Log kayıtlarında kullanıcıların mahremiyeti ve şifre güvenliği..?

Başlatan Andromeda, 11 Şubat 2015, 10:14:41

Andromeda

Log kayıtları tutulduğu durumlarda kullanıcıların şifreleri güvende mi?
Anladığım kadarı ile adım adım kayıt tutulabiliyor..
örneğin hangi foruma hangi kullanıcı adı ile ne mesaj yazıldığı
kaydediliyor mu..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

kutahyaspor

girilen ip ler, aralıklarla ekran görüntüsü, keylogger ile tüm yazılanlar vs. etik olduğu söylenemez ama neler isteniyorsa onlar kaydedilebilir.
(mesajı yazarken işyerinde tutulan log kayıtlarından bahsedildiğini sanmıştım, yanlış anlamışım galiba.)

t2

Bazı forumda, mesaj yazılırken daha gönderilmeden taslak olarak otomatik kaydediliyor. Hatta sildiginiz mesajlar bile kayıtlı olabilir.parolayi gösteren eklenti bile vardır.meraklısı bunu yapmıştır.

Her foruma farklı email ve parola ile giriş yapılsa, risk az olur. Yani bir forum yetkilisi,kötü niyetli olsa, parolanizi ogrense, bu kişi aynı parolayi başka yerde kullanmıştır. Hatta emaillerinde kullanmıştır diyerek deneme yapabilir.

Andromeda

İşyeri resmi kurum,özel,devlet dairesi,belediye vs
genel sordum..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

t2

Ağ üzerine bir kutuya veya bilgisayar bağlanarak,internet üzerinden yapılan işlemleri takip edebilirler sanıyorum.

Örneğin foruma giriş için kullanıcı adı ve parola yazıp entere bastık. Bu bilgi internete giderken,hangi yolu izliyor? Ağ kablosu varsa oradan ethernet switch vasıtasıyla yola çıkarak başka bilgisayara uğrayıp kaydedilerek, sonra iletiliyor olabilir.

Gökhan BEKEN

Girdiğiniz sitelerde SSL sertifikası yoksa güvenmeyin. Tanımadığınız site webmasterinden tut, yan masadaki samimi arkadaşınız bile takip edebilir.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

wtrk

NoBody Can Stop Me!!!!!

muhittin_kaplan

aklınıza gelmeyecek şeyler bile kayıtlı (bunun içerisinde şifreler varmı bilmiyorum.)