HC-06 isim ve şifre değiştime

Başlatan Kıvanç ÖZKARAYEL, 15 Mart 2015, 11:36:51

ACM

Alıntı yapılan: sifirzero - 16 Ekim 2020, 17:02:40İsim degistirmek istiyorum. Android ile projeler yaptim calisiyor sorun yok

PC ile pic arasında usp to ttl dönüştürücü (FTDI çipli olanlar tavsiyedir) edin.Bu dönüştrücünün üzerindeki switch ile 5V veya 3.3V seviyeyi seçebilirsin , dönüştürücüyü Usp portuna bağlayacaksın. bağlantıları biliyorsundur ama bilmeyen arkadaşlar için yazayım. RX = TX , TX = RX , GND = GND

HC06 modülü master moda yani ayarların yapılabildiği moda getirmek gerekli.Modül üzerinde bir buton varsa bu butona basılı tutarak güç vermen lazım.

Master moda çipin 34.pinine pullup vererek giriliyor diye not almışım. AT+NAME? kodu ile iletişimi deneyebilirsin. 38400 baud hız ile iletişim sağlayabilir belki yanlışda hatırlıyor olabilirim , haberleşme olmazsa diğerlerini denersin.

Ad değiştirme komutu benden , diğerlerini bulmazsan yazarım.
AT+NAME=?  Kayıtlı ismi verir
AT+NAME=A.C.M   (Bunu mutlaka A.C.M yapman lazım ,yoksa çalışmaaaazzz) :)

AT+PSWD=?       Şifreyi verir
AT+PSWD=1938    Şifre değiştirme       

Bu ilk bilgilendirmem  , kötü bir eleştiri gelirse yandık.

sifirzero

Arkadaslar teşekkurler ilginiz için pic ile bluetootha AT komutlarini gönderdim sorunsuz çalışıyor. Sevincimi sizinle paylaşmak istedim herkes yararlansin inşaAllah. Web sitemde paylaştım destek olursaniz sevinirim.
https://www.sifirzero.com/2020/10/pic-ile-hc06-bluetootha-at-komut.html?m=0
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir