Yeni başlıorum yardım lütfen..

Başlatan NoIzM, 04 Haziran 2005, 19:33:05

NoIzM

elektronik mühendisliğinde okumaya başladım..1. sınıfta genel dersler aldık dogal olarak..programlama hahkkında fazla bilgim olmamakla beraber cok az da olsa c++ bilgim war..Yazın 3 aylık boşlukta öğrenebileceğim max sayıda program kullanmayı öğrenmek istiorum..sizin önerileriniz değerlidir..şimdiden teşekkürler..bu arada Üstteki  topicte verilen linklerin cogu bozukk bu yüzden önerdiğiniz programların Download linkleri ve e-book linklerinide yollarsanız sevinirim..tkrar teşkkrler :)

Erol YILMAZ

@NoIzM
Okulda süper programlama dili bilgisi verilememesi normal. Bunu gelistirmek icin en guzel  yontem uygulama gelistirmektir. C++'i kullanabilecegin bir derleyici de salt kod yazarak kendini gelistirebilirsin.
C++ Builder veya Visual C++ dan ziyade Turbo C++ gibi dir derleyiciyi tavsiye ederim. Cunku neredeyse herseyi sen yaparsin. Hazir bir buton yoktur. Sonucta o dili ogrenirsin. Windows ta kullanilanlar ise windows a ozel fonksiyonlar icermektedir. Windows hazir ortamini kumanda etmeye yararlar. Yarin-obur gun PIC icin de C yi kullanabilirsin, ayrica.

Erkan Gench

Turbo C++'a artı bir.

Zamanında bu derleyici ile iki kişi ile oynanabilen (bilgisayara karşı değil) bir tavla programı yapmıştım çok şey öğretmişti bana. Tabi xp altında kullanınca sorun çıkarmaya başlıyor en iyisi win98 altından çalıştırmak.
Zorluklar, zamanında yapmamız gerekip de yapmadığımız kolay şeylerin birikmesiyle oluşur. Henry Ford ----------- Ya Rabbi Filistin'deki ve dünyanın her tarafındaki Müslüman kardeşlerime yardım et.

NoIzM

teşekkürler..o zaman turbo c++ la başlıyacağım..e book linki warmı acaba bildiğiniz??? bu arada basic öğrenmek daha kolay olmazmı c den önce??

Erkan Gench

basic dilinin mantığı ile c dilinin mantığı tamamen birbirinden farklıdır. eğer basicle başlayıp basic ile devam edecekseniz öğrenin fakat gelecekte profesyonel anlamda bir şeyler yapmayı düşünüyorsanız c++ dilini öğrenmenin çok faydasını görürsünüz. zaten c'yi öğrenen adam bir-iki hafta uğraşıp basic öğrenir ;)

kitap olarak ebook çok internette c-c++ ile ilgili birçok kitap bulabilirsiniz. ancak ben piyasada satılan a'dan z'ye c klavuzu kitabını tavsiye ederim.
Zorluklar, zamanında yapmamız gerekip de yapmadığımız kolay şeylerin birikmesiyle oluşur. Henry Ford ----------- Ya Rabbi Filistin'deki ve dünyanın her tarafındaki Müslüman kardeşlerime yardım et.

Erol YILMAZ

C ogrenecegim derken Basic ile programlama mantigini ogreneyim demek gereksiz. 1. donem Programciliga giris adi altinda Basic gormustuk. Keske gormeseymisim diyorum. Gerek yok. Gereksiz bir seye calismak zarardir. Hicbir yerde Basic lazim olmayacak.
Ve programlama mantigi da kolay gibi gorunmesine ragmen daha zordur.
Kolay Gelsin...