siemens etegre

Başlatan byka, 02 Ocak 2003, 09:03:33

byka

burdaki entegre lazım arkadaslar ve datasheeti

de lazım bir bakarmısınız?
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

diot

bilader o resmi oraya nası yerleştirdin..
bazan

arkadaşlara cevap olarak devre çizimini koymak zorunda kalıyoruz.. yerleşmiyo..  nası yapcaz..

passwordc

Dostum işin kolay değil. O entegre belkide bilindik

bir entegre. Fakat (eskiden kullandığı entegrelerinide siemens kendisi üretiyordu...) şuanda bildiğim kadarıyla entegreleri üreticilere

yaptırtıp üzerine kendi adını yapıştırtıyor. Yani işin biraz zor... Buaradan siemes'in hangi kartından söktün???

byka

arkadaslar cevapları şimdi okudum
oncelikle

mesajınıza bir resim eklemek icin o resim kendi yaptıgınız bir web sayfasıın icinde olmalı ki sizde mesajınıza o resmin bulunugu linki

(img) kullanarak akatarabilesiniz
ve 2. bu entegre siemens e ait bir motor 3 faz sürücünün kontrol karlarından birine

ait
ve bu karttan tam 5 tane var 5 ide kaput bu entegre yuzunden
bu sebepten bunu herkese sormalıydım
malum

para ile iman ın kimde oldugu bilinmez! :)
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

aster

Bunlar genelde spesiyal işlem ic' leri oldugu için şansın

yok genelde kartıyla birlikte servislere verirler, çünki daha önce bu işin servisligini yaptım
mcu lar ın hapsi fabrikasyon

yazılmış olarak üretilir özel seri no ları vardır
telemecanique' nin drv' ı  olsaydı yardım edebilirdim.Araştıracaksın kolay

gelsin

passwordc

Sana siemens ile ilgili şunu

söyliyeyim... Adamlar teknolojisini korumak için elinden geleni yapıyor. Web sayfasında her şey için bir bedel istiyor. Birde yardım

almak istersen HOTLINE telefon numaraları var. Ama yardım almak o kadar kolay değil... Öncelikle kontör alabilmek için

hesaplarına yüklü bir miktar para yatırıyorsun. Sonra senin adresine kontör kartın geliyor... İhtiyacın olduğunda arıyorsun.

Numaranı veriyorsun (kartın arkasında yazılı olan).. Sonra konuştuğun herana için kontör düşüyor.... Kontörün bittiğinde eğer

olayı daha çözümleyememişsen "yeni kontör yüklemesi yapın" diye sana bilgi veriyorlar.

Başka bir olayda benim

başımdan geçen bir driver olayı... Driver devreye girer girmez "F002" hatasını veriyor. Hatanın manası "aşırı akım" içini

açıp baktığımda mosfetlerin gittiğini gördüm. Ama adam öle bir mosfet yapmış ki hayret ettim. direkt karta monte etmiş... Tabii ki

servise göndermekten başka çaremiz olmadı....

Yanlız bir olay var ilginç... Adamın biri siemens PLC lerle uyumlu

kartlar yapmış. Ama hemen hemen her modül mevcut. Tabii siemens kartların tipinde... Fiyatlarda yarı yarıya... Duyduğum

kadarıyla siemens hemen dava açmış adamlar... Dava uyumlulukla alakalı değil ama görünüşün benzemesi....

Yani

diyeceğim sende fazla uğraşma ve servise gönder...

passwordc

Bana kalırsa entegreyi vermezler. "çalışmayan aygıtınızı getirin biz bakımını yapalım" derler...

Muhtemelen elindeki driverlar siemens'in eski model driverları... Adamların yeni çıkardığı driverlar vektör kontrollü. Artık hepsi  vektör kontrollü yani. Bide haberleşme bilgi katarıda da değişmiş durumda (ProfiBus, RS485 vs...). Yani bu seri haberleşme kullanılan eski uygulamalarınızda driver yandı yenisini takayım derseniz iş kolay değil. PLC içerisinden de programda değişiklikler yapmanız gerekiyor. Ama kendi üzerindeki dijital ve analog portları kullanıyorsanız bir problem yok. Sadece eski driverlarda ki parametrelere göre yeni parametreler biraz fazla. Bayaa uğraştırıyor...

byka

dostlarım biliyorum cok zor amam allah tan ümit kesilmez !

aslında bu da bir vektor kontrollu bir diriver son modellerinden ama bu siemens cumhuriyetine ulasmak cok zor hemde epey bir zor bu sebepten siemens ve urunlerinin hiz sevemem ama yigidi oldur hakkını yeme kendilerini cok iyi koruyorlar ve cok guzel ilerliyorlar muhtesem bir gelisme
benim guzel yurdumuz icin hayalini kurdugum bir konumları var ah  ahhhh   biz ne zaman boyle dunyaya meydan okuyabilecegiz acaba? ne dersiniz

byka

dostum zaten bu durumlara, bizi elaleme mahkumetmeyi ısrarla isteyen mantıksızlıga hergün yagdırıyorum bir de bu yetmizmiş gibi internet lanet derece de yavas sinirimden aglıyacagım ya hergün telecom a turk halkının kendini geliştirmesini istemeyen ve buna hizmet edenlerin hepsine yagdırıyorum bunların hicbiri yanlarına kalmaz insallah  son derece  sinirliyim  suan 1 saattir internette baglanmaya calısıyorum insaf ya insaf  insaf insaf.........................

