Arduino Sınav

Başlatan 94onur94, 22 Mart 2015, 16:40:10

94onur94

Arkadaşlar basit bir 20 soruluk Arduino sınavı hazırladım. Soru başına 40 saniye ayırdım. Sınav ile ilgili hatalar var ise bildirirseniz sevinirim. Sınava aynı IP üzerinden bir kez katılabilirsiniz. Sınav sonundaki başarı listesine kaydolmak isterseniz Ad Soyad ve e-mailinizi girerek kayıt olabilirsiniz.
http://www.mikrokernel.com/arduino-test

trgtylcnky

17. soruda kod görünmüyor

X-Fi

Sınav oldum %60 başarılıyım. Demekki ben arduino bilmiyormuşum :) kendimi bu konuda eksik mi hissetmeliyim? Sınavınızın amacı nedir?
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

94onur94

trgtylcnky Düzelttim teşekkürler.

mesaj birleştirme:: 23 Mart 2015, 11:14:11

X-Fİ sınav sonucuna baktım genelde teknik, kart elektroniği sorularını yanlış yapmışsın, tabiki 20 soruluk bir sınav senin arduino bilgini belirlemez. Genel olarak yazılmış sorular. :)

Recep METE

Sıfır aurdunio bilgim olmasına rağmen 50 puan aldım.Mantıkla ve ccs c bilgimle çözdüm çoğunu.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

rck8942

Alıntı yapılan: Recep METE - 22 Mart 2015, 23:14:04
Sıfır aurdunio bilgim olmasına rağmen 50 puan aldım.Mantıkla ve ccs c bilgimle çözdüm çoğunu.

Ayni sekilde yuzde 55 aldim.
Elektroniker für Betriebstechnik

mistek

%80 başarılı oldum. Elime hiç arduino almadım :)
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

FxDev

Sınavların başarılı olunsun olunmasın insanlara bir şeyler katması taraftarıyım. Falanca işlemcisi kaç pin gibi bir soru insana ne katabilir. Soru içeriğinin daha dikkatli hazırlanması kanaatindeyim. Bunun yanında kodlu örneklerde her derleyici değişik hatalar verebilir ANSI standartını belirtmek zorundasınız.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

hasankara

test güzelmiş sevdim. şu soru hoşuma gitti.
Arduino kartını tasarlayan kişi kimdir?

1. Linus Torvalds Wants
    2. Massimo Banzi
    3. Dennis Ritchie
    4. Bill Gates

soru sayesinde arduinoyu tasarlayanı öğrendim :). arkadaşların yorumuna bakılırsa, burada ki marifet sanırım arduino bilmeden testi yapmak oluyor :D. FxDev, sanırım sınavdan beklediğin puanı alamadın :).

FxDev

@hasankara: Ardunio ile uzaktan yakından alakam yok zaten özellikle meslektaşım olanlara, olacak stajyerlere ve kimseye de önermiyorum. Sınavdan 60-65 mi ne almıştım. Çalıştığım firmaya Ardunio ve türevlerini sokturtmam zaten. Yalnız kullananlar için daha iyi olabilir diye de yapıcı bir eleştiri getirdiğimi düşünüyorum.

Bu arada arkadaşlar şuna dikkat çekmek isterim ki Ardunio, Raspery gibi cihazlar incelenirse anlaşılması güç mikrodenetleyiciler üzerine kuruldukları görülür. Bu tür oluşumlar biraz da elde bulunan artık malzemeyi tüketmek içindir. Bilgi; üreticinin kendisi.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

94onur94

@FxDev avr-gcc derleyicisi ile arduino komutlarını hangi IDE de derlersen derle hep aynı hatayı verir. Firmalar ne arduino kullanır nede pic bunu bizde biliyoruz. Bu denetleyiciler 8bit bir nevi hobi gibi kullanılıyor. Beğenmediysen daha iyisini sen yap.

FxDev

Kızmanıza gerek yoktu. Firmalar PIC kullanır ayrıca aynı kefede değiller. Bu tür hobi kartlarıyla işim yok ki niye tasarlayayım.

yldzelektronik

Alıntı yapılan: 94onur94 - 23 Mart 2015, 09:11:51
@FxDev avr-gcc derleyicisi ile arduino komutlarını hangi IDE de derlersen derle hep aynı hatayı verir. Firmalar ne arduino kullanır nede pic bunu bizde biliyoruz. Bu denetleyiciler 8bit bir nevi hobi gibi kullanılıyor. Beğenmediysen daha iyisini sen yap.

Arduinolar arasında arm core olanlarda var sanki?32bit mcularda var yani??
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

X-Fi

Hiç arduino kullanmadan ben %60 başarı sağlayabiliyorsam bence sınav kolay olmuş demektir. Onur bey siz bu sınavı biraz daha zorlaştırın :)
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

94onur94

@X-Fi Sınav zaten kolay konuda belirttiğim gibi basit 20 soru ve süre çok fazla her soruyu googlea sormak için yeterli zaman :)
@yldzelektronik benim bahsettiğim arduino kartını kullanan şirket yok dedim atmega kullanan yok demedim, arduino duede 32-bit var bildiğimiz gibi firma direk arduino due kullanmaz ama Atmel SAM3X8E denetleyicisini kullanilir ikisi ayrı şey arduino sadece hobi geliştirme kartı
Görülen o ki konuda çok fazla yer yanlış anlaşılmış arduino kartı ile armı karıştıran var.