düşük verimleri.

Evet bence de fanteziden öteye gitmez.

Mucit23

Ben bir tane tek silindirli yaptım :) 220V bobin kullanmıştım. Doğrudan 220V ile besliyordum. Güzel çalışıyordu ama verim çok düşük.

Yaza V2 yapmayı düşünüyorum. Maksat görüntü olsun. :)

Murat Mert

Alıntı yapılan: Mucit23 - 04 Şubat 2015, 11:47:28
Ben bir tane tek silindirli yaptım :) 220V bobin kullanmıştım. Doğrudan 220V ile besliyordum. Güzel çalışıyordu ama verim çok düşük.

Yaza V2 yapmayı düşünüyorum. Maksat görüntü olsun. :)

V2 çift zamanlı eski motorsikletler gibi. :)
mert07

M.Salim GÜLLÜCE

Çok fazlı DC fırçasız motorla uğraşırsanız gelecek onda dır.
En verimli çalışmayı nasıl sağlar, Piyasadakiler ne kadar verimlidir, Geliştirilebilirlik yapıları ve materyalleri üzerinde uğraşmak faydalı olur kanaatindeyim.

ByTEK

Açıkçası ilgimi çok çekiyor. en azıdnan bir tane süs olsun diye yapmayı düşünüyorum. içten yanmalı motorun yapısında olan bir elektrikli motor görmek her zaman ilgimi çekiyor :D

muhendisbey

Step motorlar zaten prensip olarak yukarıdaki motora benzer. Farkı krank mili ve mekanik hareket aksamı olmadığı için daha verimli. Benzer özelliği dönmesi için ikisinde de sıralı olarak enerjilendiğini söyleyebiliriz.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.