mikimaus

byka sakin ol
o saydırmalardan saymalardan gün içerisinde en az 1 milyon kerede ben yapıyorum ....
bu ülkede niye bu işler böyle  yada herşey niye yavaş ve yalan bilemiyorum
halbuki bizler çalışıyoruz sizler çalışıyorsunuz etrafıma baktığım zaman herşey herkez çalışıyor ...meraklar içerisindeyim....
nerdeyse dünyanın her yerine gittim ve şundan eminimki kimse bizler kadar çalışmıyor...biz öyle çok çalışıyoruz öyle çok didiniyoruzki diğer çalışanların neler yaptığını nereye geldiğini bilmiyoruz eşekler gibi koşturup duruyoruz ..organizasyon yok senkron yok .aslında hiç bişey yok boş çalışıyoruz herşeyimiz yanlış çalışma şekillerimiz araştırma mantığımız ama herşeyimiz ve en önemlisi kendimize ve birbirimize saygımız yok ..güvenin olmadığı bir ortamda herkezin birbirini baltalamaya çalıştığı bir yerdeyiz.kimse kimseye bilgi vermez ögrendiğini kemndi kullanmaya kalkar aslında oda yarımdır diğer yarısını araştırmaya gerek görmez bu bir üretimse ,ürünse yarım satılır ama satılır...
herif buzdolabı yapıyor alıyorsun ,nofrost bişi,karlanma yapmaması lazım .iki gün sonunda mutfak karla doluyo çağırıyon servisi bu modeller bööle abi diyo...hayyydaaaaaaa
varmı bööle bişi arıyosun üretiçiyi ..eeee evet efendim onların bazıları öyle çıkıyo hemen değiştirelim..yenisi geliyor ..ama nafile iki gün bile sürmüyor gene aynı .......soora üçünçüsü ...:):):):):):):)
gene aynı...
sooora kendin söküyosun orasına burasına reizstanslar ve fanlar bağlayıp olayı no frost hale getiriyorsun ..oluyor gayet güzel çalışıyor ama bunu onlar yapamıyor yapmıyor o salak buz dolabı hala piyasada insanlara kakalanıyor.....aradım sööledim bakın buraya bunu burayada bunu takınca bu iş oluyor dedim acayip ilgilendiler :)
teşekkür bile etmeyip ukalalıkla suçladılar ....kimsenin kimseye ve kimsenin doğruya saygısı yok .....herkez başını önüne egmiş işini yapıyor .aslında hiç kimse bişi yapmıyor ....çepler doluyormu karınlar doyuyormu tamamdır yarın bu ülke noolur kime satılır kim alır kim sömürür kimse düşünmüyor ..aslında bi kurtuluş savaşı daha verme zamanı geldide geçiyor bile ama bunun kimse farkında diil ....
organizasyon ...senkronizasyon tümleşik olmak bütün olmak .bunlar yok bizde oysa kuvveti doğuran sonuç alınmasını sağlayan faktörler bunlar...gündemler var türkiyede insanların dikkati bunlara çekiliyor abuk subuk salako salako mevzularla aylarca yıllarca uğraşıyoruz uğraştırılıyoruz ....her şeye boşa ....bi arkadaşım vardı kendi çiftliğinde akarsudan elektirik üretmişti tüm enerjisini ordan sağlıyordu ...adam önce mahkemelik oldu sonrada hapislik ..:):):)
yok ööle .burası türkiye sen koca çiflik sahibi adamsın ve elektriğe para vermiyosunn olmazzzzzzzzzzzzzzz...

sakin ol sinirlenme ...:)
yapılacak birşey yok bu bööle demiycem hiç bir zaman böyle düşünmedim her zaman heryerde  yapılacak bişiler mevcuttur ...karamsar olmadım olmamalıyım.ve hatta olmamalıyız ...çünkü inanın zaten bir kaç kişi kaldık  yada yüz  yada bin belki onbin bilemiyorum ama tüm mesele bu olgunun bir araya toplanması tek bir vucut tek bir kafa  tekbir yön ...ORGANİZASYON ......
burdayız .ve hala konuşa biliyoruz ...en azındanteknolojimizi .bu modeller bööle abi cümlesinden kurtarmak için birşeyler yapmanın zamanı öncelikle neler yapılması nerden başlanması gerek bunu araştırmak lazım sonra nedenler niçinler nasıllar gelir       ama önce  bir göz göze gelmek lazım :):):):)

aster

Dostum kendini paralama senelerim işim gereği bu gibi firmalarda geçti
T. fiat ın 3 sene kaporta garantisi deyipte paslandığında arabayı götürdügünde
daha parmağınız girmiyor çürümüş sayılmaz dendiğini bilmiyorsun galiba.
Her neyse gelişmek için araştırmacı olmak lazım şimdi biz burda her konuyu birbirimizle tartışıp dogruyu bulmaya çalışıyoruz, ne güzel eskiden buda yoktu
Bir abimin dediği gibi " iyi olur işşallah "
Bu arada şu anda ben en iyi bağlantıyı gene süperonline ile yapıyorum

byka

''Adam yapmıs abi ''demekten istemiyorum artık benim icin ?kullanılsın bu kelime.