elektronik tamir teknikleri

Başlatan mutal93, 24 Mayıs 2005, 17:59:36

mutal93

ben tamirciyim ve yapılmıyor lafını sevmiyorum
malzeme ölçme teknikleri hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim
özellikle v/i aletleri hakkında bilgisi olan

cozturk

aster

Ne öğrenmek istiyordunuz mesela?

a.zorba

v/ı teknigi  ordinat sisteminde x eksenini voltaj (gerilim) y eksenini akım olarak gösteren ve bunların bileşkesindeki şekillerle karşılaştırma yaparak tamir eden bir sistemdir tabi basitce
şu noktalarda kendimce eksiklikleri var
mikroların register yapısını bozuyor
mosfetleri tam olark ölçmüyor
çogu zaman yanında saglam bir kart istiyor
pratik bir bilgi olarakta kapı entegrelerinin gnd den her bir kapıya aynı zamanda vcc den her bir kapıya bir zener bulunur
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

otm

merhaba
En iyi tamir bilgi+tecrübeden geçer.Tamir bir cihazı üretmekten daha zordur.Çünkü tamir ederken o cihazı tasarlayan kişininde mantığını çözmek zorundasınız.ve böylece zamanla tecrübeye sahip olursunuz.tam olarak bahsettiğiniz cihazı anlamadım.Ama daha önce bize böyle bir cihazı satmaya gelen bir firma vardı ozaman 8000 USD fiyat sölemişlerdi cihaza.cihaz sağlam kartla bozuk kartı  karşılaştırıyordu Ve denemelerde basit kartlarda arıza bulma oranı %80 ama karmaşık kartlarda arıza bulma oranı %20 lerde kaldı:)bence o cihazlar sadece sizin işinizi biraz daha kolaylaştırır.ama onlara güvenmek zaman kaybı..

a.zorba

ben t6000 kullanarak 3 yıl yatan bir tekstil fabrikasının bütün kartlarını tamir ettim tabii otm2002 yede tamamen katılyorum
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.