platformsuz çalışan program

Başlatan zamzam23, 24 Nisan 2015, 23:58:14

zamzam23

selamlar

böyle bi teknoloji var mı bilmiyorum varsa da ben geri kalmış olabilirim.

program dediğiniz cep telefonuna yada laptopa yüklenir. ordan çalıştırılarak kullanılır.

her hangi bir platforma bağlı kalmadan, program geliştirilebilir mi? mesela bir program yazma şekli olsa, web sayfası yükler gibi karşı servere yüklesem, orda çalışmaya başlasa. ve sürekli 7/24 çalışsa. bana alarm üretse mail atsa mesela

MrDarK

Söylediğin şey cron jobs diye geçiyor.

İnternette bazı değerler bizim için önemli, her dakika girip bakamayacağımıza göre. Örneğin bir sensörün değeri sürekli web'de yayınlanıyor olsun. PHP ile cron jobs üzerinden bu sayfayı dakikada 1 refresh etmesi gerektiğini ve oradan kendi istediğimiz değeri çekmesini istedik ve karşılaştırdık.

Duruma göre mail gönderme işlemi de yaptırabiliriz. Bu mantıkta çalışan bir uygulama yaptık. Fakat bu söylediğin çok platformdan bağımsızmı bilemiyorum. Sonuçta içinde PHP ve Linux yüklü sistemin. (Herhangi bir PHP çalıştıran Server)
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

mert3162

Google Botlarının çalışma mantığı bu şekildedir.kendi belirlediği zamanlarda sitenize girer inceler yenilikleri hafızasına kaydeder tabi bunun sistemi daha farklı

Cron job olayı bizim kullanabileceğimiz basit bir örneği bir değeri sorgulamak yeniden çalıştırmak mesela sunucunuz var her gece scriptin yedeğini almak istiyorsunuz yada database yedeğini almak istiyorsanız buna uygun program hazırlayıp çalışması gereken sürelerin girişini cron joba eklediğinizde otomatik olarak işlemler tamamlanır.
|^^^^^^^^^^^^\ ||\
|__PICPROJE.ORG __
||'""|""\___
| _____________ l | |__|__|___| )
(@!)!(@)"""""**|(@) (@)****|(@)---------

Üstadlarım nonstradam & Logan

mehmet

Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr